Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


5 posters

    RP trpaslíků

    deusn
    deusn


    Poèet pøíspìvkù : 62
    Join date : 03. 04. 14
    Age : 31
    Location : Ashenfeld

    RP trpaslíků Empty RP trpaslíků

    Příspěvek pro deusn Mon Apr 28, 2014 9:02 pm

    Dámy a pánové. Víte co opravdu ve všech DrD jeskyních, RP serverech a hrách nenávidím ? Nedostatek zbraní, nedostatek mrtvých dlouhouších humanoidů, ale především nedostačujících výkonů trpaslíků (Bůh žehnej chlápkovi co přišel s takovými unikáty jako je Oghren, Zoltan, Yarpen, Gimli a jiní).

    V tomto topicu se stejně jako předtím k orkům, chci věnovat konstruktivnímu sestavení RP vzorů pro trpaslíky a jejich typické (špatné) hraní.

    Začneme tedy, těmi stereotypy, které zatím neustále potkávám v RP na WoW serverech.

    Archetyp Energy-dwarf

    - s tímto archetypem jsem měl problém, protože se víceméně jednalo o energické, přihlouplé dítě, než o syna kamene
    - tento archetyp je specifický tím, že do všeho strká nos, vyhledává nesmyslné konflikty a násilí, a nemá ani potuchy po pravém trpasličím vychování a morálce
    - často užívají sprostá slova
    - něco jako trpasličí jazyk jim nic neříká
    - jsou neobyčejně vlezlí a otravní

    Archetyp Boss-dwarf

    - tento typ trpaslíka je perla, ať už jej potkáte kdekoliv. Narozdíl od Energy-dwarfa, je tento trpaslík zamlklý, nemluví a jenom pobíhá po okolí. Všeobecně je to trpaslík, který vyhledává konflikty, ovšem při minimální narážce reaguje přehnanou agresí, která je stejně jako předtím neodůvodněná.
    - toto jsou trpaslíci, kteří nemají ani ponětí o něčem jako je bratrství, či trpasličí zvyky

    Toto jsou dva nejčastější typy "špatných" trpaslíků které potkám. Hráči si musí uvědomit, že trpaslík není jen menší, svalnatější a alkoholicky zdatnější člověk. Jejich kultura, styl uvažování i konání je naprosto jiný a unikátní. Berte to prosím v potaz.

    ŽELEZNÝ KODEX VŠECH TRPASLÍKŮ
    1.Cti svůj klan a rodinu
    2. Cti tradice a pravidla
    3. Kdo tě urazí, tomu dej jasně najevo svůj hněv
    4. Ten co nepije s námi, pije proti nám
    5. Ten trpaslík, jenž je od své sekery oddělen na déle než tři minuty ,je považován za mrtvého
    6. V trpasličích žilách tečou dvě tekutiny. Krev, a pivo. Nebo rum a pivo, vyberte si.
    7. Pamatujeme si svou zášť.
    8. Mstíme se těm, vůdči kterým cítíme zášť !
    9. Vůči cizincům jsme zatraceně opatrní !
    10. Bráníme si svá tajemství.
    11. Bráníme svou čest.
    12. Všichni trpaslíci jsou bratři a měli by se dle toho chovat.
    13. Trpaslík nikdy nevydá své zlato snadně.
    14. Dokazujeme světu, kdo je ten nejlepší. Trpaslíci samozřejmě !
    15. Nikdy se neotáčej k elfovi zády. Nebo bokem. A víš co ? Prostě ho propaluj pohledem.
    16. Nejsme žádné vášnivé kozy z hor. Jsme synové titánů. Kamenná srdce.
    17. Nejsme orkové, umíme se chovat.
    18. Lidské pivo ?! Co to je za chcanky ?! Kde je můj Bugman ?!

    POZOR ! Toto jsou mé osobní poznatky a názory na "správného" trpaslíka. Pokud nesouhlasíte, prosím, upozorněte mne.




    Teď k těm typickým trpasličím archetypům, které já znám.

