Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


5 posters

    Yidaba, pán mečů

    DarkShane
    DarkShane


    Poèet pøíspìvkù : 23
    Join date : 06. 11. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro DarkShane Thu Dec 19, 2013 2:05 pm

    Slyšel kolem sebe hluk. Jásot a řev. Zase nic neviděl a uši mu zalehly. Ruce i nohy měl těžké jako kámen. Dlaně, kterými svíral rukojeť své čepele, měl zpocené a nejisté. Proč to musím prožít znovu? ptal se sám sebe. Už nikdy tuhle chybu nedopustím! Nikdy jsem jí nedopustil!



    „Nechť jsou vaše údery přesné, nechť nám všem duchové požehnají! Smrt a sláva nás očekává, moji bratři!“ zařval vedle něho stojící ork jasným hlasem. V odpověď se ozval hlasitý řev a jednohlasné zvolání desítek hrdel: „Smrt a sláva!“

    S těmi slovy se Yidabův zrak projasnil. Po jeho levém boku stál sám náčelník. Jeho zbroj byla do bitvy ozdobena mnoha ornamenty značícími vítězství a respekt. V rukách třímal připravenou svou válečnou sekeru. Je to dobrá sekera, pomyslel si Yidaba.

    Prohlédl si řadu orků po jeho boku. Statečnost. Neústupnost. Odvaha. Zloba. Sevřel křečovitě jílec své čepele a zařval. Duchové! Stále jsem na živu! Bojuji ve vašem jménu. Můj život patří Hordě! Můj život patří Boji! Můj život patří orkovi po mém boku; složil jsem přísahu!

    Zhluboka se nadechl. Jeho smysly se projasnily. Cítil vůni květů a rozbahněné zeminy. Přes řev hlasů slyšel ševelení trávy a na své nahé, chlupy a ornamenty pokryté hrudi, cítil závany větru.

    Věděl, co je jeho úkol. Přimhouřil krví podlité oči a prohlédl si řady protivníků. Blížili se. Lidé. Zbabělci schovaní za hromadou oceli. Jejich boj nebyl žádným uměním; neměl energii ani duši. Pochodovali klidně, mlčky a spořádaně. První řada o dvaceti mužích, celkem pět takových řad za sebou. Za nimi muži s luky, kušemi a puškami. Na pravém křídle několik málo jezdců v lehkých kožených zbrojích. Díval se pozorněji, jak se vojáci blížili.

    Spatřil velitele i několik mužů, kteří rozdávali rozkazy menším skupinkám. Zapamatoval si jejich vzhled i jejich tváře, které již byly dobře rozeznatelné. Slyšel náčelníkova slova, ale nyní se musel soustředit na něco jiného; jistě mu to odpustí. Mágové, uvědomil si, když spatřil několik mužů s holemi v rukou mezi lidskými střelci. Ti zemřou první.

    „Do boje, bratři!“ zvolal náčelník a jako první se rozběhl vstříc nepříteli. Yidaba jej následoval. Jeho bojová suknice byla vhodná. Byla volná a poskytovala nutnou ochranu. Kolem pasu měl pevně stažený opasek, za kterým měl zastrčenou svou dýku a sashimono; prapor se znakem Hordy a jeho náčelníka na dřevěné tyči. Sám ho vyrobil.

    Jeho kroky byly rychlé a jisté. Předběhl je všechny a řítil se kupředu s čepelí v dlaních. Sledoval jen lidského velitele. Slyšel řev, šumění šípů i výstřely pušek. „Já se smrti nebojím!“ zařval za běhu.

    Lidé měli připravené štíty. Železné i dřevěné, ale všechny se znakem zlatého L. Bude muset zabít dva muže, aby se dostal k veliteli, dost možná čtyři. Ohnal se po muži prudce svrchu. Ozval se náraz oceli o ocel, dlaně ho pod tou ranou zabrněly. Muž lehce poklesl v kolenou a poté do něj již Yidaba v plném sprintu narazil. Muž skončil na zemi. Pán mečů se okamžitě ohnal čepelí nalevo, aby vykryl útok dalšího z mužů. Dál ho ale ignoroval. Jeho bratři se již také zapojili do boje.

    Úspěšně se probil přes první dvě řady. Na ostří jeho zbraně již byla první krev. S řevem se ohnal přímo po hlavě lidského velitele. Ucítil však ostrou bolest. Jeho rameno zasáhl šíp, a tak jeho úder minul. Cestu mu zastoupili další vojáci a on o několik kroků ustoupil, aby zkontroloval, kam byl zasažen. Z ramene tepala nepříjemná bolest, ale byl schopen bojovat.

