Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+4
Vardek
Bellatrix
Corny
Lavernus
8 posters

    Gnómové tak trochu jinak.

    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Tue Dec 31, 2013 3:26 pm

    Nějakou dobu sem přemýšlel, zda by šlo vykročit z běžného stereotypu gnóma tzn. že by to nebyl trhlý vědátor, inženýr, koumák etc.

    Například gnóm válečník by mohl být zajímavý na RP i když kromě krále gnómů Mekkatoque jich moc nenosí pláty mohl by mít například odlehčený meč a speciální gnómský štít, který určitě znáte. (mecha štít)

    Nebo gnóm kněz... je to vůbec kněz? Naučil se to snad od trpaslíků z potřeby pomoci vyléčit leper gnómy, nebo zabránit vzniku dalších? Ve hře je to medik... does not make sence to me...

    Chtěl bych si přečíst vaše názory a zda by si někdo představoval (a jak) RP takového gnóma.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Corny Tue Dec 31, 2013 4:30 pm

    Já mám na tohle asi stejný názor po celou dobu fungování. Tj. Gnom má být unique postava a mělo by jich být ve hře co nejméně. A navíc je gnom jako rasa Natolik trhlá a popravdě do toho fantazy tak málo zapadající, že jedinej případ, kdy jsem já osobně ho tolerovat, je kdy je Tak trhlej a zajímavej, že mě baví ho v tom světě mít. A to se o gnomovi válečníkovi nebo knězi říct podle mého soudu nedá.

    Takže co se mě týče, tak já jsem docela pevně pro dodržování stereotypu. Ostatně já jsem prostě toho názoru, že pokud chcete hrát gnoma, chcete hrát stereotyp a pokud nechcete hrát stereotyp, hrajte něco jiného, protože zjevně nechcete hrát gnoma.

    Stereotypem samozřejmě nemyslí jednu jasně danou linii ale v spíš v rámci určité hranice.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Tue Dec 31, 2013 4:38 pm

    Mno vzhledem k tomu že na Erebosu by se to dalo těžko zrealizovat já viděl ještě v Temnolese gnóma válečníka. Varothen se jmenoval? Myslim že tak.

    Hlavní myšlenkou tu je, jak si hráčí představujou RP netradičného gnóma. (válečník, kněz)

    Jinak Corny k té trhlosti. Už tu máme schváleného gnóma černokněžníka. Just sayin. Sice bude trhlej, ale stereotyp to rozhodně nebude + Yerg ještě za Neo měl schválenou gnómku rogunu. Razz

    A podle mě gnómové zapadají stejně dobře jako všechny ostatní rasy, jen blizzard jim nedal dostatek prostoru a spíchnul je na poslední chvíli.
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Corny Tue Dec 31, 2013 4:54 pm

    A mě se ta Gnomka roguna třeba nikdy ani za mák nelíbila Smile Just sayin Razz
    A ono je to o osobním vkusu. Mě prostě do fantazy gnomové nesednou. Na to jsou moc padlí na hlavu a jejich technologie moc vyšinutá. Ostatně proto se Pořádně objevují podle mě až ve Wowku a ne v "Serióznějších" Warcraft 3 apod... A to, že mi tam prostě nesedí, jsem ochoten překousnout právě v případě, že mi ta postava příjde obecně zábavná, rád ji pozoruji jak hraje, prostě je nějak všeobecně prospěšná pro server a baví ho. To samozřejmě neznamená, že musí být Úplně nutně jen tinker...Ale určitě to znamená, že nemůže být jen normální válečník (jako byl například Eugenio, kdo pamatuje, který byl sice dobrá postava v mnoha ohledech, ale nebyl právě takhle ničím extra zajímavej). Ale pořád platí, že by ta postava podle mě měla být spíš trhlá než ne.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Tue Dec 31, 2013 5:04 pm

    To že gnómové nebyli ve war I, II, III je nad slunce jasné přeci. To ještě ani blizzard neměl ty prcky vymyšlené. To samé jako drenejové. Předtím to ale nikdo nevěděl že byli "broken".