    Archetyp Trolobijce
    - Tento typ trpaslíka neustále vyhledává výzvy a nebezpečí, kterým by se proslavil u svých bratrů a sester, jako jeden z nejslavnějších bojovníků všech dob
    - netouží po bohatství (tedy pouze v případě, že se v okolí dvou mil nenachází nic, co by bylo hodno jeho pozornosti) až tak moc jako zbytek jiných trpaslíků
    - od typických trpaslíků se jedná o zuřivého, zamlklého a přímě uvažujícího trpaslíka, který si nebere servítky s ničím a nikým, etiketa mu obecně nic neříká a za svým cílem jde s vášní a brutální silou
    - přestože jsou hrubí, stále dodržují zákony a zvyky trpaslíků (a běda tomu kdo né !)
    - nebojí se zbít i někoho hierarchicky výšše postaveného ,než jsou oni sami
    - opovrhují vším co není trpasličí a dávají to dost hlasitě najevo, především elfům


    Archetyp Trpaslíka-bojovníka
    - nejvzornější ukázka trpaslíka. Jedná se o kamenně klidného, vyrovnaného, zpříma uvažujícího trpaslíka, který ctí zvyky svého klanu i své rodiny
    - je velice ochranitelský vůdči osobní i všeobecné cti, opovrhuje (stejně jako všichni trpaslíci) úskočností
    - je velice odvážný a obětavý, zradí jen toho, kdo poruší zákony klanu a pokud takového vyhledá, pokusí se jej krutě ztrestat
    - své bratry a sestry brání s vervou a starostí
    - oproti ostatním rasám jsou poněkud chladní a odtaživí, ovšem i jejich kamenné srdce, může jednoho dne najít malou skulinu, kterou výjde na povrch trocha tepla, s vyjímkou elfů, ty radši zadupají do země
    - milují boj, vzorné řemeslnictví, zlato a pivo
    - jsou hrdí na svůj národ a urážky směřované vůdči národu, vzhledu, vousu, pivu, kultuře, hlasu, nosu, botám, penězům, chuti, zájmům, zvykům, slušnosti, etiketě, postoji, či osobní kadidelnici, berou smrtelně vážně.
    - nikdy nezapomínají

    Archetyp Trpaslíka-obchodníka
    - Tento typ trpaslíka jde výhradně za osobním ziskem, který jej uhání jako horečka
    - Je velice chamtivý a o svůj majetek se dělí jen velice těžko
    - V případě, že je jeho majetek ohrožen, je schopen jakkékoliv špatnosti
    - Dokud to svědčí jejich prostředkům dodržují vlastní i cizí zvyklosti (ale jsou zvyklí hledat skulinku v pravidlech. Lidská zvyklost, samozřejmě. Elfí zvyky jsou tabu)
    - Sleduje své vlastní ambice, ale i on je osobní ctí donucen dodržovat trpasličí zvyky, jinak by byl obecně nenáviděný a sám by se cítil zahanbený
    - Má vlastní náhled na slovo "čest" (bodat do zad je nečestné, proto Vás předtím nejdříve upozorní)
    - Narozdíl od zbytku trpaslíků, má ve zvyku uvažovat úskočlivě

    Archetyp Trpaslíka-Makkaison
    - Šílený, vynalézavý, dodržující vlastní názory na svět a na jeho fungování
    - Skálopevně dodržuje zvyky trpaslíků
    - miluje možnost ozkoušet nové věci, narozdíl od zbytku trpaslíků, kteří dávají přednost jen tomu co znají, se nebojí zajít až za hranice trpasličí příčetnosti
    - nebrání se styku s jinými rasami, s vyjímkou elfů
    - zuřivě brání svá tajemství a výrobní postupy
    - oproti zbytku trpaslíků umí být velice přátelský

    Archetyp Trpaslíka-Varek
    - Radostný, přátelský a pokud si to situace žádá, velice brutální druh trpaslíka
    - Tento trpaslík Vás se smíchem pozve na sklečniku, nebo korbelík piva, ovšem běda Vám pokud jakkoliv zhanobíte trpasličí čest !
    - Tento archetyp trpaslíka má často větší trpělivost a toleranci vůdči neslušnému chování
    - Jsou zvyklí na pohyb mezi jinými národy, ovšem jejich odpor vůči elfům je stále silný
    - Překvapivě se umí chovat velice slušně a na úrovni, žádá-li si to zvyk
    - Jsou schopni pohybovat se v lidské společnosti s lehkostí
    - Možná jediný archetyp trpaslíka, který by se s cizincem podělil o jakkékoliv své tajemství

    Archetyp Grumnir
    - Ať už mi Corny jakkoliv leze na nervy a nemáme se rádi, nemohu ignorovat jeho skvělé Rp jakožto vzorného trpasličího vůdce. Pokusím se jej popsat tak jak jsem jej jako hráč vnímal, jelikož se dle mého jedná o opravdový, trpasličí unikát.