    Zapojil se dále do boje a počkal si, až se na bitevním poli rozhostí zmatek. Netrvalo to příliš dlouho. O chvíli později již jeho čepel našla prvního z mágů. Zbývali mu dva… Už jen jeden… Utržil několik drobných zranění, ale i poslední z mágů byl mrtev.

    Krátce se rozhlédl po bojišti. Našich mrtvých je více, uvědomil si. Avšak dál bojovat stejně zuřivě a odhodlaně jako doposud. Vyhledal svého náčelníka a bojovali bok po boku. Nyní proti němu stáli čtyři protivníci. Byl na ně příliš rychlý, nemohli mu ublížit.

    Ucítil tlak na hrudi. Sklonil pohled, aby zjistil, že ho kousek pod žebra zasáhla kulka. Přes bolest se sotva udržel na nohou, ale dál třímal svou čepel pevně.

    Jeho zrak slábl. Ztratil jsem prapor, došlo mu. Ohlédl se, na boj už nyní neměl sílu. Náčelník již padl, z hrudi mu trčelo několik šípů a jeho sekera mu ležela po boku. Zklamal jsem. Yidaba ucítil nesnesitelnou bolest, jak ho něco těžkého udeřilo do obličeje. Poté celý svět kolem něho zmatněl a zčernal.
    Ardaren
    Ardaren


    Poèet pøíspìvkù : 223
    Join date : 19. 09. 13
    Age : 32
    Location : Thorglenský důl

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Ardaren Thu Dec 19, 2013 11:32 pm

    DarkShane napsal:Nyní proti němu stáli čtyři protivníci. Byl na ně příliš rychlý, nemohli mu ublížit.

    Méně OP méně OP prosím!
    DarkShane
    DarkShane


    Poèet pøíspìvkù : 23
    Join date : 06. 11. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro DarkShane Thu Dec 19, 2013 11:36 pm

    Ardaren napsal:Méně OP méně OP prosím!

    Stáli proti němu a jeho čepel byla delší. Takže pokud se s ní oháněl dostatečně divoce, myslím, že se jim příliš nechtělo postupovat blíže. Mimo to se tady jedná spíše o jeho subjektivní pocit; myslel si, že mu nemohou ublížit, že má po boku stále spolubojovníky.
    avatar
    Dorian4690


    Poèet pøíspìvkù : 17
    Join date : 16. 12. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Dorian4690 Fri Dec 20, 2013 7:23 am

    Mě se líbí jakej je tady trend dělat z lidí chudinky. Ono vem si, že proti tomu orkovi stojí člověk metr devadesát v plátech. Navíc armáda byla cvičená na souhru a kooperaci při řadovkách, takže když šel jeden dolů, tak se díra okamžitě zavřela.

    Ještě o to víc, že plát neprobodneš ani katanou. Natož ho zkoušet rozseknout (na to aby jsi projel by jsi musel bodnout plnou silou 2x do úplně stejného místa. Což je v boji prakticky nemožné.

    Lidi... ...internet je plnej ukázek toho jak zbraně fungují ve skutečnosti. Fantasy je fantasy, ale stále ve fantasy platí obecné věci (jako je šerm). Když do toho vleze magie, tak fyzika může jít na vandr, ale do té doby...
    avatar
    Toren


    Poèet pøíspìvkù : 46
    Join date : 02. 10. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Toren Fri Dec 20, 2013 8:51 am

    Opravdu se chceš puštět do srovnání katany, kterou využívali japonští samurajové a zbraní, které používají pánové mečů?

    Rovněž - chceš srovnávat orka, který pokud ti lidští vojáci měří 190 cm měří okolo 240 cm a je to minimálně 150 kilogramů svalové hmoty?

    Já osobně bych se do toho opravdu nepouštěl. Rovněž, rozpětí zbraně je dost velké, samo o sobě i ten ork má delší rozpětí jak člověk, takže si ho s klidem může držet od těla.

    Řadovka - ono to je hezké, na druhou stranu... utkali se lidé v našem světě s něčím podobným orkovi? Ne, neutkali. Představ si, že na tebe běží taková bestie. Když se pořádně rozeběhne, porazí tě k zemi jak nic, navíc není sám.

    Další věc - kde bereš to, že všichni byli plně oplátování a hlavně, že to byli zkušenení válečníci? Mohli to být nějací zelenáči, co si prošli základním výcvikem a to je tak vše.

