Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


4 posters

    Faelan - pomoc v nouzi

    Liranel
    Liranel


    Poèet pøíspìvkù : 3
    Join date : 01. 01. 14

    Faelan - pomoc v nouzi Empty Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Liranel Fri Jan 17, 2014 11:24 am

    Jméno postavy: Faelan (z rodu Grael, není podstatné)
    Jméno vašeho účtu: Derek
    Přibližný čas zabanování : 16.1. ca. 19:40
    Pokud víte, doplňte jméno GM, které ban udělilo - Brog
    Pokud znáte důvod banu, můžete se pokusit o vysvětlení svého konání a docílit tak případného snížení či odpuštění trestu - Úmyslné bugování, drzost

    Moje vyjádření k tématu:

    Při hledání veinek na těžbu jsem narazil na cestu, jež vedla hlouběji do hor. Šlo o Alterac Mountains - jako klášter, dalaran apod. - creepy na místě dané tam očividně patřily - banditi, vlci. Na sněhu horská kočka.

    Mí společníci, které jsem tam přivedl, aby získali nějaké peníze tvrdí, že se nemuselo skočit. Já si tím upřímně nejsem zcela jistý, ale o žádném skákání nevím. Po zabití několika banditů se objevilo na generalu "Dafuq are you doing here" což jsem si ani nebyl jistý, zda je na nás. Následný Instakill mi to potvrdil.

    Po konfrontaci jsem ihned a bez průtahů řekl, kudy jsme přišli a navrhl případné lepší zajištění cesty. Snažil jsem se vyjít vstříc.

    Bylo nám vyčteno, že tam nejsme inRP, což byla pravda. Opravdu jsme tam šli za účelem zisku alespoň pár stříbrných pro začínajícího kamaráda. (Budete-li si přát příběh, odkud se naše postavy znají, sepíšeme Wink )

    Na problematiku "neměli jste horolezecké vybavení" jsem nezávisle na sobě s druhým hráčem postnul "Silný provaz".

    Shrnu to...
    Pokud šlo o něco úmyslného, pak ne o bug, ale o podporu nově začínajícího hráče. (ihned po konfrontaci jsem navrhl, ať jsou nám případně itemy, které tam padly vzaty, i jsem je jmenoval)

    Co se drzosti týká
    Nejsem jsem si jí vědom. Jsem zvyklý jednat upřímně. Je možné, že se to mohlo zdát jako provokace, ačkoliv jsem se pouze snažil o návrhy, jak zamezit podobným problémům. (Použít fialové zábrany, jako v případném přelezu do Arathi highglands)

    Hovor byl delší, padly i jiné návrhy a odpovědi. Stále jsem kupříkladu zmatený z problematiky Alterac Mountains, které není Alteracem. (klášter, dalaran...)

    Pokud má slova někoho urazila. Rád bych se tímto omluvil, neboť to nebylo mým cílem.

    Styl mého jednání a volby slov hold nesedí každému.

    (Pokud je tato žádost nějakým způsobem drzá, ujišťuji vás, že to není mým úmyslem)



    Pozn. Oč vlastně žádám? Snížení doby trvání banu. (Teď už vím, že jsme tam neměli být, tedy si zasloužím trest za mou neznalost)


    Předem děkuji za rychlou odpověď. (S trochou štěstí kladnou)


    Váš Liranel... chci říct Faelan.


    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    Faelan - pomoc v nouzi Empty Re: Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Lavien Fri Jan 17, 2014 12:12 pm

    yerg napsal:Tohle je spíš dotaz než hlášení - jak je zamezeno hráčům dostat se z lokace? Dnes v noci jsem si dal práci a hledal cestičky, přes jezero je možno přeplavat bez combatu a odtud se pak dostat kamkoli, stejně jako je možné přelézt hory do Silverpinu.

    Na požádání tyto cesty ukážu k zabezpečení.

    Bellatrix napsal:Tak jelikož nějaké hledání cestiček v horách je možné i inRP, tak si je klidně hledej(te). A klidně je i použijte, ale k ničemu vám to nebude. Protože když třeba vlezete do jiné lokace, aniž byste inRP prošli přes celnici a zaplatili, tak až vás tam pak uvidím, tak vám nejspíš zaemotím přepadení divokou šelmou/bandity/whatever nebo to, že vás chytili Gilneaští vojáci, zatkli vás a pak Světlo s vámi Smile

    Zvykněte si, že na rozdíl od Neo je tohle inRP fakt otevřený svět, kde člověk může klidně hledat způsoby, jak se vyhnout celnicím a placení mýtného, ale... k ničemu vám to nebude. :)Jelikož ty okolní lokace zatím samozřejmě nejsou připravené a nic v nich není, tak je vám prd platné, že se do nich dostanete, a my vám pak akorát nejspíš zaemotíme něco nepříjemného, takže si rozmyslete, jestli vám to za to stojí. Protože v inRP navíc ani nevíte, co se v těch lokacích momentálně děje (kdežto my to vymyšlené máme), takže na vás můžeme vytáhnout fakt úplně cokoli, co nebudete čekat, a můžete pak skončit klidně i s RP killem.
    Takže bacha na to.
     scratch
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Faelan - pomoc v nouzi Empty Re: Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Bellatrix Fri Jan 17, 2014 1:03 pm

    Nevím, na co přesně narážíš, nicméně podotknu ten zásadní rozdíl, že já mluvila o RP lezení do jiných lokací, kdežto Liranel tam byl - jak sám ostatně přiznal - OOC. Je dost velký rozdíl, když mi někdo napíše "Hele, můžeš se mnou prosím tě odRPit lezení přes tady ten zával?" a já se ujistím, že má potřebné vybavení, nechám si ho párkrát rollnout a uvidí se, co z toho bude, než když si někdo v podstatě sám řekne, že tady ten zával je v klídku přelezitelný, aniž by mu to potvrdilo GM.
    Podotýkám, že já u toho nebyla, pouze mi bylo řečeno, že tam byly naspawněné závaly, přes které hráči přeskákali.
    Tak to spíše uvádím do souvislosti s příspěvkem, který postla Zara. Nejde o útok na tebe, Liraneli, v žádném případě. Pouze odpověď Zaře.

