Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+12
Blackhawk
Veng
Larey
Mezin666
PánTemnoty
Bellatrix
Kopajda
Curus
Brog
yerg
Lavien
Toren
16 posters

    K zamyšlení

    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    K zamyšlení - Stránka 2 Empty Re: K zamyšlení

    Příspěvek pro PánTemnoty Sat Feb 22, 2014 7:43 pm

    Nestěžujte si a hrajte, teď jsme si s dvanácti hráči vytvořili vlastní zábavu(menší vtipné cvičení) a žádné GM jsme k tomu nepotřebovali. Nechte je žít, jsou to taky jen lidé, mají své vlastní problémy svůj vlastní život a další.
    Vytvořili Erebos proto aby se mohli lidé bavit a jak psala Bell- Server ještě není kompletní uplně. Co trochu trpělivosti lidi ?
    Zacharias
    Zacharias


    Poèet pøíspìvkù : 38
    Join date : 24. 09. 13

    K zamyšlení - Stránka 2 Empty Re: K zamyšlení

    Příspěvek pro Zacharias Sat Feb 22, 2014 7:48 pm

    PánTemnoty napsal:...
    Zatím tu padla jen konstruktivní kritika na situaci, která podle více lidí není zrovna ideální... nepadají urážky, ani neopodstatněný hate. Na tom bych neviděl nic špatného. Smile
    TheScary
    TheScary


    Poèet pøíspìvkù : 115
    Join date : 09. 12. 13

    K zamyšlení - Stránka 2 Empty Re: K zamyšlení

    Příspěvek pro TheScary Sun Feb 23, 2014 4:06 am

    Dostal jsem od pár určitých lidí vlastnoručně psaný dopis ve kterém stálo, že bych se měl k tomuto topicu vyjádřit. Původně jsem to sice nechtěl, ale když už je o to takový zájem... Tak tedy do toho.

    Toren napsal:No... poté, co jsem si našel chvilku času a zavítal i sem, jsem se na podněty několika nejmenovaných hráčů a sebe sama rozhodl sepsat několik trefných podnětů o tom, jak by se dal server zlepšit a co dle nás server potápí dolů.


    Bod jedna - ustanovit si, co vlastně chci

    Pokud chci, aby byli hráči proaktivní, musím je nějak popostrčit, případně se zbavit moci nad nimi. Věřte tomu, že pokud bude potřeba jít kvůli každé blbosti za Godfreym, Crowleym, Liamem atp. (případně někým jiným), případně někým, kdo jim to doručí, budete třeba VY - VY GM, kteří ty postavy RPí, tudíž bude třeba tak či tak Vaše aktivita. Pokud tedy opravdu chcete, aby byli aktivní hlavně hráči, předejte tyto pravomoce jim.

    Bod dva - komunita

    Server tvoří komunita a tu tvoří hráči. Upřímně jsem se nesetkal nikde s tím, že pokud si hráč chce založit guildu (a ta guilda bude třeba originální nebo poskytne nějaké aktivní zázemí, myšlenku) tak ji dostane. Ne. Místo toho, aby se tomu hráči vložila trocha důvěry, dala se mu guilda (ano, to nad palicí) alespoň na testovací dobu, tak ho jen a jen zahrnujete vším, co musí mít, aby tu guildu měl a upřímně, pokud si to někdo z Vás zkusil vyběhat, tak to není žádná sranda a moc dobře to ví. Pokud ne, měl by si to alespoň zkusit představit. Zamyslete se nad tím. Co je lepší? Banda AFKařů, kteří mají nad hlavou Lorstead, Tarrenhall (etc.) nebo někdo, kdo je proaktivní a něco dělá?

    Bod tři - kreativita

    Oceňte hráčskou kreativitu a aktivitu. Tím odkazuje na jedno true story, co se zde stalo - Zachovo story o tom, jak se vydal spolu s několika námořníky na opuštěný ostrov, kde našli v truhle kosti a kameny. Neříkám, ať tam najdou poklad, ale mohou tam najít třeba lodní deník, nějakou zajímavou věcičku cokoliv! Nejen hromádku kostí a šutrů.

    Bod čtyři - okolí

    víc nepřátel, víc zábavy. Pamatujete ty časy, kdy se po starém Hillsbradu probíhali nemrtví a všechno vypadalo hrozivě? Ano? Tak si vzpomeňte na to, kdy se rozbrečeli i oni, protože přišli Mar'zulovi trollové! Ano. Víc přátel opravdu znamená více zábavy a více paradoxních situací, kdy Vás může zachránit i Vás nepřítel. No není to fajn? Navíc čím myslíte, že vyvoláte nějaké akce spíše? Tím, že postavíte tunu NPC na hranici, ty se odrazí a budou tam zase čučet nebo tím, když se dostanou třeba i více do vnitrozemí? Neplánujte, buďte kreativní i vy, nejen hráči.