    - přímý, chladný, mluví jen když musí
    - starostlivý o bezpečí trpaslíků, poněkud chladný k potřebám jiných
    - každá služba má svou cenu, stejně tak i jeho služba
    - ctí trpasličí tradice a zvyky
    - odvážný, houževnatý, neústupný, bojovný
    - inspirativní, rozený vůdce, je vždy v přední linii odkud vydává rozkazy
    - uctivý vůdči titánům, velebící jejich jméno v boji i mimo boj
    - silně kritický vůdči lidskému pivu, elfům, lidem, orkům, trolům, taurenům a nemrtvým

    Tak, pokud mě ještě něco napadne, ještě sem nějaký archetyp doplním. Ale tohle je takový zlatý střed, ze kterého může a nemusí Vaše postava vycházet. Doufám, že pro mne jakožto ne-trpaslíka, to je dostatečně obsáhlé a výmluvné.

    Jakkákoliv kritika ,poznámky či otázky jsou vítané ! Dáváme tu dohromady RP trpaslíků !
    zinlok
    zinlok


    Poèet pøíspìvkù : 45
    Join date : 29. 10. 13
    Location : Mardenholde Keep

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro zinlok Mon Apr 28, 2014 9:43 pm

    Něco je poučné a v něčem máš pravdu a to že trpaslíci se chovají dost podobně, tedy především hráči je to stejné jako s mluvou trollů...někdo začal kdysi dávno mluvit retardovaně a od té doby se všem vžilo že každej troll musí mluvit retardovaně (což není pravda že tak mluví). To samé platí zde lidi si začili tohle hrát, vidí to i u ostatních a tak to dopadá tyto hráče především nováčky v daných rasách ovlivňuje komunita která když hraje tímto stylem nedá hráči moc na výběr jak se chovat a tak jde s proudem většinou a nebo pochytí špatné zvyky.

    A ještě jedna věc z některých těch věcí trochu smrdí Warhammer deusne. (ne že bych ho neměl rád, ale wowko prostě není warhammer je mi líto Corny a Deusne.)
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro Corny Mon Apr 28, 2014 9:52 pm

    Vesměs nemám moc co tomu vytknout, což je docela příjemné překvapení. Jen bych měl několik připomínek:


    1) Možná dáváš trochu zbytečný důraz na Pivo. Pivo je samozřejmě velmi důležitou součástí trpasličí kultury, o tom není pochyb. Je však nutné si uvědomit, že byť se trpaslík určitě dokáže docela v klidu parádně namazat, neudělá to téměř jistě v případě, kdy by tím ohrozil svoje zájmy či zájmy svých blízkých a pokud by v opilosti něco hanebného provedl, pravděpodobně by to nesl velmi těžce jak on, tak všichni kolem. Tím spíš, že neuváženě chlastá. Tím nechci říct, že naznačuješ, že jsou trpaslíci opilci, ale je fajn zdůraznit alespoň ještě jednou, že byť mají trpaslíci rádi pořádné pivo, berou jej natolik vážně, že jej pijí s respektem.


    2)"Dokazujeme světu, kdo je ten nejlepší. Trpaslíci samozřejmě !" - zde si dovolím oponovat docela víc. Jak co se warcraftového univerza, ale také například a Především warhammerového univerza týče, je, minimálně podle mého názoru, jednou ze základních charakterových vlastní trpaslíka to, že on Ví, že trpaslíci jsou prostě nejlepší. To je prostě fakt. Tudíš není třeba to nikomu dokazovat. Samozřejmě, není od věci to ostatním připomenout. Ale není třeba dokazovat něco, co je samozřejmé.

