Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+8
Vardek
Tanar
Brog
Skarra
Bellatrix
Lavien
Kopajda
DonMitchel
12 posters

    Riding a non-combat pet

    avatar
    DonMitchel


    Poèet pøíspìvkù : 11
    Join date : 15. 12. 13

    Riding a non-combat pet Empty Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro DonMitchel Mon Jan 06, 2014 6:27 am

    Předem se omlouvám za kvalitu mého vysvětlování, včera jsem na to zapoměl a teď spěchám do školy Very Happy takže to urychlím.

    Stále více a více hráčů má koně, z čehož vyplývá stále více a více situací, kdy se s ním Rpí. Určitě se vám stalo, nebo jste minimálně viděli, že někdo dojel koněm na nějakou událost, seskočil a pak musel Rpit, že neviditelný kůň stojí vedle něj. Poté se objevil někdo další, kdo o tom neví a postavil se přímo do koně... Pak nadchází upomínání a prosby whispama, protože když někdo příjde s koněm, musí s ním RPit... Načež tedy nová osoba odstoupí, ale mezi jezdcem a později příchozím vznikne mezera, odkud je smaozřejmě dobrý výhled... tam se samozřejmě zase (do koně) postaví ještě pozdější příchozí, který, né jeho vinou nic neví.

    Takže můj návrh. Navrhoval bych, aby se ke každému koupenému koni, dostalo i non-combat pet jeho podoby. Jednoduše řečeno, jezdec seskočí z mounta (ten z mizí) a on si summonne peta... A vida. Kůň, na kterém přijel je vidět a může s ním RPit. Když chce na koně naskočit, peta odstraní a naskočí na mounta...

    Samozřejmě by o to šlo požádat jako o uniq, ale to by o to musel žádat celý server... Navíc, je to podle mě logická součást Rpení ridingu... Rád uvidím vaše návrhy a připomínky. Děkuji.
    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Kopajda Mon Jan 06, 2014 8:18 am

    Něco podobného mají na konkurenčním serveru, napíšete příkaz .mount a za to dáte link peta, ten se vám summonne, výhodou je že má dvě ze schopností hunter petů - stay a follow, takže ho můžete ustájit před hospodou dát stay a jít dovnitř a on tsm furt je, pak až nasednete na koně tak zmizne, ale je to složitější na naprogramování...
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Lavien Mon Jan 06, 2014 10:32 am

    Ano, toto je na Hnízdě, ale troufnu si říct, že na české RP scéně není člověk, co by dokázal Antraxidovy kódy napodobit, takže tudy cesta nevede. Smile

    Mnohem reálnější bych viděla řešení mountů jako vehiclů, to už je technicky zvládnutelné.


    Naposledy upravil Lavien dne Tue Jan 07, 2014 3:31 pm, celkově upraveno 2 krát
    avatar
    DonMitchel


    Poèet pøíspìvkù : 11
    Join date : 15. 12. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro DonMitchel Mon Jan 06, 2014 1:58 pm

    Ono řešení pomocí Vehiklů zní i vypadá fajn, jsou ale věčné problémy s tím... např. vám padne hra a někdo vám váš vehicle, který zůstane spawnutí čmajzne... Navíc, nechat peta během doby, kdy nehrajete ve stájích třeba? Byly by přeplněné a kdykoliv by ho někdo mohl počorovat, pokus by se to nevyřešilo nějak systémově... třeba "zamykáním", což už je pak stejné, jako non-combat pet a navíc... Vehicle za váma přece sám nejezdí, když zeslezete ne?

    Prostě bych řekl, že tak jak jsem to v úvodním postu navrhl, to možná není dokonalé, ale nejjednodušší a zřejmě funknčí... Stačilo by vyrobit non-cobat pety koně v barvách, v jaké se koně prodávají a pak to ve hře lidem s ridingem addovat... Navíc by to byla příležist i na RP... Někdo přece může odvádět koně, z jednoho města do druhého za uzdu, aniž by na něm sám jel ne? A kdyby ti noncombat peti šli ještě tradovat, bylo by to úplně super... Nějaký rytíř nechá před bitvou panoše, aby odvedl jeho koně mimo bojiště... nebo tak prostě. Tradnul by mu peta, panoš summonnul a už by ho mohl odvádět...
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Bellatrix Mon Jan 06, 2014 2:27 pm