    Bod pět - pravomoce

    Vymezte pravomoce. To se týká jak pravomocí jednotlivýcitelů (zástupců etc.), tak samotných RPGM/PJ/ST. Nebudete v tom mít guláš a kažh RP čindý pak bude opravdu vědět, co si může dovolit a co ne.

    Určitě by se našlo i mnoho dalších věcí, nicméně vypsal sem těchto pět, které beru za nejpodstatnější. Proč jsem to napsal? Ne proto, abych si rýpnul, ale proto, abyste si to přečetli, zamysleli se nad tím a pokusili se to změnit.
    Upřímně, budu rád za každý názor od hráče po admina, který se v tomto topicu objeví, protože oni všichni tvoří komunitu a server samotný.

    A nakonec... peace.

    Lavien napsal:No obvykle jsme jako oheň a led... Ale tady souhlasím. Na výčtu důvodů, proč sem odlogla, smazala patche a rozhodla se, že tu nemám co dělat, je všech těchto pět a ještě pár dalších, které s tím občas docela úzce souvisí. Smile
    Asi nejvíc bych chtěla zdůraznit to, co už Toren v podstatě napsal, jen jako součást většího textu. Na Erebosu je až moc dobře vidět, že GM tým už si nepamatuje, jak se hraje bez práv. Všem do jednoho by prospělo si založit postavu a bez jakéhokoliv supportu s ní zkusit splnit to, co požadují po hráčích.

    A možná bych přidala ještě jeden bod někam bokem a tím je Převod postav. Asi už je to promlčená věc, ale převod postav z Neotericu vlastně neudělal nic jiného, než totální unbalance hned na začátku serveru. Nepamatuju si, že by někdo měl hned od prvního dne tak rozhozenou ekonomiku, jako Erebos.
    A moc tomu nepomáhá ani to, že ste převedli přessuportěné chary bývalých Neo GM. Chápu, že na Neo jim zůstaly postavy v plném rozsahu jako satisfakce za jejich práci, ale vzhledem k tomu, jak se oháníte tím, že Erebos není Neoteric, nemají tu co dělat.
    Když sem přijdu jako nováček a noční elfka, co ještě před chvílí castila firebally, na sebe hodí pláty a jde tankovat a na druhé straně barikády po mě kněžka hodí spelly z affi locka, musím si přece myslet, že sem na realmu Kocourkova... Na jednu stranu nepovolíte strážkyni shadowstep, na stranu druhou vám tu běhá nelfka, co háže instantně blinky do obou směrů.
    Ne, těmhle hochům jejich postavy nezávidím... Ať si mají ve spellech třeba fully heal a instakill. Ale představa, že sem přijdu jako nová tvář a uvidím to tady, je lehce děsivá. O to víc, když mi první hráč vysvětlí, že to jsou postavy GMek, který vlastně GMkovaly na jiným serveru, ale tady je mají taky, protože proto.

    yerg napsal:Původně jsem tohle téma rozklikl kvůli Zaře a vlastníu pobavení, protože ze zkušenosti už vím, že kamkoli napíše, stěžuje si na to a ono a jak je svět nefér. Ale Toren mě odzbrojil.
    Byl sem tu chviličku PJ, a i když jsem zdaleka nestačil pochopit všechna rozhodnutí Týmu, musím se jich v pár tebou vytčených bodech zastat. Třeba hned ta jednička. Je sice trochu na hovno, že když chceš RPit něco podstatného, většího, tak musíš za Ashburym, Liamem... atd. Na druhou stranu se mi ale nestalo, že bych na někoho z nich čekal déle než pár hodin (rozuměj odpoledne jsem začal shánět a k večeru už jsem měl RP stopro za sebou). A i když se mně samotnému nikdy nelíbily GM vedené frakce, po zkušenostech z Mythie už prostě vím, jaký typ hráčů se vždycky nejaktivněji cpe na vůdcovské posty, je nejaktivnější - jméno Zikmo si určitě pamatuješ. A v tu chvíli je lepší, když tu frakci vede GMko.

    Body dva, tři a čtyři jsou ale naprosto trefné. Mohl bych zase znovu vytahovat Horďáky, ať už odsud nebo z Nea, nebo jiné případy, kdy jediné, na co se koukalo, když měl hráč originální nápad, bylo zamezení jeho RP zbohatnutí, a přitom nikoho netankovalo, že Ard si pomalu může koupit město (a že on by na to tehdy možná i měl). Ačkoli Neoteric a nyní Erebos je server s největší hráčskou základnou, nikdy to rozhodně nebyl server prohráčský. Snad dokonce až antihráčský.

