Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+12
Ardaren
Corny
Lavernus
Vardek
Skarra
Kylias
Dalvengyr
Brog
Lilith
Bellatrix
Curus
Blackhawk
16 posters

    Pár návrhů

    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Pár návrhů Empty Pár návrhů

    Příspěvek pro Blackhawk Sun Mar 02, 2014 2:25 pm

    Zdravíčko... vezmem to trochu vrzem a předložím vám pár návrhů na zlepšení.

    Itemy - plate/cloth trochu přeboostěné na můj vkus kdežto leather staty stylu +1agi... zkrátka buď nějaký kompromis v balancu nebo boostnout leathery/maily

    Belfové a hratelnost - Come on pořád ta passivka s 7dní sickem když klesnu low na manu... stejně to tu nikdo nehraje a tohleto akorát otravuje zbytečně (co má taky člověk dělat se šelmou ? mana shield nebo se nechat zabít ? obojí skončí sickem)

    EB - Vytvořit command pro playery co by jim ukázal přesný počet a nebo z nich rovnou zkrátka udělat tokeny ať je to přehlednější ?

    Eventy - Jsem dinosaurus násilí co dodnes obdivuje filmy typu Terminator nebo Rambo a ikdyž hraju mage tak bych uvítal více eventů jako  byl třeba tuhle sobotu. Všichni si zaRPili ať už non bojovníci tak i bojovníci. Ono víte ptal sem se tak nějak celkově a ta "politika" co se tu těžce drtila tak taky už ostatní štvala a stále štve. Podle mě je to zkrátka nudné a nijak nezáživné.

    World boss ? - Možná by nebylo od věci udělat nějakého bosse jako byl dřív. Zkrátka si místo otřesného farmingu a daily kdy v jednu chvíli není zrovna co RPit jednou zajít, vyhodit z kopejtka a sundat bosse. Jsme wowkaři v nás to prostě je...

    Banditi... lapkové... - Proč tu není něco takového ? Proč prostě se GM nesebere a neudělá tlupu takovýhlech individuí ? Vím jsou taky lidi a maj svých problémů dost ale jednou za čas tohleto neuškodí. Zkrátka to casual zlo vymyzelo protože má nulovou podporu a GM pokaždé stálo na straně dobrého.

    Na severu je taky hic aneb BElfové - Možná podpora od GMs. Dunno zkrátka a prostě jim udělat nějakou podporu v jednom z měst jako to měli dřív. Slyšel jsem že i lidi by to brali *shrugs* Další jedna z věcí co mi tu chybí.

    Látky - Nulový loot z ničeho. Tailoring je takřka useless proffka když nemluvíme o obyč látce ale o té vzácnější že mít tuto proffesi je spíš o prodělání než vydělání. Netuším jestli to někde padá nebo ne ale zatím co jsem zažil tak mi akorát po více než hodině padla akorát maximálně vlna.

    BElfové / trollové a zkrátka rasy jiné než člověk - Někdy mi přijde že by se na tyto rasy měl dát hero jako to bylo dřív. Nezvnikaly by pak faily typu troll v kostele co div nezačal vyhrávat "Smoke weed every day"
    Curus
    Curus


    Poèet pøíspìvkù : 75
    Join date : 02. 09. 13
    Age : 30

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Curus Sun Mar 02, 2014 3:03 pm

    Fajn... Tak začnem.

    Na tom příkazu na EB se dělá, říkalo se to už tisíckrát.

    Eventy - opravdu, ale opravdu se tu neděje "jen" politika. Děje se toho na serveru DALEKO víc. Stačí jen vědět kam se podívat, nebo nesedět na lavečce a nadávat že se nic neděje.

    Banditi tu jsou. Anti-hrdinové. NPC tu taky jsou. Nechápu co tím jinak myslíš, protože víc s tím dělat nejde. A ne, "casual zlo" opravdu nevymizelo. Ani náhodou a ani zdaleka.

    Belfové měli nabídku na podporu, nepřijali jí, jejich smůla. Ano, osobně jsem jim tu nabídku dával u Tarrenhalu. A OOC to řešit nikdo nebude, protože to je RP záležitost a jakožto taková se musí řešit inRP. Nikoliv někde na fórku OOC.