    Trochu mě štve že právě tahle rasa je lore empty například oproti takovým orkum a lidem, což se dá předpokládat, protože tyhle dvě rasy sou "mainstream" ale přecijenom je to jedna z těch ras o které nevíme skoro nic a jediná rasa která nemá svoje náboženství. Pokud tedy nepočítáme víru ve vědu. Přece i gnómové sou produktem titánů a utrpěli "curse of flesh"...
    Corny
    Corny


    Poèet pøíspìvkù : 176
    Join date : 08. 08. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Corny Tue Dec 31, 2013 5:10 pm

    Hehe, Gnome techpriest...
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Bellatrix Tue Dec 31, 2013 5:14 pm

    Upřímně řečeno, představa gnóma válečníka mi přijde ještě o mnoho směšnější, než gnóm-trhlý vědec/inženýr. Smile Prostě... ta představa, jak ten gnóm stojí, taková oplechovaná koule, která sahá člověku po kolena (nadsázka), drží v obou rukou obouruční sekeru, která je nejspíš skoro tak velká jako on, a seká těm nepřátelům po nohách, zatímco oni přemýšlejí, co se to tam u té země děje, to mě rozesmívá daleko víc, než nějaký ten inženýr. Smile

    Neříkám, že tu není nikdo, kdo by nebyl schopen gnóma válečníka uhrát ve vší vážnosti, jen si myslím, že takových lidí je málo.

    Zato gnóm kněz je podle mě natolik zajímavá myšlenka, že bych takové RP možná i docela ráda viděla. Gnómí pojetí náboženství je nejspíš dost specifické samo o sobě a stát se knězem s gnómí náturou, to už chce opravdu pořádně vybočovat z toho zajetého stereotypu. Gnóma kněze, narozdíl od jakéhokoli jiného gnóma, bych nejspíš byla schopná opravdu brát vážně, pokud by ten gnóm svoje kněžství a náboženství jako takové svým chováním spíše nezesměšňoval.
    Vardek
    Vardek


    Poèet pøíspìvkù : 71
    Join date : 26. 10. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Vardek Tue Dec 31, 2013 5:18 pm

    Lavernus napsal:To že gnómové nebyli ve war I, II, III je nad slunce jasné přeci. To ještě ani blizzard neměl ty prcky vymyšlené.

    Wut? Gnomové a jejich hračky jsou ve Warcraftu II. Ve trojce byl Gnomerang či jak je to jejich město napadeno Troggama. Gnómové poslali své stroje, ale ne piloty. Alianci to překvapilo, ale nikdo netušil o invazi, páč gnomové to neřekli.

    Příkladem budiž Gnomish Flying Machine, Oil tankers, Gnomish Submarine.

    Wiki:
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Tue Dec 31, 2013 5:40 pm

    Vardeku to vše vím. Trpaslíkum dodávali zbraně i mašiny. Ale opravdu někde bylo zmíněné ve war III že to bylo od gnómů? Já teda dohrál kampaň i s datáčem asi 6x za celej život německy, anglicky i česky dohromady. Nope... tohle mi uniklo. Warcraft II sem hrál jen lehce to samé I nedokázal sem překousnout to krkolomné ovládání.

    Edit: No našel sem něco málo. Je pravdou že opravdu malá zmínka tu je. Ale jen malilinká žádný ocásek lore.
    Vardek
    Vardek


    Poèet pøíspìvkù : 71
    Join date : 26. 10. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Vardek Tue Dec 31, 2013 5:50 pm

    Ve trojce nic. Smile Já se jen ohradil proti tomu, že je Blizz vymyslel až do WoW. Páč gnómské letadélka jsem měl ve Warcraftu II rád. Very Happy

    Ale je pravda, že gnómské lore je vážně takový pahýl...
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Tue Dec 31, 2013 6:29 pm

    Bellatrix napsal:Zato gnóm kněz je podle mě natolik zajímavá myšlenka, že bych takové RP možná i docela ráda viděla. Gnómí pojetí náboženství je nejspíš dost specifické samo o sobě a stát se knězem s gnómí náturou, to už chce opravdu pořádně vybočovat z toho zajetého stereotypu. Gnóma kněze, narozdíl od jakéhokoli jiného gnóma, bych nejspíš byla schopná opravdu brát vážně, pokud by ten gnóm svoje kněžství a náboženství jako takové svým chováním spíše nezesměšňoval.