    A konečně, i Zara měla dobré postřehy. Založte si herní chary a zkuste si něčeho dosáhnout. Zkuste si vydělat na dům, zbroj, nebo koně. Možná pak změníte názor na několik věcí.
    A nelfky na závěr, souhlasím. I já už jsem se potkal s kněžkou v plátu a se štítem, s tou samou, která mimo jiný zvládá enchating, léčení a další a další věci, za které by se Tyrande nestyděla... nebo spíš možná jo. Xmat už možná na Neo není, ale jeho odkaz žije dál. Vždyť už to tu máte samou Sielasiel. I když... ani Xmat na ni nikdy nenatáhl pláty a štít.

    Brog napsal:Nikdo nikoho nenutí za někým z GM charů chodit, kdykoliv něco chcete. Jsou tu kapitán, poručíci, generálové, úředníci, kurýři, rádci a jiní papaláši, byrokrati a další odpovědné osoby. Všemi těmito osobami jsou až na výjimky hráči (výjimkou je Bellatrix na herní jakožto kapitán v Tarrenhalu), s nimiž můžete jednat domlouvat se. Podobně je nesmysl, že by hráči neměli žádné své vedení. Thorglen celý patří hráčům, Kelborn si ho spravuje sám a jen si od nás nechává jenom dělat podporu při eventech a schvalování/zamítání svých žádostí. Ashenfeld samozřejmě vedu já, ale zcela na rovinu jsem online tak hodinu denně a vždy se věnuju pouze politice a vyřizování hráčských žádostí - OOC i inRP. Ashenfeld de facto vedou Lakam a Riia, ne já. Já jim dělám opět jen podporu, ale v jejich případě i in-game, ne jak u Kelborna, který se rozhoduje sám, jen to potřebuje mít schválené od nás.

    Nechápu, z jakého důvodu by hráč měl dostávat nějakou guildu na zkoušku. Aby tu bylo 20 různých guild, v nichž všichni budou zrovna něco zkoušet? Spojte se v RP, buďte aktivní, dělejte něco pro to, aby vás bylo vidět a guildu dostane. Horda přesně za tohle guildu dostala. Pak nejen že postupně přestávala být aktivní, ale dokonce ty online zbytky začaly devastovat veškerou dobrou reputaci, kterou si vydobyla. A to uznal i Drog. Ten dokonce řekl, že by nejraději Hordu rozpustil, protože to nemá cenu.
    A že jsme po nich žádali příliš, a tak přestali být aktivní? Nikdy jsme po nikom nežádali, aby chodili zrovna kácet dřevo nebo dělat jinou činnost, která bude pro někoho opruzantní. NIKDY. Naopak jsem Drogovi pořád říkal: "Však vám nikdo nebrání se vypravit támhle do jeskyně na červy, dobýt pár Dračích kamenů, prodat je a dřevo na tábor si nakoupit za ně."
    Nám jde o AKTIVITU guildy nebo adeptů na guildu.
    Podobně jsem viděl už milionkrát jak různí tro(t)llové chodí absolutně nelogicky na mše Svatého Světla "protože chtějí EBčka". Kdyby tihle Horďáci raději udělali nějaký obřad nebo rituál k duchům/Loa nebo třeba přírodě, dostanou mnohem víc EB, budou mít pravidelný Horda event obdobný mši (popravdě nejspíš i mnohem zábavnější, protože u mše se pěkně blbě RPí, rituál může být mnohem větší prdel) a ještě ke všemu nám ukážou svou aktivitu jako frakce.
    Takže ne, my po nikom nechceme, aby se sedřel jako kůň.

    Jistě, protože to, že v ZAMČENÉ truhle jsou kosti a jsou v ní kameny, aby klesla na dno, vůbec není divný a vůbec to nestojí za další prozkoumání. Na rovinu, já bych vám do té truhly asi dal něco jiného, ale rozhodně si nemyslím, že to, co vám tam dala Bell, je k ničemu a stojí to ledatak za napruděné: "A to je jako všecko?!"
    Lodní deník říkáš... Jo, why not. Ale stejně si myslím, že by někteří měli řeči, že lodní deník není poklad. Ale protože jste se o ty kosti vůbec nestarali, tak nemáte ponětí, jestli v tom vážně není něco víc. Čili opět... nesouhlasím.
    Nemluvě o tom, že hráčských eventů je tu mnohem více a jsou doceňované. Skarra si tu právě teď dělá svoje eventy s mágem, které jsou organizačně trochu problematické, ale rozhodně nejsme proti nim. Má v plánu požádat o další eventy.
    Ard pravidelně pořádá turnaj, který je pro něj absolutně nevýdělečný, naopak na něm vždy prodělá.
    Ard a Kelborn pořádají eventy v Thorglenu.
    Tady jde o to, že se člověku musí chtít něco vymyslet a chtít si třeba i požádat GM o podporu. Ale taky nemůžete čekat, že vám schválíme každou blbinu.