    Takže opravdu bych se nepouštěl být tebou do srovnávání fantasy "šermu" s šermem, který se vyskytuje a to upozorním v současných podmínkách.
    avatar
    Dorian4690


    Poèet pøíspìvkù : 17
    Join date : 16. 12. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Dorian4690 Fri Dec 20, 2013 9:20 am

    Ostrá, dlouhá, sečná zbraň. Byla to jen ukázka toho že ani sebeostřejší zbraň ti pláty ani kroužky neprojede (proto kladiva s hrotem na druhé straně hlavice). Prostě aby jsi prorazil plát, tak potřebuješ obrovskou kinetickou síli soustředěnou do jednoho bodu o malé ploše. Ale pravda. Noda-chi je myslím té zbraní blíž.

    Ano, chci srovnávat. Protože ten ork je skoro nahatej! Viz W3. Tj.: ohrožuje ho v tom bodě prakticky každá zbraň. Střelná 6x tolik.

    Dlouhá sečná dráha zbraně znamená dlouhý nápřah. Pokud je to dvouručka, tak se pěkně odkreješ. A tady odkaz na předchozí bod. Proto se obouručky moc nechytily. Obouruční zbraně zbraně ofenzivní, ne defenzivní.

    Byl jsi někdy alespoň na LARP bitvě? Když tam stojíš vpředu, tak tě ten dav zpátky nepustí. Ten pád obvykle zachytěj lidi za tebou a furt tě budou tlačit dopředu. A z toho jak to napsal, tak byl "předjezdec"

    Viz. W3, pokud se bavíme o Warcraft univerzu. Veškerá pěchota měla plátovky kromě naverbovanejch vidláků, který tahali koženice a plát helmy. Co se týče Lkařů.
    Xenerus
    Xenerus


    Poèet pøíspìvkù : 108
    Join date : 30. 11. 13
    Age : 29
    Location : Uranus

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Xenerus Fri Dec 20, 2013 1:16 pm

    Dorian4690 napsal:Viz. W3, pokud se bavíme o Warcraft univerzu. Veškerá pěchota měla plátovky kromě naverbovanejch vidláků, který tahali koženice a plát helmy. Co se týče Lkařů.
    Keď to chceš zrovnávať takto, tak to by ten ork bol schopný vysekať polovicu tej armády (preháňam), keďže Blademasteri sú elitní silní bojovníci podľa Warcraft lore a to že sú nahí nehrá v tom prípade žiadnu úlohu.

    Inak geniálne spísané.
    avatar
    Toren


    Poèet pøíspìvkù : 46
    Join date : 02. 10. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Toren Fri Dec 20, 2013 2:57 pm

    Jo, v případě, že jich tam bylo více než jen dvě - tři řady, tak to je pravda, ale pokud ne, tak na mě nikdy neběželo něco takových rozměrů jako ork, takže netuším.

    Co se týká nahých orků - orkové mají tvrdší kůži než lidé. Neříkám, že to jsou nějaké pláty, ale lidská kůže, že to projede jako nůž máslem to taky není.

    A pokud to bylo klasické W3 universum, kde měl každej somrák pláty, tak opět uznávám, že máš pravdu, ale já o tom dost pochybuju.
    DarkShane
    DarkShane


    Poèet pøíspìvkù : 23
    Join date : 06. 11. 13

    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro DarkShane Fri Dec 20, 2013 3:43 pm

    Ohledně nahých orků… Jsem toho názoru, že dříve když pánové mečů (ne ti úplně původní) byli zvyklí, že se bojovalo pouze v boji na blízko.
    Nenošení zbroje vyjadřuje jejich odvahu. Ano, proti střelcům je to poněkud hloupost, ale stále je to tradice, které se nevzdají; stejně jako se samurajové nevzdali luků na úkor pušek. A taky pokud sis všiml, tak Yidaba dostal zásah šípem a později i puškou; kdy oba projektily bez problému prošly do těla a způsobily zranění.

    Co se týče toho prorážení řad… Ti vojáci rozhodně nebyli všichni profesionálové. Většina velitelů Lordaeronu považovala orky a Hordu za zvěř. Přistupovali k nim podobně - že je stejně snadné je porazit jako zvířata.
    Mimo to, ano, pokud by ho ten 'charge' pána mečů srazil dozadu, tak ho ostatní jistí, aby nepadl dozadu. Pokud je ale dost otřesený, tak se prostě sesunul k zemi. Na nohou ho rozhodně držet nebudou, protože by tak přišli o více než jednoho muže.
    K tomu ještě prorážení plátů. Nepsal jsem, že by tam pláty někde prorazil. Ono ale i samotný úder do štítu, helmy nebo hrudního plátu s tím dotyčným otřese. Úder do štítu může zlámat ruku, úder do helmy zlomit vaz nebo přivodit bezvědomí, úder do hrudního plátu vyrazit dech.

    Sponsored content


    Yidaba, pán mečů Empty Re: Yidaba, pán mečů

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je Sun May 19, 2024 4:39 pm