    S těmi non-combat pety je to moc hezká myšlenka, ale ono těch non-combat petů není zas tolik, abychom jim mohli donekonečna přepisovat modely a tvořím tím pseudo-"nové" pety. Si vezměte, že je ve hře 5 různých koní... To je 5 non-combat petů. Pak by třeba orkové chtěli totéž s vlky. Tak dejme tomu další 2 vlci. 2-3 nelfí kočky. Potom by to chtěl každý, kdo by si pořizoval unikátního mounta, to jsou taky tak dva, možná tři lidi. A šplhalo by to a šplhalo a jednoho krásného dne by nám nezbyli už žádní non-combat peti, které bychom mohli používat na unikátky, protože každou chvíli chce někdo nějakýho unikátního non-combat peta.
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Lavien Mon Jan 06, 2014 2:54 pm

    Hlavně noncombat se nedá ovládat, před hospodou ho nenecháš. Navíc vehikl JDE zamknout aby byl jen pro majitele. Smile
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Lavien Tue Jan 07, 2014 3:33 pm

    Tak mě napadá... Zkuste napsat ohledně mountů Athertovi. Už pro Mythii udělal dvoumístné koně například. Byly to vehicly a byly pro určitého člověka, nešly krást (některé šly, ale ty, co byly např. pro vysoce postavené armádní tentononc, ty prostě nešly). A věřím, že by dokázal zprovoznit i obdobu toho, co je na Hnízdě.

    Tak či onak, i kdyby byl ochoten byť jen poradit, je to lepší, než nic.  cherry 
    Skarra
    Skarra


    Poèet pøíspìvkù : 75
    Join date : 07. 11. 13
    Location : Doma

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Skarra Wed Jan 08, 2014 10:27 am

    Yep, opravdu by bylo moudré mu napsat. Jinak hezká myšlenka, ale lepší by bylo udělat ho jako ''combat'' peta.
    Když Athert s Amarothem dokázali zprovoznit animaci létání u skoro všech draků, tak proč ne tohle... (ale otázkou je, jestli na to kývne Very Happy)
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Brog Wed Jan 08, 2014 2:40 pm

    Athert dělá s Trinity. Pokaždé, když se doslechne, že nějaký server jede na MangoSu, tak z jeho strany prší akorát výsměch.
    Tanar
    Tanar


    Poèet pøíspìvkù : 49
    Join date : 02. 01. 14
    Age : 27
    Location : Tanar

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Tanar Wed Jan 08, 2014 3:42 pm

    "This kůň is Amazing" To by mount!
    Skarra
    Skarra


    Poèet pøíspìvkù : 75
    Join date : 07. 11. 13
    Location : Doma

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Skarra Wed Jan 08, 2014 3:44 pm

    Jojo, pamatuju, jak se jednou Agrex objevil uprostřed bitvy Aliance a Hordy na fialovém koni a se scalem 10 :DDDDD

    Jinak, pokud děláte na Mangosu, tak v tom případě to je už průser... Very Happy
    Vardek
    Vardek


    Poèet pøíspìvkù : 71
    Join date : 26. 10. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Vardek Fri Jan 10, 2014 1:55 pm

    Mno, a co zkusit poprosit Antraxida? Šikovnějšího člověka na RP scéně neznám. A pokud by se slušně poprosil, určitě by pomohl. Nebo alespoň poradil..
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Brog Fri Jan 10, 2014 2:41 pm

    Ať je šikovný, jak chce, je otázka, jestli umí s MangoSem...

    A pokud ano, tak je otázka, jestli by se mu chtělo přicházet o něco, čím je jeho server výjimečný. Protože Hnízdo je unikátní právě tím, jaké geniální vychytávky z tohoto hlediska tam mají.

    Navíc ho snad nikdo z našeho týmu, alespoň o tom tedy nevím, nezná. A říkat člověku, kterého neznáš a on nezná tebe o pomoc, to mi moc košér nepřijde...
    TheScary
    TheScary


    Poèet pøíspìvkù : 115
    Join date : 09. 12. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro TheScary Fri Jan 10, 2014 3:44 pm

    No...v téhle stránce je mangos hodně omezený, takže pochybuju, že něco takového na něm půjde vytvořit. Každopádně, když se zeptáš, tak tím nic neztratíš. Maximálně tě daný člověk odmítne.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Corny Fri Jan 10, 2014 3:58 pm

    Tak proč se jich nezeptáte vy? :DJakože přecejen, není to jen náš server a my tyhle lidi ve většině případů vůbec neznáme nebo s nima nemáme tak dobré vztahy, abychom je mohli o takové věci žádat. Ale když to s nima nějak rozumně domluvíte, třeba se dohodneme Smile


    Naposledy upravil Corny dne Sat Jan 11, 2014 10:01 am, celkově upraveno 2 krát
    TheScary
    TheScary