    Bod čtyři nebudu komentovat. O tom, jakým směrem se příběh Erebosu bude nebo nebude ubírat a proč se odehrává způsobem, jakým se odehrává, fakt nebudu debatovat s někým z Arathoru. Zvlášť ne, když ten někdo je člověk, který logl po měsíci a půl.

    Pravomoce jsou vymezené. Jak u GM, tak u PJ i u ST. Dokonce je to i veřejně vyvěšené na webu. Papalášové, o nichž jsem mluvil v prvním bodě (a které ty svým prvním bodem paradoxně popíráš, i když o nich mluvíš na konci), mají také řečeno, co si můžou dovolit a co ne. A když to překročí, čeká je zjeb/trest/někdy i něco horšího. Nevěříš? Tak proč už Timothy není admirál a Brooke není velitel Tarrenhalu a málem ani nebyl živý?

    EDIT: Jo, a já si naschvál asi před dvěma měsíci novou postavu založil a nějakou dobu jsem za ni hrál. Neměl jsem problém se uchytit.

    Curus napsal:Já vás upřímně řečeno nechápu, dámo a pánové.

    U posledního bodu jsou to kecy. Jen já za Godfreye dávám za některé úkoly i přes golda. ANO, PŘES GOLDA. Za úkol.

    Kreativita a aktivita se tu neoceňuje? Od kdy? Bylo tu hned několik soutěží, s Fey, díky tomu, že umí fakt dobře kreslit a malovat sme se už na něčem dohodli, a to že se tu odkazuješ na event, kdy na konci cesty, jste vylovily truhlu s kamením a mrtvolou a čekali jste poklad... To už je VÁŠ fail. Nikoho z vás nezajímalo jak se tam ta truhla vzala, kdo jí tam dal... PROČ je tam. NIKOHO. Všichni jste tak akorát začali flameovat general, že je to chujovina a že to není fér a bůhví kdesicosi.

    Ohledně nepřátel to je pravda. Aye. Ovšem nemysli si, že vás chceme věčně nechat nudit se jen u čtyř měst a že se nebude nic dít. Potom, co jsme zjistili že to takhle fungovat (bohužel pro VÁS, ne pro NÁS) nebude, bude více takových... "masovějších" akcí. Ale aye, v tomhle nemůžu úplně nesouhlasit.

    S guildama s tebou souhlasím, ovšem na druhou stranu si zase musíš uvědomit, jak by to vypadalo, kdyby každej, kdo si zažádá o guildu jí dostal. Chaos. Vem si, že ani já (RPGM - Dev) nemám svůj cech povolený jako guildu. Takže to opravdu není mířený -JEN- proti hráčům.

    Každopádně... Tenhle můj skromný sloh neberte jako hejt, nebo flame. Nechci tím říct, že nemáte pravdu, nebo žá já mám pravdu. Pouze tu předkládám zase svůj náhled na věc.

    Kopajda napsal:Co já vím o té kostře v truhle tak Zachary jí za svojí postavu prozkoumával...ale asi mu žádné GM neřeklo že na tom něco našel nebo tak, stejně tak jste nám nedali žádný podnět v tom nějak pokračovat a já abych pravdu řekl tak tenhle event a jeho konec mě dost odradil od toho abych se vůbec něco dalšího snažil vymýšlet protože to stejně vždycky skončí RPkillama, těžkejma zraněníma a výsledek žádnej a eště vás maj v RP všichni za kreténa. Takže tak.

    Brog napsal:"Pojďme zabít obří obludu, o níž se říká, že má devět hlav, jedovatý sliny a žlázy pod zuby, trnité ocasy, které jsou ostré jako břitvy, a kůži tvrdou jako kámen. Má u sebe spoustu cenností, budeme za hrdiny, všichni nás budou opěvovat, její části těla bychom mohli draze prodat koželuhům a alchymistům. Ale nesmíme umřít, protože takovýhle nebezpečný potvory přece vůbec dobrodruhy nezabíjejí. Dobrodruzi jsou totiž v neustálém nebezpečí, ale vždycky vyhrajou. Nikdy neumírají, nemusí počítat s tím, že by mohli umřít, a proto my budeme hejtovat všecky, co by nám mohli chtít říct, že opravdu jsme smrtelní."
    A pohádku alá komunismus, kde jsou všichni spokojení, dostávají vše, co chtějí, a nikdo si nemá na co stěžovat... to bys třeba nechtěl, Timothy?

    Bellatrix napsal:
    Well, můžu na rovinu říct, že mě zase naprosto odradilo cokoli kolem toho vymýšlet po tom, co jsem se po eventu dozvěděla, jakej je to vopruz, že jste našli jenom nějakou blbou kostru v truhle a žádnej poklad.
    Mně by nevadilo, kdybyste to říkali inRP. To by naopak bylo naprosto logický, že když banda námořníků, kteří nejspíš nejvíc ze všeho touží po penězích na chlast a na děvky, najdou místo pokladu "blbou kostru", že asi budou pindat. Ale když mi někdo NA SKYPE v podstatě napíše, že to, co jsem vymyslela, je blbost a že tam mohla být "aspoň nějaká odměna", tak mě to fakt moc nemotivuje pokračovat v tom dál.

