Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+9
Lavernus
Brog
Skarra
Corny
Nanynka
Gwyn
Feantur
PánTemnoty
Zikmo
13 posters

    Důvody k RPB

    Zikmo
    Zikmo


    Poèet pøíspìvkù : 33
    Join date : 17. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Důvody k RPB

    Příspěvek pro Zikmo Thu Mar 27, 2014 9:50 am

    Zdravím, mám pro vás menší nápad.
    Jsem sice rád, že tu RPB je. Ale!
    Jedna věc co mi chybí, a to je povinnost nebo možnost napsat důvod k udání RPB.
    Pokuď hráč dostane pár mínusů, nemusí vůbec tušit proč. Tím že by měl anonymně napsané důvody, mohl by zkusit napravovat to co se mu nepovedlo, ale málokdo tomu hráči napíše do whispu po udání - co udělal špatně.
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro PánTemnoty Thu Mar 27, 2014 11:40 am

    Naprosto souhlasim. Ja osobne dotycneho varuji, potom minusuji a klidne mu podam duvod.
    Feantur
    Feantur


    Poèet pøíspìvkù : 174
    Join date : 24. 09. 13
    Age : 31

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Feantur Thu Mar 27, 2014 2:08 pm

    No, ludia celkovo na RPB zabúdajú, si myslím. Ale súhlasím.
    Napríklad ja rep - zo zásady nedávam, iba ked je to fakt velký FAIL, pre to, že to, že sa mi nepáči ako niekto rpí neznamená, že nerpí dobre, len nie podla mojho vkusu.
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro PánTemnoty Thu Mar 27, 2014 2:47 pm

    Jde o to, že dostaneš mínusko .. a vlastně ani nevíš za co, protože dost lidí mlčí aby mínusko náhodou nedostali zpět. Kdyby se připsal důvod, tak mají "hříšnící" větší šanci zlepšit svoje chybky.
    Gwyn
    Gwyn


    Poèet pøíspìvkù : 56
    Join date : 28. 01. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Gwyn Thu Mar 27, 2014 3:29 pm

    Naprostý souhlas! Tohle mi taky strašně chybí. A provést tuhle úpravu je poměrně jednoduchoučké.
    Nanynka
    Nanynka


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 06. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Nanynka Thu Mar 27, 2014 6:48 pm

    Přidávám se k těm, kterým by se tato fýčurka moc zamlouvala. Už jen z toho důvodu, že zde existuje zde pár zapšklých klonů, co rozdávají mínusku od pohledu. Tohle by jim tento nekalý byznys určitě znesnadnilo - třeba by o tom rozdávání skutečně přemýšleli.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Corny Thu Mar 27, 2014 7:23 pm

    " Tohle by jim tento nekalý byznys určitě znesnadnilo" - Nejsem si úplně jist, jak, když do důvodu můžou klidně napsat "Protože Bagr" nebo, aby to nebylo prvoplánově špatné, tak třeba "nelíbí se mi jeho RP".
    Zikmo
    Zikmo


    Poèet pøíspìvkù : 33
    Join date : 17. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Zikmo Thu Mar 27, 2014 7:32 pm

    Corny napsal:" Tohle by jim tento nekalý byznys určitě znesnadnilo" - Nejsem si úplně jist, jak, když do důvodu můžou klidně napsat "Protože Bagr" nebo, aby to nebylo prvoplánově špatné, tak třeba "nelíbí se mi jeho RP".
    Netvrdím že tohle se stávat nebude, ale určitě to nebudou udávat všichni.
    Skarra
    Skarra


    Poèet pøíspìvkù : 75
    Join date : 07. 11. 13
    Location : Doma

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Skarra Thu Mar 27, 2014 9:03 pm

    Taky se budu přidávat k těm, kdo s tímto návrhem souhlasí.

