Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+35
Lithiri
Mezin666
Dalvengyr
shaataz
Dari
Konst
Thordoš Paget
netherion
Lavernus
yerg
PánTemnoty
Nagamas
Vesanius
Gravis
Toren
Caswalon
Lavien
Ostrich
Falber
Aročoko
Ardaren
Bartolo
Nay
Zacharias
Egy
Brog
Lakam
Alík
Kelby
Drog
Corny
Dazbek
Curus
Blackhawk
Bellatrix
39 posters

    Otázky a odpovědi

    Lakam
    Lakam


    Poèet pøíspìvkù : 82
    Join date : 22. 09. 13
    Location : Mordor

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Lakam Fri Nov 29, 2013 4:53 pm

    Presne ako v reálnom živote. Skvelé, nemyslíš? Razz

    PS:Netreba citovať, keď odpovedáš na niekoho nad sebou. Tak nejak sa to dá domyslieť.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Corny Fri Nov 29, 2013 5:03 pm

    Hele, vždyť je to o rozumu. Jasně, že pokud na mě vyskočí z křoví postava a bude Rpit, jak dělá temný arkanický tornádo a přitom má played tak hodinu, tak ho pošlu do háje a může mít třeba desetistránkový RP příběh, který vysvětluje, jaký to je řízek. A když na mě vyskočí takový Alian a bude dělat z plamenů ohnivýho fénixe, tak si řeknu "Fajn, ve spellech to nemá, ale hraje tu postavu už nějakou dobu a ohnivou magii umí, tak proč ne". Prostě s rozumem.
    Já teda s ním do Rp souboje nepůjdu tak jako tak, protože RP souboje nehraju, ale to jsem zas já , že Very Happy
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro PánTemnoty Fri Nov 29, 2013 5:10 pm

    Lakam napsal:Presne ako v reálnom živote. Skvelé, nemyslíš? Razz

    PS:Netreba citovať, keď odpovedáš na niekoho nad sebou. Tak nejak sa to dá domyslieť.
    Budu si citovat koho chci :-)
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Bellatrix Fri Nov 29, 2013 5:28 pm

    PánTemnoty napsal:Pak když už tě nějaký hejsek přepadne, tak si tedy pěkně namydlená ...
    Stejně jako by byla namydlená každá postava s nízkým played a tudíž malými schopnostmi, když ji přepadne někdo silnější. Wink Od něčeho se ta RP síla odvíjet musí.

    Kromě toho, z takové situace ti nemusí pomoct jenom hustý spelly. Člověk musí být kreativní. Wink
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro PánTemnoty Fri Nov 29, 2013 5:37 pm

    Osobně jsem tyhle low postavy, pokud mě přepadli.. řešil vždy jednoduše. Sešvihal jsem je v pvp..
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Brog Fri Nov 29, 2013 5:46 pm

    Tak zrovna to beru jako nejmíň adekvátní řešení. Protože když tě někdo přepadne ze zálohy, tak to neproběhne jako v PvP duelu. Ale pokud na to ten člověk přistoupil. *shrug* Jeho boj.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Corny Fri Nov 29, 2013 5:50 pm

    Tak jak pro koho. Já popravdě nebudu ztrácet čas s tím Rpit s nějakým trdlem emote souboj, pokud o to nestojím Razz Takže já osobně na takovýho člověka zareaguju "Fajn, Pvp nebo ne, ne? tak se měj" a jdu dál. Stejně jako člověk nemusí přistoupit na pvp, nemusí přistoupit na RP souboj. Alespoň tak to vidím já Smile
    Lakam
    Lakam


    Poèet pøíspìvkù : 82
    Join date : 22. 09. 13
    Location : Mordor

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Lakam Fri Nov 29, 2013 5:57 pm

    Uauauiua, pozrime sa, aký máš zaujímavý názor, Francis. Bol by som značne zvedavý, ako by sa ti takýto prístup páčil, keby si ty bol tá LOW postava. Pre tvoju pohodlnosť ti dám príklad: Francis napadne v RP Lakama. Lakam si myslí, že mu robí láskavosť a teda pristúpi na RP súboj, aj keď by ho v PvP rozsekal dvoma spellmi.