    Každopádně i přes tohle moje znechucení mám tu vymyšlenkou dějovou linku kolem toho tak nějak pořád v hlavě. Slibovala jsem i Zacharymu, kterej tu truhlu za Isaaca zkoumal, že mu k tomu něco pošlu. Ano, což jsem doteď neudělala, což je moje chyba, ale způsobená tím, že jsem bezprostředně po tom neměla moc času na sepisování. Kdyby se třeba teďka připomenul, klidně mu nějaký další vodítko poskytnu. Nemám s tím problém.
    Nebo to místo něj mohl zkoumat kdokoli jiný. I really don't care. Ale nebudu chodit po Ashenfeldu a braintalkovat lidem "Hele, co ta truhla, co jste tehdy našli, co kdybys ji prozkoumal..." To fakt ne.

    ______________________________________________________________________

    A teď teda k těm Torenovým pěti bodům.

    1) To už přede mnou hezky shrnul Brog. Nikdo vás nenutí chodit kvůli "každé blbosti" za Godfreym, Liamem nebo Ashburym. Pokud něco chcete vyřídit "výš", jsou tu od toho jejich generálové, zástupci, kurýři. Normální hráči, na které nemusíte čekat jako na GMka.
    A Torene, možná máme jiný GM zkušenosti, ale moje zkušenost je taková, že GMko si třeba myslí, že hráče k něčemu už víc postrčit nemůže (třeba při eventu), ale kdyby se jich napřímo zeptal, tak stejně zjistí, že nemají páru. A za to my opravdu nemůžeme, že se třeba hráči opravdu nezamyslí, co můžou v dané situaci dělat.
    Tady je chyba přinejmenším na obou stranách. Na straně naší, že po vás možná chceme, abyste byli až moc "chytří", ale... na rovinu, vy jste zase někdy až moc líní.
    A balanc mezi tím se těžko hledá.

    2) Za tímhle si prostě stojím. Guilda jako taková (čili guild chat, možnost ranků, guild banka atd.) je OOC prvek a já prostě nevidím důvod, proč bych nějaký bandě hráčů, u kterých nevím, co hodlají jako guilda provádět a jestli budou vůbec aktivní, dávat hnedka guildu. A popravdě - argument, že "Když nám ani nedáte guildu, tak nemám vůbec chuť něco kolem toho dělat", mě opravdu přesvědčuje jenom o tom, že si tu guildu nezasloužíte. Kdo chce mít právo na guildu, musí zkrátka umět prokázat aktivitu a vynalézavost, jak to ze začátku zařídit i bez ní.
    Já vím, že se to 95% z vás nelíbí, ale... za tímhle si prostě stojím.
    Zásadní kvalitou RPera by měla být vynalézavost.

    3) Viz výše. A asi se hooooodně lišíme v názoru na to, co je "hodně zajímavá věcička".
    Troufám si říct, že já aktivitu oceňuju až až. Uveďte mi jediný příklad krom té blbé truhly, kterou všichni omílají pořád dokola, kdy jsem neocenila něčí smysluplnou aktivitu.

    4) Máme toho dopředu vymyšlenýho tolik, že by se ti z toho protočily panenky, bro. Nic víc ti k tomu vážně neřeknu. Server běží jak dlouho - od prosince? Ještě ho ani nepovažuju za zcela kompletní, a vy už chcete, abychom vytahali všechny esa z rukávu?

    5) Tady už asi budeš muset být trochu konkrétní. Nejsem si totiž vědoma žádnýho guláše v pravomocích.


    Máucta.

    Kopajda napsal:Ne to bych třeba nechtěl, bohatě by stačilo kdyby jste projednou udrželi na uzdě vaše sklony k brutalitě a kriplení postav.

    PánTemnoty napsal:Ach Kopajdo, možná na tom něco i bude ale řekni to politikům a demonstrantům na Ukrajině. Jinak nemám žádné výčitky ale když tu vznikl ten brečící topic. Dost politiky, pojďme bojovat, já vím politické napětí je fajn do určité míry mě to i baví ale jak nejsou žádní nepřátelé, kterým budu moct useknout hlavu či jiné končetiny, celkem mě to omrzelo.