    Jde podle mě i o jednu z věcí, které ve většině případů oddělují elfy a trpaslíky a činí je tak většinou mimo jiné právě tak vzájemně nekompatibilní. Obě rasy mají většinou nad lidmi i jinými národy docela navrch. Jenže zatímco elfové se tou skutečností ve směs arogantně chvástají a všem kolem ji neustále cpou pod nos a na ostatní často až dokonce se smíchem plivou, trpaslíci to berou zkrátka jako fakt a samozřejmost. Stejně jako je nebe modré a slunce žluté, jsou trpaslíci prostě lepší v řadě věcí. Samozřejmě, u některých věcí se můžou z objektivního hlediska mýlit, na druhou stranu jsou to trpaslíci a tak je zajímá subjektivní hledisko Smile


    3) Nakonec bych asi jen oponoval tomu Grumnirově velebení, on sice Titány ctil a často jejich jména používal v komunikaci, ale sám by tvrdil, že velebit je je blbost, protože jestli je například Hodir co k čemu, tak se vysměje každýmu trpaslíkovi, který ho bude před něčím prosit o pomoc a naopak předpokládat, že za svý dobrý výkony nějak titáni můžou. Podle něj titáni prostě udělali první krok a ten byl Šíleně super a jsou fakt frajeři, ale co se děje dál, to už je v rukou trpaslíků Smile


    Jinak asi nemám moc co dodat. Alespoň ne přímo takhle. Každopádně zde vidím dobrou záminku sem poslat svůj vlastní "Jak RPit trpaslíka" návod, který jsem vytvořil ještě koncem roku 2013 a bohužel doteď není na wiki, tak alespoň touto formou bych jej mohl zveřejnit, jen se kouknu, jestli bych tam ještě něco neupravil.



    Dodatek k Zinlokovi: "A ještě jedna věc z některých těch věcí trochu smrdí Warhammer deusne. (ne že bych ho neměl rád, ale wowko prostě není warhammer je mi líto Corny a Deusne.)"
    Ano, smrdí. A to je tak všechno. Nikde není víc než jen náznak a s tím není problém. Tím spíš, že warcraft trpaslíci maj mnohem šiřsí mantinely, než warhammer trpaslíci. Já si klidně troufám říci, že co se čistě způsobu hraní týče, tak warcraft má takovou povahu, že byť každý warcraft trpaslík není to samé, jako warhammer trpaslík, tak skoro každý warhammer trpaslík může být klidně i warcraft trpaslík.
    deusn
    deusn


    Poèet pøíspìvkù : 62
    Join date : 03. 04. 14
    Age : 31
    Location : Ashenfeld

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro deusn Mon Apr 28, 2014 9:59 pm

    Corny napsal:Vesměs nemám moc co tomu vytknout, což je docela příjemné překvapení. Jen bych měl několik připomínek:


    1) Možná dáváš trochu zbytečný důraz na Pivo. Pivo je samozřejmě velmi důležitou součástí trpasličí kultury, o tom není pochyb. Je však nutné si uvědomit, že byť se trpaslík určitě dokáže docela v klidu parádně namazat, neudělá to téměř jistě v případě, kdy by tím ohrozil svoje zájmy či zájmy svých blízkých a pokud by v opilosti něco hanebného provedl, pravděpodobně by to nesl velmi těžce jak on, tak všichni kolem. Tím spíš, že neuváženě chlastá. Tím nechci říct, že naznačuješ, že jsou trpaslíci opilci, ale je fajn zdůraznit alespoň ještě jednou, že byť mají trpaslíci rádi pořádné pivo, berou jej natolik vážně, že jej pijí s respektem.


    2)"Dokazujeme světu, kdo je ten nejlepší. Trpaslíci samozřejmě !" - zde si dovolím oponovat docela víc. Jak co se warcraftového univerza, ale také například a Především warhammerového univerza týče, je, minimálně podle mého názoru, jednou ze základních charakterových vlastní trpaslíka to, že on Ví, že trpaslíci jsou prostě nejlepší. To je prostě fakt. Tudíš není třeba to nikomu dokazovat. Samozřejmě, není od věci to ostatním připomenout. Ale není třeba dokazovat něco, co je samozřejmé.