    Ano, člověk sice nepotřebuje dávat důvod hnedka, ale aspoň něco tam může napsat.
    Sice osobně vždycky varuju a snažím se pomoct, než abych dal rep mínus... ale bylo y fajn uskutečnit návrh.
    Nanynka
    Nanynka


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 06. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Nanynka Thu Mar 27, 2014 9:12 pm

    Corny napsal:...když do důvodu můžou klidně napsat "Protože Bagr" nebo, aby to nebylo prvoplánově špatné, tak třeba "nelíbí se mi jeho RP".
    Mohlo by se zavést do pravidel, že je vždy zapotřebí uvést konkrétní a jasný důvod pro udělení reputace, v opačném případě by mohl hráč požádat o reklamaci takové reputace. Nevím, já si těchto bodů prostě vážím a štve mne, když nějaký morous svým slepým mínuskem zneguje krásné, poctivé plusko.

    Pokud něco takového nechceme/nechcete, nevadí, stejně je uvedení důvodu fajn. Pokud mi někdo totiž napíše "nelíbí se mi jeho RP", aspoň si nebudu muset s mínusem lámat hlavu - budu vědět, že je to od nějakého škarohlída, co si včera nevrzl. Sice to tento problém nevyřeší, ale já budu mít slunce v duši.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Corny Thu Mar 27, 2014 9:23 pm

    Já neříkám, že to nechci, jen říkám, že od toho nečekejte nic, co to není a je nesmysl to podporovat argumenty, které prostě neplatí.

    Například udávat kvalitativní požadavky na důvod je podle mě prostě špatně. Jednou je to anonymní subjektivní hodnocení RP a i když dát povinný důvod není špatný nápad (čistě proto, že není žádný extra důvod, proč ho tam nedat) tak udávat na to nějakou míru kvality už prostě podle mě není žádoucí a smyslem tohohle spíše orientačního systému, protože každý má právo na svůj názor a nějak to třídit už je špatně. Protože ve své podstatě má hodnocení, které je rozepsané, promyšlené a třeba i obsahující nějaké rady stejně hodnotné, jako hodnocení "Jeho jméno mi příjde neRp" byť je třeba lehce...řekněme nevyhovující.

    Nehledě na to, že prostě není problém tam napsat něco, co zní relevantně, i když jste to udělali třeba jen proto, že máte blbej den.
    Nanynka
    Nanynka


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 06. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Nanynka Thu Mar 27, 2014 9:39 pm

    Corny napsal:Protože ve své podstatě má hodnocení, které je rozepsané, promyšlené a třeba i obsahující nějaké rady stejně hodnotné, jako hodnocení "Jeho jméno mi příjde neRp" byť je třeba lehce...řekněme nevyhovující.
    S tím nesouhlasím. Pokud by bylo povinné uvést za reputaci pádný důvod, reputace by nabyla další funkce, nadhodnoty - reflexe, zpětné vazby pro samotné hráče. Už by to nebyl jen jakýs-takýs ukazatel. Hráč by měl přehled o tom, jak se jeho roleplaying skutečně ostatním jeví, mohl by se nad chybami zamyslet, nehledě na fakt, že dostat a následně si pročítat hezkou reputaci je motivací, kterou jednou za čas potřebuje každý z nás.

    Corny napsal:Nehledě na to, že prostě není problém tam napsat něco, co zní relevantně, i když jste to udělali třeba jen proto, že máte blbej den.
    Od toho by byly ty reklamace. Pokud se mi reputace nezdá, reklamuji ji. Třeba mi zůstane. A třeba také ne.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Brog Thu Mar 27, 2014 10:43 pm

    Podle mě z toho může vzejít leda flame a spousta nedorozumění. RP- je subjektivní záležitost. Můžete ho dát i za to, že se vám něčí RP prostě nějakým způsobem nelíbí. Z hlediska nás GM má hodnotu pouze v tom, že se musíte líbit aspoň pár lidem, abyste dostali unikát, a nesmíte se nelíbit moc lidem na to, abychom vám danou postavu nezrušili a nezakázali RPit postavy jejího typu.
    Jinou hodnotu nemá, mnohem validnější z hlediska vašeho RP a vůbec práce pro server nebo činnosti na něm jsou EB. Ty jsou mnohem směrodatnější už jen proto, že je máte od ST, PJ, GM za RPčko na eventu nebo občas i za běžné, pokud si toho zrovna někdo všimne, jak hezky RPíte.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Lavernus Thu Mar 27, 2014 10:57 pm