    O unbanu nechť rozhodne Brog, který ban udělil.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Faelan - pomoc v nouzi Empty Re: Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Brog Fri Jan 17, 2014 1:25 pm

    Takže... Já si za dobou banu stojím, protože lžeš.

    Ty jsi nenašel cestu, ty jsi přehopsal po zábraně, která tam byla evidentně naspawněná, aby se tam nelezlo. A to na 100%, protože Nathas po ní pak zkoušel přehopsat taky a šlo mu to zatraceně blbě.

    Tvou drzost spatřuji v tom, že nám tu lžeš do tváře, že jsi našel normální cestu do Alteracu. Jednak bylo na několika místech řečeno, že Alterak je nepřístupný. Dále bylo několikrát zmíněno, že můžete lokaci Hillsbrad inRP opustit, ale musíte počítat s tím, že vaše postava bude po dobu, co stráví mimo lokaci, nehratelná. A také jsou evidentně všechny běžné přístupové cesty do Alteracu zablokované, což už samo o sobě svědčí o tom, že sem tam očividně lézt nemá. A nakonec... jsi tam lezl přes zcela evidentně úmyslně naspawněnou zábranu a sám jsi říkal "veinky jsou v rozích mapy", tzn. někde na okrajích mapy, za něž se už nedá dostat. A tato veinka stojí očividně přesně na takovém místě. Takže si sám protiřečíš, když říkáš "viděl jsem za veinkou způsob jak se dostat dál".

    A na wiki se jasně píše, že Dalaran není územní součástí Alterac Mountains, stejně tak útesy. To, že ti nějaký nápis přes obrazovku zahlásí "Alterac Mountains" je sice možné, ale nedělá to z Dalaranu ani z kláštera místa v Alteraku. Alteracké hory jako takové jsou nepřístupné. Toto se zcela jednoznačně píše na naší wiki a tvá neznalost tě neomlouvá.
    Liranel
    Liranel


    Poèet pøíspìvkù : 3
    Join date : 01. 01. 14

    Faelan - pomoc v nouzi Empty Re: Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Liranel Fri Jan 17, 2014 4:51 pm

    Stejně tak veina cínu mezi ashenfeldem a lorrsteadem není v okraji mapy. Ani u ashenfeldu řeky - vedle šerohvozdu, ani veina mědi hned vedle cest. A to jsou Veiny o kterých vím. Tyto veinky jsou uprostřed mapy.

    Nevím o tom, že bych popřel svou neznalost - nečetl jsem celou wiki. Držel jsem se hlavně "co je u nás jinak" o rozložení mapy, snad jen část týkající se názvů měst. Proto jsem nepožádal o zrušení banu, ale jeho zkrácení. Viz. staré dobré "neznalost neomlouvá".

    Ale laskavě mi tu neříkej, že lžu. Když říkám, že jsem to překonal, bez nějakého obtížného skákání. Stojím si za tím. Nebylo by lepší, se třeba i zeptat dalších, kteří tam byli se mnou? Nevím, kudy to Nathas zkoušel. Já jednoduše vylezl za veinkou bez potřeby mezerníků k pravému konci závalu a bez potíží přešel. O žádném mezerníkování nevím, ale jak jsem už psal výše, jestli jsem jednou zmáčkl mezerník během pohybu, je to možné. Ti, kdož tam byli se mnou mi řekli, že oni skákat nemuseli. A já jim věřím.

    Ban je jedna věc. Urážky a pomluvy věc druhá.


    P. S - Pokud vezmeš v úvahu, že v dané lokaci byly klasické creepy (nebo jejich sněžné verze apod.), logicky bys jako hráč mohl usoudit, že tam mohou být i veiny řekl bych. Je lidskou přirozeností být zvědavý.

    P.P. S - Typická cesta jako mezi městy to opravdu nebyla. Cestou chápu možnost cestování z místa na místo přes určité "území" x "pole" x "prostor" (nerad bych, aby došlo k dalším nedorozumění)

    P.P.P. S - Je mi koníčkem za můj charakter vysloužilého vraha hledat různé cesty kudy kam, abych byl nepozorovaný. Pohyb po střeše, přelézání barikád do měst a podobně. Že jsem šel za postavu Krvavého rytíře mi došlo, až o dost později (S ohledem na mou hloupost jsem stále nezměnil jeho účes a vlasy - vypadají stejně)

    A aby nedošlo k omylu - i nyní se snažím nebýt drzý, ale jednoduše upřímný.


    S pozdravem

    Liranel
    Liranel
    Liranel


    Poèet pøíspìvkù : 3
    Join date : 01. 01. 14

    Faelan - pomoc v nouzi Empty Re: Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Liranel Fri Jan 17, 2014 4:53 pm

    Jo Bellatrix - v pohodě, jako útok tvou reakci rozhodně neberu. Došlo mi, že jde o odpověď na předchozí reakci Wink.

    Sponsored content


    Faelan - pomoc v nouzi Empty Re: Faelan - pomoc v nouzi

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je Sun May 19, 2024 2:56 pm