    Mezin666 napsal:Tak nějak souhlas s Temnotou. Politika v rp je zábavná věc, ale jen pro ty kdo se jí můžou účastnit a ne pro ty co jen stojí stranou a koukají jak se Lord Pepa hádá s Lordem Otou o to, které panství mělo větší úrodu brambor a kdo je tím pádem lepší vládce. Boj je to, co dělá zábavu a ukažte mi nějaké rpg, kde není boj hlavní náplň příběhu. Lidi chtějí krev, máme to prostě v sobě. Do teď bylo hlavní rp na serveru politika, ale doufám, že od toho eventu s krusádou, se to rozvine v nějakou řež. Smile

    Larey napsal:Chtěla bych se jen vyjádřit, z pohledu hráče, který tu začal nedávno a samozdřejmě si taky oběhal pár serverů.

    To co tu píšete mi připadá ubohé. Tím myslím ze strany těch co se jim nelíbí, to co popsali.
    Začala jsem tu sice hrát s postavou z Neotericu, ale měla jsem na ní pár itemů, pár stříbrných a i tak mi nedělalo problém si všechno oběhat, rpit....nějak se uchytit a stejně tak to je s postavou, kterou jsem si založila později.

    Když hráč chce a snaží se, vždy se uchytí a dobře si zarpí....o to přece jde.
    Hraju od konce prosince a vidím tu eventů víc než dost a mnohem lepších a zajímavějších než jsem kdy viděla jinde.
    Ono se lehce stěžuje na tým, ale prostě každý má osud svých postav ve svých rukou a je jen na něm co udělá s možnostmi které mu poskytuje jak hra, tak jeho charakter. Stěžovat si?
    Zrovna tady mi to příjde nemístné.
    Není problém si vydělat slušné peníze jakkoliv, sehnat si práci, získat dost zkušeností na spely během pár dní.

    Omlouvám se za případné chyby v gramatice, nebo nesrozumitelnost textu..kontrolovala bych to desetkrát aby to bylo v pořádku a na to jsem moc unavená.

    Brog napsal:Mallene, jestli máš v krvi mlátit se a vidět krev, upřímně tě lituju a na rovinu ti říkám, běž se pomlátit na  ulici, z takových lidí je mi špatně. A držte se, prosím, tématu. Nepřijde mi, že by Torenovým cílem bylo vyvolat diskusi o tom, jestli je lepší RP nebo PvE řežby s nekonečnými řadami nepřátel.

    A Timothy, ty se vzpamatuj. Když chceš jít zabíjet, bojovat a všecko možný akční, tak holt musíš očekávat, že rány budeš schytávat i ty. Ne jen tví protivníci.

    PánTemnoty napsal:Tak to ani myšleno nebylo, chtěl jsem jen poukázat že právě takových válečných eventů je zde málo. K Torenovi se nevyjadřuji, protože s většinou nesouhlasím, ofc když se někdo stěžuje přidá se i Zara. Ohraná klasika.

    Například, když si zde vytvoříte postavu tak pokud chcete, je to procházka růžovým sadem každý druhý tu inRP nabízí práci, někdo něco vykupuje je to easy. Zřejmě dotyčný nikdy nehrál na rádoby HCRP Troskalgii, kde ze začátku máte uplný hov*o a každý na vás se*e.

    Kopajda napsal:U bojovejch eventů se s tím počítá a ani proti tomu neprotestuju, ale abych si při otevírání debilních železnejch dveří musel hned zlomit nos, tak to mi trošku hnulo žlučníkem.

    Mezin666 napsal:Zas a opět Brogu ukazuješ, že máš velkou oblibu v překrucování věcí proti lidem a tim jejich napadání, z toho je zase špatně mě. Já sem poukazoval na lidskou historii, která je dlážděná bojem a válkami. Minimálně 60% herního trhu je tvořeno hrami s válečnou tématikou. Lidi to prostě baví a na tom nic nezměníš. Je to lidská nátura.

    Toren napsal:Myslím si, že to jde i bez hádek... tenhle topic nebyl vytvořen k tomu, abychom se zde hádali, případně obhajovali něco, co je logicky z mého úhlu pohledu správně (proč bych dělal úmyslně něco špatného, že?). Tenhle topic byl vytvořen k tomu, abychom se dokázali podívat na situaci s určitým nadhledem. Můžete souhlasit, můžete nesouhlasit, ale názor někoho jiného změníte těžko a narážkami, nadávkami atp. se můžete nad tím můžete s nadhledem zamyslet stěží.

    Ono Brogu jde o jednu myšlenku, respektive větu, kterou stále opakuješ - "Hráči se nedokážou zabavit bez nás - GMek." Ani tu blbou palisádu si nepostaví, protože pomalu na vše je třeba povolení. Ano, můžete si ho vyběhat, můžete tamto, můžete tohle. Pochopitelně. Když chcete, vyběháte si to, ale kdo z nás opravdu CHCE, opravdu má čas na to, aby CHTĚL atd. Sám si říkal, že chodíš do hry na cca. hodinu. Určitě nebudeš sám, určitě se najdou mnozí, jejichž časový fond je také omezen, já sám jsem jedním z nich a věř mi, že první věc, kterou chci udělat, když lognu do hry, není hledání GM, abych se ho zeptal, zda mohu RPit stavbu palisády, případně hledání úředního šimla, který se zeptá nadřízeného, který se zeptá GM... a dále to známe.

