Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+6
AnuBidus
Lavien
Martinez220
Bellatrix
Corny
Kopajda
10 posters

    RP souboje a rolly na brnění.

    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    RP souboje a rolly na brnění. Empty RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Kopajda Sat Jan 04, 2014 6:24 pm

    Chtěl bych navrhnout takovou věc ohledně zbrojí a rollů při RP soubojích. Hráči Tabletop her to určitě znají

    Roll 1-6

    Pokud dostanete zásah a máte na sobě alespoň nějaké hadry nebo robu a pod ní ještě třeba triko může vás zachránit před těžším zraněním.

    Cloth - Roll 6+
    Leather - Roll 5+
    Mail - Roll 4+
    Plate - Roll 3+

    Pokud rollnete víc nebo stejně jako je uvedeno tak vás zbroj zachránila. Samozřejmě pro zpestření se ještě může přidat fakt, že zásahy obouruční zbraní by vám mohli roll o -1 zhoršovat, tudíž róba vás před obouručkou prostě nezachrání. Samozřejmě pokud máte třeba Plate shouldery ale chestku máte koženou, tak záleží kam vám ten útok jde a podle toho máte roll. Řekl bych že je to systém celkem jednoduchý a fungující...
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Corny Sat Jan 04, 2014 6:26 pm

    Jako nevím...mě třeba příjde, že Když už někdo jde do RP souboj, taksi rollovat moc nechce...Alespoň pokud já bych šel do RP souboje, tak na Rolly kašlu a používám prostě fyziku, zdravý rozum apod. Pokud to chci nechávat na náhodě, jdu na Pvp Very Happy
    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Kopajda Sat Jan 04, 2014 6:31 pm

    Je to pro ty co chtěj používat při RP soubojích roll, já už měl tady na Erebosu možnost jednoho Rp souboje a řekli jsme si že bez rollů, jenže člověk co byl proti mě předváděl fyzicky nemožné kousky a nakonec to kvůli tomu skončilo remízou, i přesto že jsem měl po celou dobu více méně navrch. Takže já třeba už odteď raději pojedu na rolly s tím že bych se na začátku s tím člověkem dohodnul že si budem i přičítat i bonusy, třeba za to že máš lepší pozici atd.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Bellatrix Sat Jan 04, 2014 8:53 pm

    Tenhle systém mi přijde dost jednostranný... Například je sice pěkné, že pláty tě nejlíp ochrání před zraněním, ale člověk v kůži bude zase mnohem mrštnější.
    Martinez220
    Martinez220


    Poèet pøíspìvkù : 51
    Join date : 02. 11. 13

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Martinez220 Sat Jan 04, 2014 9:33 pm

    Systém asi pěkný, ale není to všechno.. Musíme i přičíst postihy ze třídy zbroje.. Řešíš zásahy, ale to ostatní se bude řešit jak?
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Lavien Sat Jan 04, 2014 9:37 pm

    Občas mi připadá, že z toho RP děláte diferenciální rovnice. Než se dopočítáte, kolik + a - do rollu každej z vás má, je po boji, ne? Nepopírám, že tohle asi někomu funguje, ale... No. Než by mi někdo vysvětlil, jak to mám vlastně přičítat či sčítat, uteklo by mi mládí. Very Happy
    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Kopajda Sat Jan 04, 2014 11:21 pm

    Ano v tabletopu se tohle řeší vlastností - Iniciativa - těžký zbroje ti ji snižujou a tím pádem útočíš třeba až jako poslední po nepříteli.
    AnuBidus
    AnuBidus


    Poèet pøíspìvkù : 24
    Join date : 01. 11. 13
    Age : 28
    Location : Země planoucích nebes

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro AnuBidus Sun Jan 05, 2014 12:43 am

    Musím říci, že to je sice neobvyklý systém, ale zdá se že účinný. Mimochodem, co se týče RP soubojů, které fungují bez rollu, je takový souboj nemožné zkrátka domluvit s jiným hráčem, jelikož, jak se vždy říká s prominutím "Lidi jsou potencionální svině". Proto je nemožné najít normálního hráče, který by se dokázal domluvit n souboji.
    Marret Yarwyck
    Marret Yarwyck


    Poèet pøíspìvkù : 17
    Join date : 24. 12. 13

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Marret Yarwyck Sun Jan 05, 2014 7:49 am

    Hele, podívejte, já osobně rolly ze srdce nesnáším, protože v tomhle směru mi hra fakt nefandí Very Happy Věř tomu, že i pár soudných lidí se najde a Rp souboje potom rolly nepotřebujou. A když už potkáš nějakýho vola, kterej neumí ani sepsat řádnej emot a dělá hovadiny, i když si myslím, že svět Warcraftu nemůžeme brát striktně podle našich možností, tak na něj vytas jeho vlastní medicínu! Cikánská férovka zabere vždycky Very Happy
    Hakkar
    Hakkar


    Poèet pøíspìvkù : 101
    Join date : 30. 10. 13

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Hakkar Sun Jan 05, 2014 8:41 am

    Přidávám se na stranu odpůrců rollů. Pokud RPF vyhrát nechceš, je jedno, jakou metodu zvolíš. Pokud vyhrát chceš, roll ti nepomůže. Roll není fér. Je to totální náhoda a náhoda prostě fér není. Máloco je skutečně fér. Kolikrát ti roll zmrví naprostou tutovku a nebo narazíš na yolo, kdy soupeř udělá absolutní krávovinu a rollne 90 proti 10 a musíš to hrát tak, že se mu to podařilo. Kdo nechce prodělávat tříhodinové souboje, ten by se jim měl jednoduše vyhýbat. A pokud někdo začne souboj bez ptaní, respektive vyzve tě na souboj tím, že na tebe prostě zaútočí, měl by přijmout tvoje pravidla, takože pokud jako bandita na někoho skočím a ta oběť mi řekne, že chce rollovat, měl bych to respektovat. Na druhou stranu přepadený by měl respektovat případné výhody útočníka, tj. moment překvapení, přesilu, špatnou viditelnost v noci atp.