    Arogantný pokrytec. Ten najhorší druh.

    Koniec rage postu.

    Súhlasím ako s Brogom, tak s Cornym, aj keď zrovna toto je zaujímavý problém. Na jednej strane ak má niekto pušku a chce ťa okradnúť tak si buď mŕtvy(ak má žalúdok na to, aby ťa zabil) alebo chudobnejší o nejaké tie peniaze. A, prekvapivo, občas si tí hráči čo hrajú za banditov chcú iba zarpiť a namiesto vašich virtuálnych peniažkov, ktoré tak radi hromadíte si chcú iba dobre zaRPiť. Na ďalšej strane by som napríklad duel 100% riešil PvP, lebo to je pre mňa strata času a nervov(ktorými možno neovplývam tak ako by som mal, hlavne pretože ma dokáže dosť nasrať ľudská arogancia a neschopnosť byť normálny a chápať, že ten druhý má k tej postave nejaké puto - byť že mu dosť dobre nerozumiem), takže je to aspoň pre mňa individuálna záležitosť.
    Vesanius
    Vesanius


    Poèet pøíspìvkù : 7
    Join date : 11. 10. 13

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Vesanius Fri Nov 29, 2013 6:00 pm

    Hlavně z toho prosím neudělejte debatu o tom, jestli souboje erpit a nebo sfouknout pomocí pvp. To se nikdy nevyřeší, každý má na to jiný názor, nenechá se přemluvit a nakonec se to uzavře tak, že se dotyční musí dohodnout mezi sebou.

    A když mě přepadne low postava, zahraje to dobře a já mám náladu, tak proč si trochu nezablbnout v emote souboji? Jen po mně nikdy nikdo nesmí chtít peníze, na to jsem moc velký skrblík.
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro PánTemnoty Fri Nov 29, 2013 6:03 pm

    No jo, když tě přepadne troll ze zálohy, ale zase nechci si postavu zmzačit nějakým noob trollem. Jo když RPer bude schopný a nějak ohleduplný tak jsem byl vždy ochotný přistoupit k RP souboji až už na rolly či jen emoty. Ale záleží na hráči no, když na tebe vlítne vážně s úmyslem probodnout ti srdce kusem větve tak není co řešit.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Brog Fri Nov 29, 2013 6:05 pm

    Podle mě je to o dohodě. A pokud se ti dva nedohodnou, tak neodejdete... To je proti pravidlům. Podle pravidel má přednost RP souboj. A pokud nebudete schopní se v něm dohodnout, kdo vyhraje RP souboj, řeknete si GM, nebo si o vítězství rollnete. Easy as fuck.

    A co se týče mého postu... Já to nemyslel jako duel, Corny. To je právě to, když tě bandita přepadne ze zálohy, žádný pořádný duel z toho nekouká. To je otázkou 3 emotů max., pokud ten přepadený není ocas, co se za každou cenu nechce nechat porazit, a bandita není dement, co bez svých peněz není schopný odejít.
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro PánTemnoty Fri Nov 29, 2013 6:07 pm

    Lakam napsal:Uauauiua, pozrime sa, aký máš zaujímavý názor, Francis. Bol by som značne zvedavý, ako by sa ti takýto prístup páčil, keby si ty bol tá LOW postava. Pre tvoju pohodlnosť ti dám príklad: Francis napadne v RP Lakama. Lakam si myslí, že mu robí láskavosť a teda pristúpi na RP súboj, aj keď by ho v PvP rozsekal dvoma spellmi.

    Myslím že to od tebe bylo férové a z mé strany pochopitelné, za to co si několikrát provedl v RP :-)
    avatar
    Andenio


    Poèet pøíspìvkù : 4
    Join date : 19. 11. 13

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Andenio Fri Nov 29, 2013 6:08 pm

    Přijde mi jak kdyby jste tu odsoudili zloděje protože píšete že když někdo bude low tak ho prostě zabijete nebo ignorujete ale jediná možnost je v tom případě nahrát pořádný played na postavě aby vás neignorovali ale to buď musíte RPit celou dobu sami nebo pak začít okrádat svoje přátele.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Lavernus Fri Nov 29, 2013 6:27 pm