    Ano, je to má nechuť, má lenost, můj názor za který mě mnozí budou pranýřovat, ale nemáme do té hry lézt s tím, že se chceme odprostit od věčného zařizování v našem reálném světě? U mě tomu tak je.

    Jinak prosím, nechoďte od extrému k extrému jako třeba zmínil Curus. Samozřejmě, že takových guild nebude dvacet, ale pokud bude pár čáryfuků mít zájem o rozjetí vlastního magického spolku, proč jim třeba tu guildu nedat, pokud jich bude na začátku dost? Nemluvě o Hordě nebo trpaslících. Ale to je zase jen a jen můj názor. Pokud nesouhlásíte, nepřesvědčím Vás ať už bych chtěl sebevíc.

    Brog napsal:On někdo potřebuje schválení GMka na to, aby šel někam a začal tam tahat větve nebo sekat dříví? Akorát musí počítat s tím, že když ho přitom načapou, tak za to dostane !INRP! zjeba.
    Já jsem naopak zastánce toho, že hráči GMs nepotřebují skoro vůbec, že jediné, na co je doopravdy potřebují, je podpora při věcech, které umí jen GM díky příkazům a prací s DB či jinou částí serverové strany hry.
    A do hry chodím na hodinu, Torene, protože neRPím. Srovnávat mě a hráče je zcela invalidní. Já čas mám, prostě jen nechci hrát WoWko. Mě to nebaví. RPím, protože mi RP Ashburyho bylo svěřeno Bell. A na GM práci opravdu stačí, abych byl online hodinu až dvě denně (v průběhu celého dne, ne jednu hodinu naráz).

    Pokud se chceš jen odreagovat, nepotřebuješ na to shánět lidi nebo stavět palisády. Když se já chci odreagovat, zaRPím s v malém támhle s kolegou v hospodě. Pokud chceš dělat velké věci, tak s tím holt přichází nějaká snaha.

    A pravidla a omezení existují právě kvůli tomu, že s prominutím blbec je vždycky schopen a ochoten využít mezer v systému. Jasně, že bychom lidem mohli dát guildu jen tak, ale kde je pak ten metr, když jednomu řekneme: "Jo, vám ji dáme."
    A následně druhým povíme: "Vám už ne, protože se nám to tolik nelíbí."
    Takhle prostě všichni musí splnit určitá pravidla, která mají svou logiku. Chceš mít něco? Něco pro to udělej. A tak to funguje i v každé hře. Když chcete v Asasínovi tu nejlepší zbroj, musíte pro to udělat víc, než že se jen budete držet příběhu nebo pomlátíte haldy nepřátel.

    Veng napsal:S tím tak trochu souhlasím a ani nejsem žádnej psychopat, co by mlátil lidi na ulici. Koukám se na válečné filmy, protože mě to baví a líbí se mi to. Stejně tak v RP, prostě mě baví bojovat proti nepřátelům a je to i možná proto, že v reálu prostě se takhle vyblbnout nemůžu.
    (attention, bullshit :-D)
    Kdybych měl zacházet do detailů, tak mě to baví proto, že to člověk v sobě prostě má v genech.

    Zbytek, co jsem tady tak viděl, tak nemůžu posoudit. Povolení jsou sice otravná záležitost, ale s GMkama se dá domluvit a i když se mi občas stane, že mě nějáké odignoruje, tak minimálně Brog vždy napíše a je ochotnej lognout.

    Ještě ke gildám; podle mě by měla mít Horda a Trpaslíci guildu od začátku, stejně jako mají NElfové. Ale to se mi zdá jako taková minorita... i kdyby se to mělo vyRPit, tak to nic těžkého nebude. A pokud chce někdo guildu, dejme tomu třeba Žoldáky, tak se trochu musí snažit, aby tu zas neběhalo tisíc guild a v každé jeden hráč.

    Doufám, že se to to tu nezmění na flame, ale něco se vyřeší, jak zamýšlel Toren.