    O ostatním se vyjadřovat nebudu.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Bellatrix Sun Mar 02, 2014 3:21 pm

    Blackhawk napsal:Itemy - plate/cloth trochu přeboostěné na můj vkus kdežto leather staty stylu +1agi... zkrátka buď nějaký kompromis v balancu nebo boostnout leathery/maily

    Možná budou jiná GMs jiného názoru (v tom případě to nechám na nich), ale tyhle OOC záležitosti považuju za naprosto podružné a určitě se jimi nehodlám zabývat, dokud nebude vyřešeno úplně všechno ostatní, co zbývá kolem serveru dořešit. Jako že je toho zatím pořád hodně a tohle mi připadá asi nejmíň důležité z toho všeho.


    Blackhawk napsal:Belfové a hratelnost - Come on pořád ta passivka s 7dní sickem když klesnu low na manu... stejně to tu nikdo nehraje a tohleto akorát otravuje zbytečně (co má taky člověk dělat se šelmou ? mana shield nebo se nechat zabít ? obojí skončí sickem)

    Pracuje se na tom. Kdybych věděla, jak to opravit, už je to opravené. A na fóru se to řešilo už několikrát, že se to bude opravovat.


    Blackhawk napsal:EB - Vytvořit command pro playery co by jim ukázal přesný počet a nebo z nich rovnou zkrátka udělat tokeny ať je to přehlednější ?

    Totéž, co ten RS u belfů. Až zjistím, jak na to, udělám ho.


    Blackhawk napsal:Eventy - Jsem dinosaurus násilí co dodnes obdivuje filmy typu Terminator nebo Rambo a ikdyž hraju mage tak bych uvítal více eventů jako byl třeba tuhle sobotu. Všichni si zaRPili ať už non bojovníci tak i bojovníci. Ono víte ptal sem se tak nějak celkově a ta "politika" co se tu těžce drtila tak taky už ostatní štvala a stále štve. Podle mě je to zkrátka nudné a nijak nezáživné.

    Koncept serveru je prostě založený na jiných věcech. Někoho baví víc tyhle eventy, někoho zase víc politika. Vyhovět nelze všem a koncept serveru byl zkrátka stanovený tak, jak byl stanovený. Účelem je, aby si hráči dokázali obstarat RP sami - což se třeba díky tomu sobotnímu eventu děje, což je dobře: občasný velký event, který postrčí RP dál. Každou sobotu určitě velké eventy bývat nebudou, to bylo řečeno už mnohokrát. A aby RP nestálo, proto jsou koneckonců také zavedeni například anti-hrdinové, aby bylo co dělat i mimo hlavní příběhové linky.


    Blackhawk napsal:World boss ? - Možná by nebylo od věci udělat nějakého bosse jako byl dřív. Zkrátka si místo otřesného farmingu a daily kdy v jednu chvíli není zrovna co RPit jednou zajít, vyhodit z kopejtka a sundat bosse. Jsme wowkaři v nás to prostě je...

    Budou. Už to také bylo několikrát řečeno, že se na nich pracuje.


    Blackhawk napsal:Banditi... lapkové... - Proč tu není něco takového ? Proč prostě se GM nesebere a neudělá tlupu takovýhlech individuí ? Vím jsou taky lidi a maj svých problémů dost ale jednou za čas tohleto neuškodí. Zkrátka to casual zlo vymyzelo protože má nulovou podporu a GM pokaždé stálo na straně dobrého.

    Je tu celá skupina anti-hrdinů banditů. A pokud nejsou aktivní, není to problém GMs, ale nezodpovědnost těch, kteří tyto eventové postavy přijali. Nikomu nebráníme se k nim buď přidat nebo třeba rozjet konkurenční skupinu banditů. Nebo není problém třeba domluvit RP svržení vůdce této anti-hrdinské skupiny a nahrazení někým, kdo má dojem, že pod jeho taktovkou by se toho dělo víc. Všechno je to o domluvě. Stačí říct a takové RP můžu zařídit.


    Blackhawk napsal:Na severu je taky hic aneb BElfové - Možná podpora od GMs. Dunno zkrátka a prostě jim udělat nějakou podporu v jednom z měst jako to měli dřív. Slyšel jsem že i lidi by to brali *shrugs* Další jedna z věcí co mi tu chybí.