    A gnóm kněz neni mezi uniq charaktery, když na to příde, ale tohle se týká spíš teorie než praxe RP na Erebosu. Podle mě by gnóm se zřekl technologie, omezil by ji a využil by ji k medicíně, nebo může mít historii uplně někde jinde... co když se třeba jeho rodina odstěhovala do goldshire, kde je každej měl za liliputy... no dobře to už je otřepané že... Very Happy

    Každopádně by tu musel být opravdu výmluvný důvod proč by to ten gnóm udělal. Třeba já mam dobrý příklad jak se gnóm stal válečníkem, ale nebudu ho říkat v případě, že bych na to psal příběh. Very Happy
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Bellatrix Tue Dec 31, 2013 6:41 pm

    Lavernus napsal:A gnóm kněz neni mezi uniq charaktery, když na to příde

    Tak všechny classy gnóma jsou uniq, jelikož gnóm je unique rasa sama o sobě Smile
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Tue Dec 31, 2013 7:21 pm

    Eh, no gnóm kněz je hratelnej až od cata... to je fuk. Zajímá mě názor na gnóma kněze třeba od těch co rpí kněze člověka / trpaslíka protože mají stejnou víru. I trpaslík kněz věří ve Světlo, i když v mysli má Aman'thula. Momentálně moc kněží na serveru nemáme... Brog, Adrielle, Azael, Já... Very Happy
    Glacies
    Glacies


    Poèet pøíspìvkù : 11
    Join date : 19. 09. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Glacies Tue Dec 31, 2013 9:25 pm

    Já mám zkušenost z hraní dračího doupěte... Tedy v tom případě kamarád hrál válečníka hobita, ale dost snadno bych si na té pozici dokázal představit gnoma. Very Happy
    Vpodstatě ho hrál stylem postaršího, velmi "vážného" a hrdého bojovníka, který si všechno bral strašně k srdci a snažil se ignorovat jakýkoliv výškový rozdíl. Samozřejmě se nechal snadno vytočit a jak potom sledujete takového prcka, co na hospodského křičí zpoza baru tak, že mu trčí sotva rukojeť obouručního meče na zádech, poměrně dost vás to pobaví. Very Happy
    Já osobně plánuji vyzkoušet něco podobného, až nějak ukončím stávající RP, samozřejmě pokud se to schválí. Very Happy
    Úplně si dokážu představit takového gnomského odstřelovače s jeho trochu vypilovanější zbraní jak se šíleně řehtá ze zálohy a uzavírá sázky kdo dostane víc nepřátel Very Happy
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Brog Tue Dec 31, 2013 10:07 pm

    Kněžích na serveru nikdy moc nebude, Laverne. To není žádný momentální stav. A nevím, podle mě neexistuje ve WoWku rasa, ke které by se méně hodilo nějaké náboženství, než gnómové.
    Zacharias
    Zacharias


    Poèet pøíspìvkù : 38
    Join date : 24. 09. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Zacharias Wed Jan 01, 2014 10:30 am

    Konečně se někdo vytasil s tématem nestereotypních postav! Very Happy Díky, Laverne.