    Blackhawk napsal:Má aktivita zde padla skorem na nulu od té doby co tu BElfové (jakožto můj main) nemají podporu. Max takovou že jsou v nějaké jiné lidské frakci kde si o ně lidé otírají boty a podle toho se tu tak i elfové chovají - lidi s ušima a nebo elfky 14ti leté teenky co mají poměr s lidmi a nebo dokonce můj zlatý hřeb večera top úlovek elf s obojkem co říkal že má pána... for real ? Co mi tu chybí též jsou ty bojové eventy, něco lehčího než měl Deusn a kde by nebyli někteří jedinci zas jako vždy Rambo ve full plate a mage ani nevycastil a GM co tvořilo event vůbec stihlo NPC zaRPit. Na posledním eventě kde jsem byl jsem byl doslova donucen psát krátké emoty (jsem zvyklý při boji na delší) protože se to někomu nelíbilo že by chvilku počkal. Dál jsem se snažil taktizovat a castit nějaká větší kouzla - totální ignor a to jsem tam byl jediný mág co emotil a nepřišlo mi že by se něco takového ztrácelo ve spamu, nic takového tam totiž ani nebylo. Zkrátka a jednoduše plechovky odtankovaly a bylo vymalováno a RPit popáleniny či zranění ? Na co ! Dyť to po 3 vteřinách přestane bolet - též totální demotivace cokoli RPit.

    Corny napsal:Já řeknu jen tolik, že je vidět, že jsi Belfy skoro vůbec nehrál, páč jinak by jsi netvrdil, že jsou to všichni "lidi s ušima a nebo elfky 14ti leté teenky". Mě stačí je jen pozorovat a je mi jasný, že vůbec nevíš, o čem mluvíš.

    Blackhawk napsal:Z té chvíle co jsem tu byl a viděl mi to stačilo ale tak nevím jak to chodí všude - nestíhám

    Corny napsal:Tak proč mluvíš v přítomném čase a rejpeš do něčeho aktuálního, když sám teď zas přitakáváš, že nemáš vůbec tucha, jak je to tu teď? Sám totálně znevažuješ vlastní kredibilitu. To je přesně to, co mi na některých z vás tak vadí, zjevně vůbec netušíte, o čem mluvíte (jak potvrdili i nějací aktuálně hrající hráči co tu své svědectví dali, ať už proto, že jste tu hráli max týden nebo jste tu hráli před měsícem a půl) ale to vám nebrání hodnotit a tvářit se, že tomu rozumíte.
    Zamyslete se nejdřív, než něco napíšete. To je zas to samé, jako když mě lidé jako vy kdysi buzerovali za to, že "Grumnir je OP, protože si v klidu OP vyownil sólo trollího bosse, kterýho nikdo nemohl sundat, boo Corny" a vůbec netušili, že to celý byl Deusnův a ne můj nápad a já do poslední chvíle neplánoval tam lézt.

    Zacharias napsal:No, já na NeoNeo (troufám si tvrdit) hraju celkem pravidelně a bohužel musím souhlasit s většinou z toho, co tady popadalo na hlavu GMs... bohužel.

    Blackhawk napsal:Týden tu nehraju vzpomínám si ještě když byl první Teranis bro. Tato informace je stará maximálně ano týden a nevěřím že se to tak rychle změnilo. Loguji zde pravidelně, sic ne na dlouho ale dost na to aby člověk viděl a udělal si orázek a buď jsem smolař a potkávám akorát podobné typy a nebo je to jak říkám.

    PánTemnoty napsal:Nestěžujte si a hrajte, teď jsme si s dvanácti hráči vytvořili vlastní zábavu(menší vtipné cvičení) a žádné GM jsme k tomu nepotřebovali. Nechte je žít, jsou to taky jen lidé, mají své vlastní problémy svůj vlastní život a další.
    Vytvořili Erebos proto aby se mohli lidé bavit a jak psala Bell- Server ještě není kompletní uplně. Co trochu trpělivosti lidi ?

    Zacharias napsal:Zatím tu padla jen konstruktivní kritika na situaci, která podle více lidí není zrovna ideální... nepadají urážky, ani neopodstatněný hate. Na tom bych neviděl nic špatného. Smile

    K zamyšlení - Stránka 2 Frabz-WHAT-THE-FUCK-12f2ab
     scratch scratch
    YOLO

    1.PS:Proč vždycky takové (hate) topicy zakládají lidi, co na serveru x týdnů/měsíců Aktivně nehrají? Kdyby to zakládal někdo, kdo na serveru aktivně hraje, budiž...
    2.PS:Lockněte to tady prosííím!*dělá psí oči na Broga* Very Happy Very Happy
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    K zamyšlení - Stránka 2 Empty Re: K zamyšlení

    Příspěvek pro PánTemnoty Sun Feb 23, 2014 5:54 am

    Ano Scary, tvé vyjádření jsme všichni s nadšením očekávali a je velice inteligentní.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    K zamyšlení - Stránka 2 Empty Re: K zamyšlení

    Příspěvek pro Lavernus Sun Feb 23, 2014 8:12 am

    Scaryho mentalita je velice podivná, i přesto bez toho spamu s ním souhlasím s lockem, tahle diskuse nikam nevede. Stejnak je to jeden velkej flejm.

    Sponsored content


    K zamyšlení - Stránka 2 Empty Re: K zamyšlení

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 2:23 pm