    Jde podle mě i o jednu z věcí, které ve většině případů oddělují elfy a trpaslíky a činí je tak většinou mimo jiné právě tak vzájemně nekompatibilní. Obě rasy mají většinou nad lidmi i jinými národy docela navrch. Jenže zatímco elfové se tou skutečností ve směs arogantně chvástají a všem kolem ji neustále cpou pod nos a na ostatní často až dokonce se smíchem plivou, trpaslíci to berou zkrátka jako fakt a samozřejmost. Stejně jako je nebe modré a slunce žluté, jsou trpaslíci prostě lepší v řadě věcí. Samozřejmě, u některých věcí se můžou z objektivního hlediska mýlit, na druhou stranu jsou to trpaslíci a tak je zajímá subjektivní hledisko Smile


    3) Nakonec bych asi jen oponoval tomu Grumnirově velebení, on sice Titány ctil a často jejich jména používal v komunikaci, ale sám by tvrdil, že velebit je je blbost, protože jestli je například Hodir co k čemu, tak se vysměje každýmu trpaslíkovi, který ho bude před něčím prosit o pomoc a naopak předpokládat, že za svý dobrý výkony nějak titáni můžou. Podle něj titáni prostě udělali první krok a ten byl Šíleně super a jsou fakt frajeři, ale co se děje dál, to už je v rukou trpaslíků Smile


    Jinak asi nemám moc co dodat. Alespoň ne přímo takhle. Každopádně zde vidím dobrou záminku sem poslat svůj vlastní "Jak RPit trpaslíka" návod, který jsem vytvořil ještě koncem roku 2013 a bohužel doteď není na wiki, tak alespoň touto formou bych jej mohl zveřejnit, jen se kouknu, jestli bych tam ještě něco neupravil.



    Dodatek k Zinlokovi: "A ještě jedna věc z některých těch věcí trochu smrdí Warhammer deusne. (ne že bych ho neměl rád, ale wowko prostě není warhammer je mi líto Corny a Deusne.)"
    Ano, smrdí. A to je tak všechno. Nikde není víc než jen náznak a s tím není problém. Tím spíš, že warcraft trpaslíci maj mnohem šiřsí mantinely, než warhammer trpaslíci. Já si klidně troufám říci, že co se čistě způsobu hraní týče, tak warcraft má takovou povahu, že byť každý warcraft trpaslík není to samé, jako warhammer trpaslík, tak skoro každý warhammer trpaslík může být klidně i warcraft trpaslík.

    IMPOSSIBLUR ! Já dostávám normálně od Cornyho chválu ?! Né, musel jsem to špatně přečíst§ Jistě se zatím schovává nějaký tajemný ironický poznatek, jenž nejsem scho- *BAM*- Dobře dobře ! Né ! Do obličeje né ! *BAM* *BAM*

    Chci ten návod vidět Corny. Jinak s tebou souhlasím v tom co říká Zinlok. Když to vezmeme kolem a kolem, neviděl jsem krom Muradina a jeho bratra cestovatele ve Warcraftu něco, čemu se dá říci pořádný trpaslík, dle mého gusta. Ale zase, tohle je Warcraft. Warhammer Rip-off. Možná nás ještě něčím překvapí.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro Corny Mon Apr 28, 2014 10:20 pm

    My tomu s kamarádem říkáme baby-warhammer Smile A zatím mě nepřesvědčil o opaku Very Happy
    Well...Ok, postnu to sem. Jen předem varuju, je to kapánek delší Razz
    Cornyho zuppa-Guide:
    Nanynka
    Nanynka


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 06. 03. 14

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro Nanynka Mon Apr 28, 2014 11:14 pm

    Prý smrdí Warhammerem. Pokud narážíš na trolobijce, pak na takovou postavu nemá Warhammer žádný patent ani copyright. Archetyp bojovníka, který hledá hrdinskou smrt v boji, je starý jako svět sám. Hledal ji Viking, hledal ji Maor, hledal ji Sparťan, hledaly ji v podstatě všechny kultury, které měly vystavěny hodnotový systém na cti a válečnictví. Ve světě Warcraftu to budou pak minimálně orkové a trpaslíci, kteří ví, že nejlepší smrt je smrt v dobrém boji.

    Je to celkem fajn. Obojí. Ale chybí mi zde, ostatně jako ve většině takových návodů, více znázorněná temná tvář rasy. Všude se vyzdvihují hlavně klady, ale o záporech se mluví jen málo, zkratkovitě, přičemž v 90% je to: "Je to prostě borec, jen nemá rád ostatní." Pak to vypadá, že všechny rasy žijí v naprosto ideálních, rovnostářských společnostech, kde až na výjimky každý je ctnostný, dbá na jméno své a rasy, kde neexistuje, aby jeden s druhým vydrbal. Ale tak to prostě fungovat nemůže a určitě nefunguje.