    Poèet pøíspìvkù : 115
    Join date : 09. 12. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro TheScary Fri Jan 10, 2014 4:54 pm

    Corny napsal:Tak proč se jich nezeptáte vy? :DJakože přecejen, není to jen náš server a my tyhle lidi ve většině případů vůbec neznáme nebo s nima nemáme tak dobré vztahy, abychom je mohli o takové věci žádat. Ale když to s nima nějak rozumně domluvíte, třeba se dohodneme Smile

    Wat? Od kdy takové věci řeší hráč? A nemusíte je přímo žádat, stačí se zeptat nebo poprosit.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Bellatrix Fri Jan 10, 2014 5:19 pm

    Tak vy hráči chcete tuhle vychytávku... Razz Předpokládám, že to Corny myslel částečně takhle. A pak samozřejmě taky to, že vy toho zmíněného gentlemana někteří nejspíš znáte, kdežto já o něm třeba slyším poprvé v životě. Těžko mu půjdu napsat "Hele, nazdar woe, co kdybys nám s něčím píchnul.", když vůbec nevím, kdo to je, a on nejspíš prakticky neví, kdo jsem já.
    TheScary
    TheScary


    Poèet pøíspìvkù : 115
    Join date : 09. 12. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro TheScary Fri Jan 10, 2014 5:30 pm

    Bellatrix napsal:Tak vy hráči chcete tuhle vychytávku... :PPředpokládám, že to Corny myslel částečně takhle. A pak samozřejmě taky to, že vy toho zmíněného gentlemana někteří nejspíš znáte, kdežto já o něm třeba slyším poprvé v životě. Těžko mu půjdu napsat "Hele, nazdar woe, co kdybys nám s něčím píchnul.", když vůbec nevím, kdo to je, a on nejspíš prakticky neví, kdo jsem já.

    Jako fajn, že jsme hráči a chceme tuhle vychytávku, každopádně však nespravujeme tento server. Což je docela podstatný fakt. Very Happy Párkrát jsem o něm sice slyšel, neznám ho však. Pochopitelně proto nebudeš začínat frází "Hele, nazdar woe" Very Happy Podle mě to až moc hrotíte. Very Happy Stačí přece lognout na ten jeho server, zeptat se ho nějak slušně jestli má čas a potom mu vše stručně a přehledně vysvětlit. Konec vědy. No a buď vás odmítne, nebo vám pomůže.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Corny Fri Jan 10, 2014 5:36 pm

    Já třeba Furt nechápu, proč, když je to tak hrozně lehký, to neuděláš sám ? Very Happy Nespravuješ server, ale to znamená, že nemůžeš přispět na jeho vývoji a chodu? Smile To zní spíš jako "je to hrozně lehký, ale mě samotnýmu se do toho nechce". To, že nespravuješ server neznamená ani v nejmenším, že nemůžeš zprostředkovat kontakt s takovým člověkem. To, že nespravuješ server znamená jen to, že konečnou domluvu a provedení zařídíme my.

    A jak říkám, my ty lidi neznáme. Řada z vás naopak jo. To už samo o sobě je polovina celý vědy a šílená výhoda.
    Feantur
    Feantur


    Poèet pøíspìvkù : 174
    Join date : 24. 09. 13
    Age : 31

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Feantur Fri Jan 10, 2014 6:50 pm

    Ako ja v tomto skôr súhlasím s Brogom a hoci ich tam poznám a možem povedat že s nimi nevychádzam najhoršie, neviem či by som sa odvážila lognut po x týždnoch hrania tu, ked som rpestala tam, a začala s tým, že by som chcela na ten ich konkurenčný server vediet ako to vlastne robia. Smile
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Lavien Fri Jan 10, 2014 11:37 pm

    Ano, hráči chtějí tuto vychytávku a proto píší do "Vaše návrhy". Padly tu nápady, návrhy řešení, odkazy na lidi, co by to mohli umět. Já nevím, co ještě chcete? Co takhle sem dát rovnou topic "Development" s tím, že tam máme postovat rovnou skripty/kódy?

    Sorry, ale než říct: "Zařiďte nám to, spravujte nám server a naprogramujte nám to, páč vy to chcete"... To už radši rovnou řekni: "Neumíme to, neuděláme to, nemáme nikoho, kdo by nám pomohl."

    Sice je pravda, že RP komunita je prostě komunita a dost věcí dělá svépomocí bez ohledu na to, zda se jedná o hráče, deva, GMko... Ale jednou jste realizační tým. Argument, že máme shánět devy, kódy, nebo to programovat, je prostě neskutečně hloupej. Ačkoliv to možná (snad) bylo myšleno ironicky, tak tohle přece člen GM týmu nemůže napsat...