    Taková podpora se nevylíhne jen tak z ničeho. Vy to pořád berete z toho OOC pohledu "GMs by na nás měli být hodní!", ale neuvědomujete si, že třeba mně v drtivé převaze záleží hlavně na tom,co se děje v RP. Takže chcete podporu v nějakém městě? Nestěžujte si OOC, ale seberte se, dojděte za nějakým vůdcem města nebo cechu a třeba si ho medovými řečičkami omotejte kolem prstu. Slibujte, lžete, klamejte, elfové jsou v tom mistři. Ale prostě něco dělejte. K těmhle věcem se nedospěje pomocí OOC, ale pomocí RP. Aspoň dokud to bude záviset na mně.
    Nebo si může kdokoli vymyslet nějakou unikátní postavu elfa, která bude z nějakého ROZUMNÉHO důvodu chtít sjednotit Hilsbradské elfy a poskytnout jim dobré zázemí. Sepište příběh, nechte si takovou postavu schválit. Když bude příběh dobrý, můžete dostat do začátku věci, zlato, cokoli, co vám v tom může pomoct.
    A myslím, že kdybych přemýšlela dál, napadnou mě další způsoby, jak něčeho takového docítit. Přemýšlejte taky. It ain't hard.


    Blackhawk napsal:Látky - Nulový loot z ničeho. Tailoring je takřka useless proffka když nemluvíme o obyč látce ale o té vzácnější že mít tuto proffesi je spíš o prodělání než vydělání. Netuším jestli to někde padá nebo ne ale zatím co jsem zažil tak mi akorát po více než hodině padla akorát maximálně vlna.

    Látky by určitě měly padat. Ovšem pokud ne, budu to samozřejmě řešit. Zkus to ale napřed probrat s osatními hráči - jelikož je tohle první stížnost na nepadání látek, kterou slyším, domnívám se spíš, že třeba padá z nějakých NPCček, která jsi ještě nezkoušel, nebo že jsi měl možná zrovna smůlu na pravděpodobnost lootu. Ale jak říkám - když se pár lidí shodne, že látky nepadají, podívám se na to. Stát se to může.


    Blackhawk napsal:BElfové / trollové a zkrátka rasy jiné než člověk - Někdy mi přijde že by se na tyto rasy měl dát hero jako to bylo dřív. Nezvnikaly by pak faily typu troll v kostele co div nezačal vyhrávat "Smoke weed every day"

    Taky mi to někdy přijde, ale to bychom museli dát hero na všechno kromě lidí. A to prostě nejde. Každá rasa se dá neskutečným způsobem zprasit, dokonce i ten člověk se teoreticky dá zprasit, ale pracujeme na jistém způsobu, který by tohle řešil. Časem se ho snad dočkáte. Tohle je dost ožehavá záležitost, hero rasy se v týmu řešily mnohokrát a většinou kolik lidí, tolik názorů. Je to dost ošemetné téma.
    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Blackhawk Sun Mar 02, 2014 3:26 pm

    Zatím tedy normálně slušně osvětlo... poptám se dál a kdyžtak to tu nezavírejte ať sem můžou psát i ostatní a i případně se vyjádřit a nebo kdyžtak něco navíc najdu.
    Lilith
    Lilith


    Poèet pøíspìvkù : 60
    Join date : 07. 01. 14
    Location : u vody/ve vodě

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Lilith Mon Mar 03, 2014 10:26 am

    Hmm, co se týče banditů jsou nějaké ooc, vlastně by se dalo říci i rp potíže souvisící s posledním děním - vlastně i s tím minulým Laughing takže můžu říci jen: "prdka, vydrž pár dní"
    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Blackhawk Wed Mar 05, 2014 9:46 am

    Za další... Resspawn dřeva na daily u Tarrenhalu is too dam high ! Aneb než udělám tuhle daily tak stihnu odehrát 2-3 hry LoLka (počítal sem to)
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Brog Wed Mar 05, 2014 10:40 am