    Pokud bychom mluvili o trpaslících a jejich negativech, vzhledem k tomu, že paralela mezi nimi a Skoty/Iry se nezapře, určitě by se měla zmínit rivalita a nevraživost mezi jednotlivými trpasličími klany. Vzhledem k trpasličí tvrdohlavosti (tvrdohlavost považuji za stěžejní vlastnost této rasy) se mezi klany mohou táhnout docela drsné konflikty po desítky let a to jen kvůli nějaké banální záležitosti. Hlavně u klanů z vrchovin budou běžné takovéto války...

    Trpaslíci budou určitě také slušní šovinisté i v genderové otázce, ženská bude mít své místo hlavně v kuchyni a u kolébky, nikde jinde. Žádné emancipace nehrozí a pokud ano, žádné sraní s vdanou paní. Nedej bože, kdyby se žena chtěla vzdát pletacích jehlic a chopit se zbraně nebo snad vládnout. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že u trpaslíků je normální, když dá muž ženě pár výchovných, ale to by asi bylo na debatu.

    Již nakousnutá otázka alkoholismu by také neměla být opomíjená. I když je mi na blití z alkotrpaslíků, faktem je, že k tomu alkoholu blízko mít vždy budou. Alkoholismus tedy bude aktuální, nelze pít tak moc a pravidělně bez vybudování si návyku. Ale trpaslíka - alkoholika spíše vidím jako toho stoického štamgasta, co po šichtě v rohu knajpy s kolegama u pětipiva za ustavičného mručení probírá události posledních dní, než nějakého uřvaného vožungra, co se doma vymočí do čajového servisu. Ale ani ten nebude výjimkou. Každý, kdo aspoň párkrát pořádně zachlastal, mi potvrdí, že není v silách nikoho, aby se pokaždé jen přiopil. Každopádně si myslím, že podobné excesy trpaslíci nějak více neřeší. Dotyčný si může trhnout ostudu, ale že by šlo až o čest, to ne...

    Pak je tady ona (taky již zmíněná) uzavřenost, nesdílnost, chamtivost. Nevím, jak moc mne ovlivňují jiné fantasy světy, ale trpaslíky vidím tak trochu jako sobecké hajzly, kteří myslí v prvé řadě na sebe, na rodinu, klan, pak až na národ a někde za humny snad i na ostatní rasy. Jak už zde bylo naznačeno, nejsou ten elfí typ: "Heč, my máme, vy ne," ale takový ten, co něco má, zatají to, hřeje si to na své chlupaté hrudi a když to druhý potřebuje, tak mlčí, pokud v tom samozřejmě nehraje roli jeho vlastní zájem. Prostě takový typický Čech za totáče.

    A to je vše, co mne momentálně napadá. Když chci hrát postavu, tyhle informace jsou například pro mne mnohem důležitější, než třeba zmínka o hodnotě plnovousu nebo volbě zbraně. Ale tak to vidím já, každý to asi máme jinak.
    deusn
    deusn


    Poèet pøíspìvkù : 62
    Join date : 03. 04. 14
    Age : 31
    Location : Ashenfeld

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro deusn Mon Apr 28, 2014 11:35 pm

    Nanynka napsal:Trpaslíci budou určitě také slušní šovinisté i v genderové otázce, ženská bude mít své místo hlavně v kuchyni a u kolébky, nikde jinde. Žádné emancipace nehrozí a pokud ano, žádné sraní s vdanou paní. Nedej bože, kdyby se žena chtěla vzdát pletacích jehlic a chopit se zbraně nebo snad vládnout. Dokonce si pohrávám s myšlenkou, že u trpaslíků je normální, když dá muž ženě pár výchovných, ale to by asi bylo na debatu.

    Již nakousnutá otázka alkoholismu by také neměla být opomíjená. I když je mi na blití z alkotrpaslíků, faktem je, že k tomu alkoholu blízko mít vždy budou. Alkoholismus tedy bude aktuální, nelze pít tak moc a pravidělně bez vybudování si návyku. Ale trpaslíka - alkoholika spíše vidím jako toho stoického štamgasta, co po šichtě v rohu knajpy s kolegama u pětipiva za ustavičného mručení probírá události posledních dní, než nějakého uřvaného vožungra, co se doma vymočí do čajového servisu. Ale ani ten nebude výjimkou. Každý, kdo aspoň párkrát pořádně zachlastal, mi potvrdí, že není v silách nikoho, aby se pokaždé jen přiopil. Každopádně si myslím, že podobné excesy trpaslíci nějak více neřeší. Dotyčný si může trhnout ostudu, ale že by šlo až o čest, to ne...