    Jinak Atherta znám dost dobře na to, abych věděla, že když už nevydá kódy, je téměř vždy ochoten na slušnou otázku plodně odpovědět. Sice by vám asi neřekl, kam máte co napsat, ale minimálně by (snad) byl ochoten nastínit nebo vysvětlit, jak by to mohlo fungovat.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Bellatrix Fri Jan 10, 2014 11:55 pm

    Bylo to myšleno tak, že působí o moc lépe a jistě se setká i s lepším výsledkem, když danému developerovi napíše někdo, kdo se s ním už předem zná, něco ve stylu "Ahoj, hraju teď na jednom serveru a řeší tam takový problém, který se týká toho a toho, a mě napadlo, že ty bys mohl vědět, jak na to. Myslíš, že bys jim mohl poradit? Zprostředkuju vám kontakty...", než když tomu danému pánovi napíšu já, že "Ahoj, ty mě sice neznáš a já tebe taky ne, ale jsem admin z konkurenčního serveru a slyšela jsem o tobě, že umíš to a to, sice vůbec nevím, co je na tom pravdy, protože to vím jenom z doslechu, ale napadlo mě, že ti napíšu a zeptám se..." *nadsázka*
    Myslím, že teď už je ta pointa snad konečně pochopitelná. *tired*

    A ne, teď nemluvím o Athertovi, na kterýho Skype mám a kterej navíc dělá s TC, jak se řeklo už několikrát, ale toho, jehož jméno tu padlo pár příspěvků zpátky a snad nikdo od nás z týmu ho neznal.
    Veng
    Veng


    Poèet pøíspìvkù : 86
    Join date : 23. 11. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Veng Sat Jan 11, 2014 7:52 am

    Další přihloupá diskuze. Pokud chceme vychytáku - napíšem mu, pokud ne, nic nebudeme mít. Nevím, co se tu řeší ve smyslu, že by to měla být práce GM týmu(což je jejich věc, GMT se má usměrňovat a né říkat, co mají dělat. Jo, taky mám sklony k tomu jim to říkat. :-D). Možná jo, možná ne, ale flamem tím nic nespravíme.

    Pokud to nehodlá udělat někdo jinej, tak mu zkusím napsat i když ho moc neznám. Ta vychytávka se mi dost líbí.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Corny Sat Jan 11, 2014 9:59 am

    Hlavně já neřekl, že to máte dělat za nás, že my to dělat nebudeme, protože se nám nechce, nebo to neumíme. Tzn. já neřekl "Dělejte práci Místo nás". Ale pokud toho člověka znáte, nevidím důvod, proč se ho nemůžete rovnou zeptat vy. To samotný domlouvání a práci zařídíme samozřejmě my. Zprostředkování můžete v klidu udělat i vy a není důvod proč byste nemohli.

    Lavien to bohužel krásně překroutila (i když uznávám, že to minimálně v prvním příspěvku mohlo být podáno způsobem lehce zavádějícím, tak už několikrát to bylo objasněno blíž) stylem "Dělejte to Místo nás, protože my to dělat nebudeme" zatímco to bylo myšleno (a nejen myšleno) jako "My to budeme dělat, ale pokud k tomu máte blíž, nic vám nebrání, aby jste nám v tom semtam pomohli". Ostatně pokud je někdo z vás třeba dev, Proč by nemohl udělat příspěvek "Hele, nejsem sice GM, ale napadlo mě ,že by tu bylo super udělat Tohle a tohle a jelikož jsem bývalý dev, tak vím rovnou jak na to, ať to nemusíte po všech čertech hledat a shánět vy a tady vám píšu, jak to udělat".

    Tzn. já rozhodně netvrdím, že máte dělat práci Místo nás, ale pokud něco víte, někoho znáte, něco umíte, Proč byste nám to nemohli zprostředkovat nebo nám s tím vypomoct jen proto, že nejste tým? Je to přecejen také Váš server, proč s ním nemůžete pomoct, pokud víte jak na to? Nebo si jako myslíte, že je lepší jen hodit návrh a nechat GM tým, ať všechno poshání sám, I když navrhovatel třeba přímo ví, jak na to a rovnou to může GM týmu mnohonásobně usnadnit?

    Sponsored content


    Riding a non-combat pet Empty Re: Riding a non-combat pet

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -
      » Riding

      Právě je Sun May 19, 2024 4:40 pm