    Tohle už se tu řešilo a nakonec se dospělo k tomu, že se to nevyplatí. Pokud je vám líto toho ztraceného RP bodu, tak kontaktujte Bell (yep budete jí s tim muset otravovat) a zeptat se jí zda ten rep minus máte doopravdy právoplatně.

    Takže za mě ne. Je to neefektivní.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Corny Thu Mar 27, 2014 11:33 pm

    Já třeba nemám nic proti tomu tam ten důvod dát jako součást toho příkazu, ale jsem proti tomu dělat z toho něco víc a Rozhodně proti tomu dávat nějakou možnost reklamace. Kupříkladu já fakt nehodlám řešit flame mezi dvěma lidmi, kteří mají třeba na nějaké Lore odlišný názor a jeden na základě toho druhému udělil minus. Stejně tak je prostě plno věcí nedohledatelných, to bych musel koukat do chatlogu, abych zjistil, jestli jsi si ten minus tehdy a tehdy zasloužila nebo ne...
    Zikmo
    Zikmo


    Poèet pøíspìvkù : 33
    Join date : 17. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Zikmo Fri Mar 28, 2014 12:08 am

    Nevidím v důvodech pro rp- takovou vědu. Mělo by to hlavně sloužit pro to, aby si člověk uvědomil jaké dělá chyby, samozřejmě že se tu najde pár lidí co to dají bez důvodu, ale pořád budu stát za tím že k udání by měl být důvod, a když se vám u RP bodu momentálně nezobrazí kdo vám ho dal, a ani vám nikdo neřekne co jste udělali špatně, je to pak těžké si něco odvodit... Nicméně, tohle je jen na adminech..
    avatar
    Nyx


    Poèet pøíspìvkù : 26
    Join date : 10. 12. 13

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Nyx Fri Mar 28, 2014 12:54 am

    Já se teda musím přidat na stranu těch, co by to ocenili. Však flamu se může předejít tím, že to stále zůstane anonymní, není třeba vědět od koho, ale proč. Ono je přecijen fajn vědět, za co to mínusko bylo a příště se tomu třeba vyhnout, pokud je to pádný argument. Pokud tam někdo napíše "protože bagr", je sám proti sobě a dotyčný bude vědět, že takové mínusko mu žíly snahou o zlepšení trhat nemusí.
    Lilith
    Lilith


    Poèet pøíspìvkù : 60
    Join date : 07. 01. 14
    Location : u vody/ve vodě

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Lilith Fri Mar 28, 2014 9:57 pm

    Hadam, ze se to netyka jen failu (u kterych by ten minus nekdy opravdu sel dat) ale i situaci typu: "tvoje postava setrela (zabila/urazila...cokoliv) moji postavu inRP, tak ted ukecam kamose" a buch! Treba dva tri body v haji. Udajne se stava i toto, a pokud je to realita, udavani duvodu pro minusove body by podobny nesvar mohlo dosti ovlivnit.
    Nanynka
    Nanynka


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 06. 03. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Nanynka Sat Mar 29, 2014 12:38 am