    Pak je tady ona (taky již zmíněná) uzavřenost, nesdílnost, chamtivost. Nevím, jak moc mne ovlivňují jiné fantasy světy, ale trpaslíky vidím tak trochu jako sobecké hajzly, kteří myslí v prvé řadě na sebe, na rodinu, klan, pak až na národ a někde za humny snad i na ostatní rasy. Jak už zde bylo naznačeno, nejsou ten elfí typ: "Heč, my máme, vy ne," ale takový ten, co něco má, zatají to, hřeje si to na své chlupaté hrudi a když to druhý potřebuje, tak mlčí, pokud v tom samozřejmě nehraje roli jeho vlastní zájem. Prostě takový typický Čech za totáče.

    A to je vše, co mne momentálně napadá. Když chci hrát postavu, tyhle informace jsou například pro mne mnohem důležitější, než třeba zmínka o hodnotě plnovousu nebo volbě zbraně. Ale tak to vidím já, každý to asi máme jinak.

    K otázce "temné" stránky.

    - S tím co zmiňuješ souhlasím. Trpaslíci se v první řadě staraj o své vlastní, než vůbec vezmou v potaz "ostatní" národy. Jsou chamtiví (proto to zlato, a osobní cíle) a v boji jsou nelítostní. Doslova. Když vyzveš trpaslíka k boji a začneš prohrávat, nemůžeš doufat v to, že tě trpaslík nechá jen tak odejít. Pokud tě nechá vůbec odejít...po tvých nohou a né po kolenou.

    - Boje mezi klany jsou dobrý poznatek. Poukazuješ tím přímo na válku tří kladiv ? Nebo boj s Černými železy ?

    - Jsem si jist, že trpaslík by se musel k pomoci elfovi nějakou dobu zdráhat, pokud by to nebyl od srdce dobrák. Ale to je už jen na hráčích, jakou postavu si vyberou.

    K otázce pohlavní síly.

    - Nesouhlasím. Dle mého si trpaslíci váží především schopností a výkonů, než pohlaví. Přecijen, jsou úkazy trpaslic, které dokázali pěstí zlomit jinému trpaslíkovi čelist, nebo které dokonce v boji přemohli trpasličího bojovníka. Dle mého slouží trpasličí ženy v armádách jako rovnocené bojovníci.

    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro Corny Mon Apr 28, 2014 11:47 pm

    Tak ony jsou ty neduhy občas doclea pevně spjaty s .... duhy ? O_o No a tím pádem z nich často vychází. Každopádně souhlasím, že tvrdohlavost jsem třeba opomněl zdůraznit a jde o docela zásadní charakterový prvek (ostatně jsou spjati se zemí a skálou, tvrdohlavost dává smysl).

    Ale určitě souhlasím, že by bylo fajn zdůraznit i nějaké neduhy. Zkusím taky nějaké níže vymyslet.

    Musím ale říct, že v určitých věcech se tebou úplně nesouhlasím (samozřejmě, každý můžeme mít svůj názor, já mám asi trochu výhodu v tom, že jako Gmko vás s tím svým můžu trochu víc prudit Very Happy):

    1. "Trpaslíci budou určitě také slušní šovinisté i v genderové otázce..." popravdě, nemůžu úplně souhlasít. Naopak si myslím, že s blízkostí trpaslíků k severštějším národům mají jejich ženy mnohem méně pevně vyhraněné pozice ve společnosti. Bohužel bych řekl, že Warcraft je v tomhle co se informací týče trochu strohý, tak se s prominutím odkáži opět na Warhammer, ale myslím, že zde není extra důvod se příliš odlišovat (ostatně warhammer je warcraftu v mnoha věcech předlohou - myslím, že to, co platí ve warhammeru, může klidně fungovat i ve warcraftu, možná i více právě proto, že warhammer trpaslíci jsou obecně mnohem větší prudiči a magoři a pokud něco platí tam, je dost možný, že warcraft v tom bude ještě pohodovější.).

