Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+2
Bellatrix
VSVP
6 posters

    Síla Orků

    VSVP
    VSVP


    Poèet pøíspìvkù : 71
    Join date : 29. 10. 13

    Síla Orků Empty Síla Orků

    Příspěvek pro VSVP Sun Apr 27, 2014 5:32 pm

    Přečetl jsem si pár příspěvků a tak bych rád vytvořil tenhle topic, kde bychom se domluvili jak to vlastně je.

    Podle WoWWiki, je hmotnost humanů, budeme li je brát jako vojáky někde v rozemzí od 73-127 kg. Záleží samozřejmě také na jejich vzrůstu, který je asi zbytečný psát.

    Orkové podle té samé tabulky dosahují hmotnosti od 132-230 kg.
    Ronnie Coleman váží 142 kg při jeho vzrůstu 180cm.
    Neříkejte mi tady proboha, že obyčejný ork je stejně silný jak hodně silný člověk.
    Navíc si myslím, že ork narozdíl od Ronnieho nebere žádný suplementy ani netráví 6 hodin v posilovně zvedáním ukrutných vah.

    Můj názor ? Ork je prostě neskutečná hora svalů, kterou nijak objemově nevysypal. Nevím, jestli přímo všem orkům takhle rostou svaly sami nebo jsou i nějací obézní orkové (ogrové maybe). Rozhodně ale nemají žádný posilovny. Musí trénovat se svojí vlastní váhou.

    Určitě mi teď budou někteří lidé říkat, že ano jsou ohromně silní ale na úkor lidí jsou pomalí. Ano, chudák Ronnie má problém utřít si vlastní zadek. Orkové mají ohromně svalnatou, ATLETICKOU postavu. Troufám si říct, že ork může být rychlejší jak člověk. Smile

    Pro ty úplně největší rejpaly, o šermování nebo mlácení se klackama vím s prominutím hovno. Ale osobně jsem se několik let věnoval thaiboxu a bohužel jsem si musel dát pauzu. O cvičení toho rozhodně málo nevím, aktivně cvičim.

    Nechť započne flame Very Happy
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Bellatrix Sun Apr 27, 2014 5:44 pm

    Moc to pitváš. Prostě se smiřte s tím, že my nikdy implicitně neřekneme "tahle rasa je obecně silnější než tahle rasa". Protože pak to budou u RP soubojů samý hádky, kdy budete tvrdit, že ork je prostě silnější, a budete opomíjet všechny ostatní faktory. Nakonec byste ještě za orky mohli chtít nějaký bonusy k rollu, což je závěr, kterej by se z toho dal dost dobře vyvodit, a zároveň je naprosto nesmyslnej a nespravedlivej.
    Něco takovýho se prostě pevně stanovit nemůže. Pokud budete jako ork hrát s férovým hráčem, tak vám při RP souboji třeba uzná, že je váš ork silnější. Nebo vám to neuzná a můžete si ten RP souboj třeba nechat rozsoudit GMkem/PJem, pokud budete mít pocit, že jste ošizení o nějakou výhodu.

    Větší síla prostě neznamená při RP souboji větší převahu. Jasně, že když by to byl souboj na pěsti, tak když dostane ork direkt od člověka, tak se tomu možná zasměje, kdežto když by dostal člověk přímej úder pěstí do obličeje od orka, tak by nejspíš ještě týden po tom cucal jídlo brčkem. Ale jak často se v nějakým RP souboji uplatňuje jenom síla pěstí? RP souboje jsou tady u nás téměř výhradně jenom se zbraněma a tam se uplatňujou všemožný kvality každé rasy a HLAVNĚ každé jednotlivé osoby, ať už je to síla, obratnost, mrštnost nebo třeba i schopnost rychlé kalkulace, rychlý reflexy a schopnost předvídat protivníkovy údery.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Corny Sun Apr 27, 2014 6:27 pm

    1) Aplikovat lidskou fyziologii na fyziologii orků je docela nesmysl. kdo ví, jak jejich svaly a orgány obecně fungují? Třeba ve Warhammeru jsou všichni orkové houby, to, že vypadaj jak lidi neznamená, že tak fungují. Třeba trpslíci jsou lidem mnohem podobnější a jejich těla se umí proměnit v podstatě na kámen. Nebo elfové, kteří jsou v podstatě nesmrtelní co se dožití týče a zřejmě tak jejich těla také nefungují stejně. A pokud bychom chtěli Hodně rejpat, mohli bychom použít wow tabulky ras, kde str pro člověka je 20 a orka 23, což není tak zásadní rozdíl (a pro trpaslíka 25 pro zajímavost)- obšem zrovna herníma statama je docela nesmysl se řídit.

    2) "Určitě mi teď budou někteří lidé říkat, že ano jsou ohromně silní ale na úkor lidí jsou pomalí. Ano, chudák Ronnie má problém utřít si vlastní zadek. Orkové mají ohromně svalnatou, ATLETICKOU postavu. Troufám si říct, že ork může být rychlejší jak člověk. " - no nevím, jak tobě, ale mě orčí "Atletická" postava příjde spíš blízká zelené gorile než něčemu obratnějšímu. Jsou zhrbení a i to jak běhají ve mě zrovna neevokuje představu rychlosti. každopádně rychlí možná jsou, ale podle mého určitě nejsou tak hbití a obratní (což není to samé) - opět jen velmi pro představu wowwiki udává agi u orků 17 a u lidí 20.