    Brog napsal:Z hlediska nás GM má hodnotu pouze v tom, že se musíte líbit aspoň pár lidem, abyste dostali unikát, a nesmíte se nelíbit moc lidem na to, abychom vám danou postavu nezrušili a nezakázali RPit postavy jejího typu.
    Jinou hodnotu nemá, mnohem validnější z hlediska vašeho RP a vůbec práce pro server nebo činnosti na něm jsou EB. Ty jsou mnohem směrodatnější už jen proto, že je máte od ST, PJ, GM za RPčko na eventu nebo občas i za běžné, pokud si toho zrovna někdo všimne, jak hezky RPíte.
    Ano, ale pořád mluvíme o tom, co to znamená pro vás. Mi by se prostě líbilo, kdyby tady byl nějaký aspoň minimálně relevantní ukazatel kvality roleplayingu i pro nás, pro hráče. Momentálně to nesplňuje ani reputace, která se odebírá a rozdává dle počasí, ani "neviditelný" systém EB. Ten pro mne není směrodatný už jen proto, že se EB dají pořídit za prachy. Taky holduji spíše kvalitnějšímu, komornějšímu roleplayingu, za který se EB dávají poskromnu, v porovnání s frakčními eventy.
    Blackhawk
    Blackhawk


    Poèet pøíspìvkù : 118
    Join date : 18. 09. 13
    Age : 31
    Location : Pod tvou postelí

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Blackhawk Sat Mar 29, 2014 7:19 am

    Sice jsem pro ale zase si to vezměte z druhé strany... víte jak jsou lidé dneska vynalézaví ? Vždy si najdou nějaký způsob jak to obejít aby ten mínus bod dali.
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro PánTemnoty Sat Mar 29, 2014 3:11 pm

    To [Raymos]: Proč máš -2RPb?
    [15:07:40] [Raymos] whispers: .rep info
    [15:07:49] [Raymos] whispers: No jo
    [15:08:03] To [Raymos]: Co jsi provedl?
    [15:08:20] [Raymos] whispers: Nic, včera jsem měl 1
    [15:08:26] [Raymos] whispers: A to jsem vubec neRPil včera
    [15:08:33] [Raymos] whispers: A Edwynovi se to taky stalo
    [15:10:13] [Raymos] whispers: Tady se očividně někdo nudil.. Protože Edwyn měl 4 a má 2

    A teď jak to má dotyčný napravit? Když vlastně neví za co to má? Smile
    Gwyn
    Gwyn


    Poèet pøíspìvkù : 56
    Join date : 28. 01. 14

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Gwyn Sat Mar 29, 2014 3:45 pm

    PánTemnoty napsal:To [Raymos]: Proč máš -2RPb?
    [15:07:40] [Raymos] whispers: .rep info
    [15:07:49] [Raymos] whispers: No jo
    [15:08:03] To [Raymos]: Co jsi provedl?
    [15:08:20] [Raymos] whispers: Nic, včera jsem měl 1
    [15:08:26] [Raymos] whispers: A to jsem vubec neRPil včera
    [15:08:33] [Raymos] whispers: A Edwynovi se to taky stalo
    [15:10:13] [Raymos] whispers: Tady se očividně někdo nudil.. Protože Edwyn měl 4 a má 2

    A teď jak to má dotyčný napravit? Když vlastně neví za co to má? Smile

    Lepší příklad snad ani nahodit nešel. Smile+1

    A vážně, vůbec bych se nebál, přenastavit tento příkaz, aby důvod byl podmínkou. Vyřeší se tím hodně těchto kravin. Zvláště, kdyby GMka "pohrozili" těm, co budou udávat nelogické či zlomyslné důvody.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Bellatrix Sat Mar 29, 2014 7:52 pm

    Však to není problém i tak.
    Stačí, když mi soukromě napíšete, že jste třeba během, já nevím... pár hodin, nebo ze dne na den, ztratili až moc RPB naráz, já se podívám, kdo je sebral, a těch danejch lidí se zeptám na důvod... Ani vám nemusím říkat, co to bylo za lidi, tím pádem to zůstane anonymní, ale každopádně budu moct posoudit, jestli to bylo legitimní nebo ne, a případně ty body vrátit zase nazpátek.

    Čímž samozřejmě neříkám, že ten systém takhle nepředěláme. Určitě by to nebylo od věci, až k tomu budeme mít prostředky. Spíš tím chci jen připomenout, že i teďka se to dá celkem jednoduše řešit.

    Sponsored content


    Důvody k RPB Empty Re: Důvody k RPB

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 3:55 pm