    Naopak bych si tak dovolil tvrdit, že byť má žena v trpasličí společnosti relativně vyhraněnou roli (především rodička dětí, kterých mezi trpaslíky nikdy není zrovna mnoho) a její pozice je hodnocena především podle pozice jejího muže či otce, nemají trpaslíci problém akceptovat ženu, která například po ovdovění nahradila svého muže. Stejně tak si myslím, že žena válečnice nebude takový problém. Poslední slovo by samozřejmě měl mít manžel, otec či vůdce klanu. Pokud však dotyčný mít problém nebude, je žena ve zbroji a sekerou podle mého plnohodnotným válečníkem. Samozřejmě se bude klan snažit hlavně chránit pokračování rodu, ale občas  je potřeba každá sekera a nedovedu si zrovna trpaslíky představit jako někoho, kdo nechá ženy skrčené za plotnou a jen muži brání své domy. Naopak mi připadají mnohem více jako národ, kde manžel řekne "Ženo, jdu bránit zdi, hlídej dům" a žena s helmicí a sekerou v ruce mu na to odpoví "Nedělej ramena, muži, jestli si myslíš, že budu klečet v koutě, zatímco ty si užíváš, tak jsi ještě větší dutohlav, než za kterýho jsem tě považovala u oltáře. Tumáš svačinu a jdem."

    //psal jsem to, než reagoval i Deusn a koukám, že nejsem sám, co si to myslí Smile

    2) Co se Alkoholu týče, tam by mohl Falkor vyprávět. Co si pamatuju, ten byl ještě mnohem neúprosnější v odsuzování trpaslíků za opilectví a to byl mnohem větší wowpaslík než já a warhammer mu byl docela proti srsti v mnoha věcech. Takže zde nedokážu souhlasit s tím, že trpaslíci neřeší, pokud ze sebe nějaký opilý trpaslík udělá blba. Je to totiž nejen jeho hanba ale i celé jeho rodiny. Navíc, Trpaslík, který neunese vlastní pití? ...

    3) "... kteří myslí v prvé řadě na sebe, na rodinu, klan, pak až na národ ...". Popravdě...nemyslím si. Jsou tací, u kterých to tak může být. Ale je plno takových, kteří to mají naopak, klan a národ, rodina a až pak on. Je totiž klidně možný, že trpaslík na hlídce objetuje svůj vlastní život a zatroubí na poplach, i když tím sobě podepíše rozsudek smrti, protože se tím odhalí. Ale lepší smrt než žít v zostuzení.

    Tolik bych k tomu asi zase ze své strany podotknul. Zamyslím se určitě nad nějakým dodatkem, kde budu naopak řešit neduhy.

    //Jen teda ještě k Deusnovi. Asi bych nesouhlasil, že jsou trpaslíci až tak nelítostní. Myslím, že je docela možný, že tě po zjevně prohraném souboji trpaslík nechá odejít čistě proto, že doražení bude brát jako kdyby zlomil vaz miminu. Z podobného důvodu tě může nechat odejít i proto, že už samotný souboj nebral vážně (pokud ho nevyzval jiný trpaslík).
    Pokud jde ovšem o věc podstatnou, určitě máš pravdu. Pokud trpaslíci vyřizují pomstu, klidně vyvraždí celý hrad, ženy i děti.
    deusn
    deusn


    Poèet pøíspìvkù : 62
    Join date : 03. 04. 14
    Age : 31
    Location : Ashenfeld

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro deusn Tue Apr 29, 2014 11:06 am

    DÁMY A PÁNOVÉ ! TENTO TOPIC SE STAL OFICIÁLNÍM DŮKAZEM TOHO, ŽE LIDÉ, KTEŘÍ SE VZÁJEMNĚ NENÁVIDÍ, DOKÁŽÍ NAJÍT SPOLEČNOU ŘEČ ! NECHŤ JE VELEBENA SLÁVA TRPASLÍKŮ !

    RP trpaslíků Accomplishment
    Gwyn
    Gwyn


    Poèet pøíspìvkù : 56
    Join date : 28. 01. 14

    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro Gwyn Tue Apr 29, 2014 12:08 pm

    Reaguji hlavně na Cornyho RP guide.

    Doplněk k bodu 2:


    Výtka k bodu 4:

    K ostatním bodům nemám výčitek či dodatků. Je to klasický RP guide trpaslíků, což je jen dobře.  study

    Sponsored content


    RP trpaslíků Empty Re: RP trpaslíků

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 2:57 pm