    Tady bych si ještě dovolil odbočit s tou nocí - ano, většina lidí sedá k RP kolem té šesté hodiny odpolední a hraje třeba do jedenácti. Ale řekl bych, že v rámci RP je nejvíc lidí aktivních někdy kolem poledne a odpoledne, ale rozhodně za světla. V noci vám nebude chodit po cestě třicet lidí za hodinu, v noci se nebude slečna od sousedství koupat v jezírku a všichni elfové budou zalezlí někde spolu v táboře nebo u sebe doma. Takže pokud se před někým schovávám ve stínu v houští a on mi řekne "já mám odpoledne", měl bych to respektovat. Ale měl by to říct před tím, než na něj skočím. Very Happy

    No ale tohle je čistá fantazie, protože vyhrát chtějí všichni.
    AnuBidus
    AnuBidus


    Poèet pøíspìvkù : 24
    Join date : 01. 11. 13
    Age : 28
    Location : Země planoucích nebes

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro AnuBidus Sun Jan 05, 2014 9:08 am

    Já také upřednostňují souboje bez rollů, ale jak jsem již uvedl, najdou se nějaký s prominutím "Debilové" (omlouvám se za silná slova, ale nevím jak jinak ty lidi nazvat) kteří touží během boje zvítězit, ba RP smrt od protivníka očekávat. Já se vždy pokoušel během souboje bez rollu jednat rozumně a hlavně dojít ke kompromisu, který by vyhovoval oběma či více hráčům, ale s některými lidmi to zkrátka nejde.
    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Kopajda Sun Jan 05, 2014 9:57 am

    Tenhle systém můžete používat i u souboje bez rollů, budou to jediný rolly který tam budete mít a jsou celkem jasný takže nebude co řešit.
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Lavien Sun Jan 05, 2014 12:01 pm

    Debila rollem nezlomíš. Jak říkal Hakk, rolly nejsou o nic spravedlivější. Pokud je někdo idiot a nedá se s ním RPit normálně, prostě z toho RP radši odejdu. Možná to není to nejlepší řešení, ale mnohdy toho pokazíš míň, než tím, že budeš RPit dle pravidel někoho, kdo pochopil "offhand" jako třetí ruku a RPí to do emotů.

    Navíc tím, že k rollu přičítáš, případně od něj odečítáš, neřešíš vůbec, ale vůbec nic. Člověk, co proti tobě PGří, nikdy nepřistoupí na to, aby si něco odečetl a bude vytahovat vše možné k tomu, aby si něco přičetl.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Brog Sun Jan 05, 2014 12:14 pm

    Já osobně používám rolly jedině v případě (a žádám je po hráčích jedině v případě), že to, co se jim může/nemusí stát je záležitost náhody a ne jejich schopností. Rolly jsou pomůcka a neměly by se do toho míchat za všech okolností.

    Nemluvě o tom, že pokud stupnice je 1-6, kde šest je nejlehčí zranění tvém případě, tak ať by byla zranění jakákoliv, pro pláťáka zas tolik možností zranit ho není. Buď ho omráčíš, nebo se zvládneš trefit do mezery v plátech (jenže pokud to není vůl, ale normální jedinec, tak pod pláty nosí prošívanici nebo i kroužkovku, takže ho to zas až tak nezraní), nebo mu něco obrazíš, přinejlepším něco zlomíš (a to bys musel mít zatracenou kliku). Takže tam se o nějakých "stupních zranění" hovoří docela špatně. To je prostě o rozumu toho, kdo na sobě ty pláty má. A o tom, jestli aspoň ví, když to nosí, co to obnáší.
    Feantur
    Feantur


    Poèet pøíspìvkù : 174
    Join date : 24. 09. 13
    Age : 31

    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Feantur Mon Jan 06, 2014 4:05 pm

    A čo tak zdravá stredná cesta?
    Ja ked RPím RP suboje, tak proste príde chvíla, kedy neviem či sa mi podarí sa vyhnúť, rollnem si. A podla toho sa zachovám.
    Takisto pri strelbe z luku a tak, alebo vrh dýkou. Proste si rollnem podla vlastného svedomia a vedomia.
    Robím to pre seba, keď si nie som istá, avšak ekby som mala íst každý emote na roll tak by ma drblo. Napríklad ked mám niekoho na zemi, stačí jediné bodnutie a ja rollnem napr 1? Tak sa mám prizerat na to, ako sa niekto nezmyselne zachráni len pre to, že 0 a 1 vygenerovali niečo tak, ako to vygenerlovali? Very Happy nie ďakujem.

    Sponsored content


    RP souboje a rolly na brnění. Empty Re: RP souboje a rolly na brnění.

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 2:56 pm