    Protože to není fakt jen tak jednoduché... A protože by se toho dalo zneužít na farming. Takže to je účel.
    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Blackhawk Wed Mar 05, 2014 10:50 am

    To dřevo je q item Brogu... 0 sellprice a má max 10 stack. Nekácí se jen sbírá ze země a dokonce nejde ani tradovat.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Brog Wed Mar 05, 2014 11:06 am

    V tom případě to Bell upravovala (i q itemy se můžou dát prodat). Ale to nic nemění na tom, že je to dělaný proto, aby to nebyla čistá obíhačka a aby to aspoň občas někoho donutilo RPit sbírání dřeva.
    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Blackhawk Wed Mar 05, 2014 11:29 am

    Dobře pochopim že to chvíli potrvá ale abych to dělal kolem 1-2 hodin ?
    Lilith
    Lilith


    Poèet pøíspìvkù : 60
    Join date : 07. 01. 14
    Location : u vody/ve vodě

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Lilith Wed Mar 05, 2014 12:23 pm

    1-2 hodiny? To nikdy. Je to chvilková záležitost.
    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Blackhawk Wed Mar 05, 2014 2:02 pm

    No když máš štěstí a nevylootí ti to nikdo na přeskáčku tak ne ale jinak bohužel to trvá hodně dlouho. Vim to ježiš mám to stoplý, stihl jsem si dojít do bufáče dolů, tu bagetu sníst a zapálit si. Pak se to začlo resspawnovat a tohle mi zabere cca 30 minut. Dalších 30 min čekání na další čtvrtku než se ressla a takhle to šlo pořád.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Brog Wed Mar 05, 2014 3:16 pm

    A nebude to spíš tím, že mezitím, co sis takhle odešel, ti to vylootovali jiní lidi, kteří byli ochotní u toho těch pár minut, cos ty kouřil a jedl, počkat? Very Happy
    Dalvengyr
    Dalvengyr


    Poèet pøíspìvkù : 70
    Join date : 01. 11. 13
    Age : 30

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Dalvengyr Wed Mar 05, 2014 3:18 pm

    No, možno ti pomôže, že to drevo nieje len pri Tarrenhale. Pár kusov je neďaleko gnollského tábora, dva pod kláštorom a ešte zopár ich je hocikde po mape. Ja som si to namiesto čakania vždy celé obehol.
    Kylias
    Kylias


    Poèet pøíspìvkù : 151
    Join date : 02. 11. 13
    Age : 32
    Location : Mulandir

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Kylias Sun Mar 09, 2014 10:59 pm

    Dalvengyr napsal:No, možno ti pomôže, že to drevo nieje len pri Tarrenhale. Pár kusov je neďaleko gnollského tábora, dva pod kláštorom a ešte zopár ich je hocikde po mape. Ja som si to namiesto čakania vždy celé obehol.

    Pod klášterem jsou 3, u Tarrenu je 8-9, v alteraku jsou asi 2-3 a v luhovině taky + ještě nějaký, který nevim přesně kde jsou, těch je taky tak 2-3. Prostě cca 20 na celý mapě a oběhat to trvá tak 15 minut.
    Skarra
    Skarra


    Poèet pøíspìvkù : 75
    Join date : 07. 11. 13
    Location : Doma

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Skarra Mon Mar 10, 2014 8:41 am

    Na uplně celém uzemí Tarrenu je jich asitak 14. Takže ono fakt není problém to najít. Za trpoše je to nejlehčí. Hotovo během pěti minut. A pokud něco, tak stačí i mít addon na označování míst na mapě.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Brog Mon Mar 10, 2014 11:05 am

    Addon, který bys správně vůbec neměl mít, protože žádné jiné addony, než jsou ty, které jsou na webu, nejsou povoleny. A je to na ban, když se zjistí, že ho máš.
    Vardek
    Vardek


    Poèet pøíspìvkù : 71
    Join date : 26. 10. 13

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Vardek Mon Mar 10, 2014 12:24 pm

    To už se jako vážně zakazují i další addony? Fajn...

    Tak prosím o permáč. Má složka addonů dosahuje velikosti 600MB +/-. Všechny aktivně používám, odmítám se jich vzdát.