    3) Jak už bylo několikrát řečeno, nás prostě nezajímá, jak je to přesně v lore a tuto hodnotu upravujeme na hodnotu "rozumnější" pro RP účely. I proto, že přesné Lore tohle prostě nedefinuje úplně jednoznačně.

    Někteří můžou vystartovat s "argumentem", že v té a té knize ten a ten ork rozthal holýma rukama železný pouta. Překvapení, je to fantazy beletrie, autoři se neřídí striktně fyzikou a biologií. Ve filmech se taky přehání často a holt to nesmíte brát vážně. Nebo mi chcete tvrdit, že může člověk přežít výbuch atomové bomby zavřený v ledničce a pak ještě v pohodě ustát docela drastické kutálení se po skalnaté krajině bez větších problémů?

    Řeknu to takhle. Až každej ork zjevně pochopí základní fyziku a její docela jednoduchou aplikaci na šerm a boj obecně, tak na ně na oplátku budeme hodněšjí co se uznávání jejich opravdové síly týče. Popravdě si nebojím, že bych se něčeho takového v blízké budoucnosti dožil...

    PS: Tohle téma patří do jiné sekce fóra, určitě ne sem, takže přesouvám.
    TheScary
    TheScary


    Poèet pøíspìvkù : 115
    Join date : 09. 12. 13

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro TheScary Sun Apr 27, 2014 7:42 pm

    Corny napsal:...Nebo mi chcete tvrdit, že může člověk přežít výbuch atomové bomby zavřený v ledničce a pak ještě v pohodě ustát docela drastické kutálení se po skalnaté krajině bez větších problémů?[/b]

    Zrovna dneska jsem se na ten film díval. Very Happy

    Anyway...tohle téma se tu řešilo snad stokrát za dob gameshe, torena, zinloka a já nevím koho ještě. Smile Ono je možná pravda, že průměrný ork je fyzicky silnější než průměrný člověk, kdyby se to ale začalo takhle rozdělovat, tak by v tom byl nehoráznej zmatek. Nehledě na to, že by se našli vždycky nějací jedinci, kteří by tohle začali hrozně zneužívat v RP.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Brog Sun Apr 27, 2014 8:03 pm

    Představa, že konstituce orka + jeho fyziologie by měla být porovnávána s člověkem, je scestná. On už jen ten fakt, že očividně musí nést větší váhu, má svou roli. Budou mít pravděpodobně větší kosti. Tudíž působí mohutněji, i když to vůbec nemusí být jen samá svalovina. Větší kosti taky znamenají omezení hbitosti. A říct o někom, že je hbitý, protože má velké svaly, to je, když to řeknu zcela na přímo, pěkná blbost.
    Nanynka
    Nanynka


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 06. 03. 14

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Nanynka Sun Apr 27, 2014 8:40 pm

    Neexistuje fantasy universum, kde by každá rasa neměla své klady a zápory. Tady by to nemělo být jiné. Můj pohled:

    Síle orků při krvežíznivosti se prostě nevyrovná žádná z ras (v klidovém stádiu si je mohou taureni nebo draenei dát), na druhou stranu, ledajaká rasa je například předčí ve fluidní inteligenci a vůbec schopnosti se učit a přijímat něco nového. Orkové rozhodně nejsou atleti, jsou to hromotluci, rychlejší tak maximálně na krátké tratě. V souboji svou nízkou obratnost kompenzují právě silou, krvežíznivostí a bojovými zkušenostmi, které sbírají již od raného věku.

    Takový odstavec bychom měli být schopni napsat o každém plemeni a rozhodně by to mělo patřit k základnímu konceptu. Argumentovat RP souboji je naprosto zbytečné. Ty vždy budou v obecném měřítku (tzn. běžný scénář - retard potká retarda) naprosto nepopsatelnou tragédií, ať už tady nebo jinde. NAVŽDY!
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Bellatrix Sun Apr 27, 2014 9:38 pm

    Nanynka napsal:
    Síle orků při krvežíznivosti se prostě nevyrovná žádná z ras...

    To je víceméně to, co jsem se mmj. snažila říct tím "Pokud budete jako ork hrát s férovým hráčem, tak vám při RP souboji třeba uzná, že je váš ork silnější."
    Když se na mě při RP souboji rozběhne svalnatej zuřivej ork, tak pokud nebudu mít fakt extra štěstí a nepodaří se mi uhnout, prostě skončím hodně špatně. Ale v takové chvíli to už není problém "diskriminace orků a jejich síly", nýbrž o mnoho problémovější a častější problém "můj soupeř je *****, co nemá soudnost a nedokáže prohrávat". A pak už to stejně musí řešit GM...
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Corny Sun Apr 27, 2014 10:19 pm

    Nanynka napsal: Argumentovat RP souboji je naprosto zbytečné. Ty vždy budou v obecném měřítku (tzn. běžný scénář - retard potká retarda) naprosto nepopsatelnou tragédií, ať už tady nebo jinde. NAVŽDY!

    Amen

    Sponsored content


    Síla Orků Empty Re: Síla Orků

    Příspěvek pro Sponsored content

      Similar topics

      -

      Právě je Sun May 19, 2024 1:53 pm