    Myslím, že existuje řada lidí, která by dokázala netradiční gnómy zahrát. Například zrovna představa gnómího kněze (a nemusí být oddán jen Světlu) je naprosto brilantní a opravdu by mě zajímalo, jak by ho někteří hráči ztvárnili... Smile

    U rogueů a válečníků už nevidím žádný problém. Gnómí osady jsou jich plné, očividně ti mrňousové také rádi vraždí. Very Happy

    A ještě krátce k tématu "gnómího nehodení se do fantasy"... už Warcraft III byl šlehnutý diesel/steam-punkem, WoW už mnohonásobně víc (titáni, draenei, gnómové, trpaslíci, skřeti, ale i lidé, orkové atp.), navíc se tam silně objevují i prvky kyberpunku. Svět Warcraftu už dávno není fantasy (nebo je jím jen z části).

    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Brog Wed Jan 01, 2014 10:57 am

    A v co by měl teda podle tebe gnóm věřit? Protože podle lore gnómové nevyznávají nic jiného než vědu a technologie. Nedokážu si představit, co by se nějakému gnómovi muselo stát, aby tomu u něj tak nebylo.

    Pozn. pro ty, kteří nechápou, o jakých "skřetech" to Zach mluví... Jde o gobliny. (Ach, ta nebetyčná touha všechno překládat... Mimochodem, víš, že orkové by pak taky měli být skřeti, a ne orkové? A gnómové by zase měli být skřítci nebo trpaslíci. A elfové zase víly nebo skřítci.)
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Wed Jan 01, 2014 11:15 am

    Veng
    Veng


    Poèet pøíspìvkù : 86
    Join date : 23. 11. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Veng Wed Jan 01, 2014 11:57 am

    Gnomové vyznávají například Azoru: http://www.wowwiki.com/Servant_of_Azora

    Ostatně ani nevím, proč by nemohli vyznávat něco jiného, pokud k tomu má hráč dobrý příběh + důvody.
    Zacharias
    Zacharias


    Poèet pøíspìvkù : 38
    Join date : 24. 09. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Zacharias Wed Jan 01, 2014 12:36 pm

    Brog napsal:A v co by měl teda podle tebe gnóm věřit? Protože podle lore gnómové nevyznávají nic jiného než vědu a technologie. Nedokážu si představit, co by se nějakému gnómovi muselo stát, aby tomu u něj tak nebylo.
    Quote Veng:
    "Gnomové vyznávají například Azoru: http://www.wowwiki.com/Servant_of_Azora

    Ostatně ani nevím, proč by nemohli vyznávat něco jiného, pokud k tomu má hráč dobrý příběh + důvody."

    Quote Lavernus:
    "Jeez louiizeee. . http://wow.joystiq.com/2010/09/12/know-your-lore-gnome-priests-and-the-failure-of-the-flesh/"

    Quote Zachary:
    *sarcasm activated* "Ono se v těch tisících gnómech nemůže objevit jedna černá ovce/ bílá vrána. Protože vyjímky neexistují!"
    *sarcasm deactivated* Nevím, přijde mi, že se stačí zeptat, proč věří někteří lidé ve skutečném světe. Třeba aby našli odpovědi na otázky, které je trápí (stvoření, duše,... ;pohled nezasvěceného laického ateisty)? A gnómy takovéhle otázky nemůžou trápit?

    Brog napsal:Pozn. pro ty, kteří nechápou, o jakých "skřetech" to Zach mluví... Jde o gobliny. (Ach, ta nebetyčná touha všechno překládat... Mimochodem, víš, že orkové by pak taky měli být skřeti, a ne orkové? A gnómové by zase měli být skřítci nebo trpaslíci. A elfové zase víly nebo skřítci.)
    Říkej si co chceš, ale stejně mě nepřesvědčíš. Very Happy
    Ale tohle téma mi přijde už zbytečné otevírat... Co mělo být řečeno, bylo řečeno už dříve.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Brog Wed Jan 01, 2014 12:52 pm

    Ne, gnómy takové otázky netrápí. To je právě to. Gnómové jsou vědci, nepídí se po bohu. Vlastně by mě ani nepřekvapovalo, kdyby ho vyloženě odmítali jako smyšlenku filozofů.