    Já bych popravdě rád viděl někoho RPit zloděje. Zatim sem žádné takové rp neviděl pořádně. Very Happy (Já bych zloděje zarpit neuměl tbh)
    Veng
    Veng


    Poèet pøíspìvkù : 86
    Join date : 23. 11. 13

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Veng Fri Nov 29, 2013 6:54 pm

    Zdá se mi, že je tu diskuze o něčem nepodstatném, co nic nezmění... ale tak to bývá. :-D

    Jasně, že nikdo nebude RPit zloděje, když většinou přepadnutý udělá:
    ,,Osobně jsem tyhle low postavy, pokud mě přepadli.. řešil vždy jednoduše. Sešvihal jsem je v pvp.."
    a nebo se rozjede flame na generalu, popř. se tam někdo přikadí, protože nerespektuje onu věc, že ono přepadení se stalo během dejme tomu jedné minuty, ale emoty trvají déle, takže si tam nakráčí a ihned se zapojí do RP - začne pomáhat většinou napadené straně.
    Znám to z vlastní zkušenosti. Smile
    Feantur
    Feantur


    Poèet pøíspìvkù : 174
    Join date : 24. 09. 13
    Age : 31

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Feantur Fri Nov 29, 2013 7:23 pm

    Hm, napríklad mňa by nikto do PVP nedokopal, pretože to neviem, nebudem vedieť a nechcem vedieť a nebaví ma to. Príde mi napríklad nefér to, že mám (kupríkladu) 30dní played, ale mojich 30dní je dajme tomu 28dní čistého času odrpených... treraz na mňa vybehne hráč s 30 dňami played a má čistého času odrpených 10 a zvyšok prefarmených na ten uber equip s ktorým ma dá na 2 rany dole. Nenávidím to uplne že argh. Som rper telom, dušou aj zvykmi a jednoducho... by som PVP proste neakceptovala.

    Avšak dostávam sa k ďalšej veci a to je: RP súboje: Panika, peklo, katastrofa, sodoma- gomora, pomoc maminka.
    Od kedy som na Neotericu, nezažila som normálny RP suboj s náhodným hráčom, všetko bolo OP, godmooderské a nechcem povedat aké. Je mi jasné, že nikto nechce aby jeho postava zomrela, lenže ked to nechce má tak jednať. To že nenávidím nejakú osobu v mojej blízkosti neznamená že sa jej budem hned vyhrážať zabitím a provokovať ju slovami: tak poď sa biť.
    Pre to sa takýmto veciam už celkom vyhýbam. Hlavne si všímam že ľudia čo sa hrnú do zabíjania a tak majú strašné sklony pgriť. Kedysli som sa pri RP s týmto nestretávala. Na neotericu strašne vela a pre to som prestala mat chut rpit zlé postavy ktoré majú v prirodzenom správaní ubližovať. Nedá sa to, no moje chute na RP súboje som vyriešila svojsky.

    Prišla som s postavou za jej známim, spýtala som sa či si nedáme duel. Bolo to velmi príjemne. A tým chcem povedať hlavne jednu vec a to je: RPili sme to s plnou vážnosťou, padali zranenia, chvíľkami na dosah smrti, avšak obaja sme hrali pre to, že nás to bavilo. Nehádali sme sa, dvôverovali sme si a pre to to bolo super. Podľa mňa by mohli byť RP súboje zábavnou a príjemnou zložkou RP keby to ľudia nerobili s hnevu či iných negatívnych pohnútok, ale pre to, že je to fajn a s takým pocitom to aj budem hrať. Smile
    K tomuto by som pridala poznámku: A hlavne slušne. Ja napríklad o sebe viem, že mám sklony robiť trochu OP veci a Godmoodť. Lenže je to spôsobené tým že neovládam šerm, všetko sa odohráva len v predstavách ktoré sú silno ovplyvnené filmami typu Pán prsteňov a podobne kde robia s tými zbraňami divy, avšak! som človek, teda mám rozum a teda, keď mi niekto slušne napíše do whispu že sorry ale mne sa ten tvoj emot nepozdáva a podla mna by sa jej toto nepodarilo pre to že ... tak to akceptujem, opravím dokonca si enchám poradiť a ako rada!
    Myslím si že takto by to malo fungovať, všetci by boli štastnejší, spokojnejší a happy, nevznikalo by toľko flame a tak ďalej.