    Dále, rád bych viděl pravidlo, které addony zakazuje. Podle pravidel jsou zakázány programy, co skrývají identitu. Poté zákaz  hackovacích programů. A dál jsem povinnen mít zapnuté dva serverové addony. Ale nikde nevidím pravidlo, které zakazuje zbylé addony.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Lavernus Mon Mar 10, 2014 12:30 pm

    Tak mi teda taky dejte ban, pokud neni povolenej bejeweled addon.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Brog Mon Mar 10, 2014 12:50 pm

    Je zakázáno používat cokoliv, co by vás zvýhodňovalo. Např. FishingBot je taky vlastně addon, ale přitom za něj určitě dostanete ban. Stejně jako za addon, který vám pomůže odhalovat itemy na questy.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Corny Mon Mar 10, 2014 12:51 pm

    §4 - Pravidla pro hraní na serveru
    "Zákaz využívání hackovacích a cheatovacích nástrojů. "

    Addon, který ti ukazuje loot, který by jsi jinak ve hře neviděl do "skutkové podstaty" tohoto ustanovení spadá. Je to zjevné i z teleologického výkladu tohoto ustanovení, neboť některé questy s tímto addonem jednoduše postrádají smysl a dají se snadno právě takříkajíc "ocheatovávat".

    Brog tak nemyslel zřejmě Všechny jiné addony, ale takové, které zjevně zjednodušují hru způsobem, který je neúměrný. Proto Vám nezakazujeme addon například zpřehledňující HUD, addon přidávající music player či právě bejeweled addon. I výslovně povolujeme sekundární užívání GHI. Ale kupříkladu Addon, který by vám například usnadňoval fishing nebo jiné věci zakázány jsou.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Lavernus Mon Mar 10, 2014 12:57 pm

    Nerad bych slovíčkařil, ale tyhle addony co zmiňujete nejsou povolený ani na ofiku. Takže de facto se je "hack".
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Corny Mon Mar 10, 2014 1:03 pm

    Tak to už je zbytečné takhle do hloubky řešit. Já osobně Hackem vidím spíš nějaký trochu násilnější zásah do hry, tohle mi příjde natolik povrchní, že bych jej označil spíše za cheatovací nástroj. Ale to už je opravdu detail.
    Ardaren
    Ardaren


    Poèet pøíspìvkù : 223
    Join date : 19. 09. 13
    Age : 32
    Location : Thorglenský důl

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Ardaren Mon Mar 10, 2014 1:12 pm

    Nevidím ovšem jedinej důvod jak by tě zvýhodňoval addon který ti zaznamenává místa která jsi navštívil ve hře. To je stejné jako by si člověk vytiskl mapu a tam si ty body vyznačil. Skara pokud se nemejlím myslí Gardener který zaznamenává pozice kytek které člověk už vybral a pak dle toho co vybral vyhodnocuje co může lootovat.
    TheScary
    TheScary


    Poèet pøíspìvkù : 115
    Join date : 09. 12. 13

    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro TheScary Mon Mar 10, 2014 1:17 pm

    Skarra napsal:Na uplně celém uzemí Tarrenu je jich asitak 14. Takže ono fakt není problém to najít. Za trpoše je to nejlehčí. Hotovo během pěti minut. A pokud něco, tak stačí i mít addon na označování míst na mapě.

    Tím určitě myslel addon, který ti po lootnutí určité veinky, kytky, truhly atd, udělá spešl značku na mapě/minimapě, že se tam daný objekt nachází. Takové addony nejsou zakázány ani na ofíku, tudíž nechápu proč by měly být zakázané tady. Protože Nehledě na to, že žádné pravidlo o tom, že není povoleno užívat žádné jiné addony, jsem v pravidlech nenašel.

    Dále, to co vy považujete za addony - pomůcky které zvýhodňují hráče tím, že například lootují za něj při fishingu nebo, kdybych to shrnul, ovládají postavu za něj, se označují jako boti...S addonem to nemá nic společného, protože se nevkládají do složky Addons ve wowku, ale zapínají se jako .exe program samostatně. -.- Pak je tu samozřejmě plno dalších víceméně podobných programů a také to nejsou addony.





    Sponsored content


    Pár návrhů Empty Re: Pár návrhů

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 2:23 pm