    To dokazuje i tebou citovaný Lavernus, protože v tom článku se jasně píše, že to dřív byli medikové, než se z nich stali priesti. Proti gnómovi medikovi nic nemám, zvlášť pokud by u toho používal nějaké serepetičky. Ale už jenom to, že i gnómí mágové používají magii jako prostředek k technologiím, dokazuje, že by z náboženské síly udělali zase jen prostředek k něčemu... A to u náboženství prostě není možné.

    Samozřejmě, že výjimka existovat může, však jsem taky napsal, že si "nedokážu představit, co by se muselo stát", ne že se to nemůže stát, ať už by se s tím gnómem dělo cokoliv. Celkem zásadní rozdíl.

    A vzhledem k tomu, že nikdo nemá ponětí, co přesně Azora je a jestli se vůbec nějakým způsobem pořádně vyznává... A když k tomu přidám, že její vyznavači se veskrze pohybují akorát v okolí té věže a přitom je vede arcimág... Nevím, mně to nepřijde zrovna jako náboženské uskupení, ale spíš jako nějaká sekta gnómích mágů.
    Zacharias
    Zacharias


    Poèet pøíspìvkù : 38
    Join date : 24. 09. 13

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Zacharias Wed Jan 01, 2014 12:59 pm

    Brog napsal:
    Ne, gnómy takové otázky netrápí. To je právě to. Gnómové jsou vědci, nepídí se po bohu. Vlastně by mě ani nepřekvapovalo, kdyby ho vyloženě odmítali jako smyšlenku filozofů.
    ...
    Samozřejmě, že výjimka existovat může, však jsem taky napsal, že si "nedokážu představit, co by se muselo stát", ne že se to nemůže stát, ať už by se s tím gnómem dělo cokoliv. Celkem zásadní rozdíl.
    ...

    Jen mi přijde, že druhou částí vyvracíš tu první (která mi zní jako striktní nevyvratitelné pravidlo). Nevermind, asi (snad) si rozumíme... Very Happy

    Howgh.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Lavernus Wed Jan 01, 2014 1:14 pm

    Myslim že diskuse na téma gnóm kněz se vydařila a ukázalo se že názory se liší, což je jen dobře. Very Happy Co se týče gnóma válečníka. Říká se, že gnóm je hlavně vědec takže pokud by byl "válečník" používal by k boji modifikované kladivo XTZ:8484 a štít ASDF:OVR9000? Jináč i gnóm má rozhodně důvod bojovat. Být na Erebosu troggové neváhal bych si jednoho založit. Very Happy
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Bellatrix Wed Jan 01, 2014 1:56 pm

    Veng napsal:Gnomové vyznávají například Azoru: http://www.wowwiki.com/Servant_of_Azora

    Ostatně ani nevím, proč by nemohli vyznávat něco jiného, pokud k tomu má hráč dobrý příběh + důvody.

    Já bych byla opatrná s tím "vyznávají"... Jednak jsou to asi tak 3 NPCčka a jednak nemá nikdo ponětí, co nebo kdo ten/ta Azora je. Very Happy Pochybuju, že kdyby člověk přišel do Ironforge a ptal se každýho gnóma, kterýho potká, že by se tam našel byť i jen jeden, kterej by to jméno na A byl někdy slyšel.

    To druhý je samozřejmě pravda, ale musí to být (jako ostatně u všech hero ras/povolání) dobré a obhájitelné důvody.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Brog Wed Jan 01, 2014 2:52 pm

    Jsi neslyšel o rčení, že výjimka potvrzuje pravidlo, Zachu Razz Já nevím... třeba gnóm, co vyrůstal mezi lidma. Tam bych to pochopil, i když bych pořád vrtěl hlavou. Nevidím totiž důvod, proč by mezi nimi vyrůstat měl bez jakéhokoliv jiného gnóma ve svém okolí. Very Happy

    Sponsored content


    Gnómové tak trochu jinak. Empty Re: Gnómové tak trochu jinak.

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 3:55 pm