    No, rada by som troštičku priblížila ešte taký moj pohľad na vec, čo sa týka rp súbojov a vlastne toho okrádania:
    4X sa mi stalo že ma chceli okradnúť.
    1. krát som mala štastie že to bolo na príhodnom mieste, práve šla okolo tlupa a pomohla mi.
    2. krát som sa z toho doslova vykecala. Vykecala spôsobom takým, že dotyčný zabudol čo vlastne chcel a skončili sme pri fylozofickej, hĺbavej debate a potom som mu vlastne pár mincí dala Very Happy
    3.krát to bolo viac- menej o dohode. Dotyčný by mi pritakal, že to bolo velmi príjemne stretnutie a náš súboj sa odohral na rovine slov : Rýmuj alebo zomri!
    4. krát som sa z toho dostala s eleganciou a gráciou, kedy som tomu zlodejovi dala peniaze, ponúkla mu nocľah a prácu a tak, že z toho ostal mierne zaskočený.
    A čo tým chcel básnik povedať? To, že prepadnutie nemusí hneď vypáliť súbojom. Isteže, keď ma prepadne polopsychopatický vrah, ktorý ma proste chce zabit alebo niečo podobné tak mi slová nepomôžu. Ale myslím si že hráči odcenia keď to nedopadne len tak že bud alebo, ale aj možno prekvapivo a že vlastne tá elfka čo sa šmochcle tým lesom nie je len zdroj na okradnutie a zarobenie si pár silvrov, ale aj zdroj zaujímavého rp.

    Iste to bolo vyčerpávajúce a nudné, ale dúfam, že aspoň trochu budete chápať čo tým chcem povedať, že som vám apsoň trošku predostrela to ako by to mohlo vyzerať aspoň podľa mňa. Už dlho som sa chcela s touto myšlienkou podeliť, teraz to prišlo vhod. Very Happy
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Brog Fri Nov 29, 2013 7:51 pm

    Feantur napsal:Hm, napríklad mňa by nikto do PVP nedokopal, pretože to neviem, nebudem vedieť a nechcem vedieť a nebaví ma to. Príde mi napríklad nefér to, že mám (kupríkladu) 30dní played, ale mojich 30dní je dajme tomu 28dní čistého času odrpených... treraz na mňa vybehne hráč s 30 dňami played a má čistého času odrpených 10 a zvyšok prefarmených na ten uber equip s ktorým ma dá na 2 rany dole. Nenávidím to uplne že argh. Som rper telom, dušou aj zvykmi a jednoducho... by som PVP proste neakceptovala.
    A právě proto mají v případě neshody přednost RPeři podle pravidel Wink A tím bych tohle téma uzavřel. Řekl bych, že jsme RP souboje do podrobností rozebrali ažaž, nemyslíte? Navíc původní téma bylo něco úplně jiného Very Happy
    Lavien
    Lavien


    Poèet pøíspìvkù : 149
    Join date : 03. 10. 13

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Lavien Fri Nov 29, 2013 8:23 pm

    Corny napsal:Tak jak pro koho. Já popravdě nebudu ztrácet čas s tím Rpit s nějakým trdlem emote souboj, pokud o to nestojím :PTakže já osobně na takovýho člověka zareaguju "Fajn, Pvp nebo ne, ne? tak se měj" a jdu dál. Stejně jako člověk nemusí přistoupit na pvp, nemusí přistoupit na RP souboj. Alespoň tak to vidím já Smile
    Připadám si jak školačka, co prvně napsala písmenko "A" správně. Nikdy mě nenapadlo, že budu souhlasit s Cornym! Very Happy

    Brog napsal:Navíc původní téma bylo něco úplně jiného Very Happy
    Teď už je to flejm a flejm nemá pravidla. geek 
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Bellatrix Fri Nov 29, 2013 8:40 pm

    Každý následující příspěvek pod tímto příspěvkem, který bude offtopic, mažu.
    Dál už opět jen otázky na GM tým, děkuji.

    Sponsored content


    Otázky a odpovědi - Stránka 14 Empty Re: Otázky a odpovědi

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 2:56 pm