Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


+11
Vardek
DuraSky
Fulmar
Veng
Dalvengyr
Lavernus
Bellatrix
Kopajda
strajk
Divinus
Brog
15 posters

    Nové prostředí

    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Nové prostředí Empty Nové prostředí

    Příspěvek pro Brog Fri Jan 23, 2015 9:03 pm

    Takže jelikož už se mě dost lidí vyptávalo (a hádám, že nejen mě), zveřejníme zcela oficiálně první informaci:

    1. Ano, plánujeme novou lokaci.

    2. Ano, plánujeme i wipe (především proto, že nejmenovaní jedinci si nahackovali kvantum peněz a vytvořili nerovnováhu, za niž by se nestyděl ani Darth Sidius).

    3. Ano, tato lokace nebude mít WoW lore.




    A teď důležitá ALE:

    1. Ale nikdo vás do té lokace nebude nutit, pokud se po tom, co vám o ní podáme konkrétní informace, většinově rozhodnete, že chcete zůstat v Hillsbradu. A z toho důvodu také nemusíte zanevřít na RP v Hillsu, pojedeme v něm, jako kdyby končit nemělo. Nekašle se na něj.

    2. Ale umožníme hráčům - podobně jako u unikátních charakterů - aby měli, např. i za obyčejného mága nebo dobrodruha vybavení a spelly už do začátku (nebo třeba i dům s hospodou). Nikoho navíc nebudeme nutit psát příběhy (ani u žádosti o unikátku), nýbrž post s Co chcete, Jak jste k tomu přišli, Co s tím hodláte dělat, Jak to hodláte dělat a krátkou RP ukázkou vaší představy.

    3. Ale nemusíte se bát toho, že dopadneme jako Astara. Nechceme vám totiž cpát random informace tu z toho prostředí, tu z toho a udělat z toho jeden velký mišmaš.  Lore je takové, že se v něm vyzná prakticky každý, kdo si přečte ani ne 1 A4. (Více časem)

    Doufám, že jsme tímto ukojili vaši základní zvědavost. A přesvědčili některé z vás o tom, že wipe nemusí být ztráta. A ty další o tom, že Hillsbrad stojí zato, i když máme nový plán. Opustit ho přece jen nemusíme.

    Za Erebos tým,
    Brog
    avatar
    Divinus


    Poèet pøíspìvkù : 16
    Join date : 27. 12. 13

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Divinus Sat Jan 24, 2015 6:59 am

    Hmm...rozhodně to zní velice zajímavě. Obvzláště bod 2 v oblasti velkého ALE. Já se však chcu optat na věci okolo wipe. Před cca čtyřmi dny jsem tady založil postavu a od té doby se celé hodiny snažím shánět peníze, abych konečně měl eq a mohl rpit s tím, s čím chci. Má cenu pokračovat ?

    A co postavy samotné ? Bude to přechod ve stylu, že se naše postavy dostanou do nové oblasti, nebo budou všechny nenávratně smazány a musíme začít na novo ?
    strajk
    strajk


    Poèet pøíspìvkù : 23
    Join date : 08. 01. 15

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro strajk Sat Jan 24, 2015 8:57 am

    Hillsbrad je fajn, ale wipe by ve finále možná prospělo. Já jsem vlastně na konec pro, jen bych rád vyjádřil velký nesouhlas s custom lore.. Doufal jsem v návrat Erebosu z části také pro to, že lore se do jisté míry drželo toho WoWkařského. Nemluvě o tom, že na tohle bylo v roleplaying.cz dost nadaváno.
    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Kopajda Sat Jan 24, 2015 12:31 pm

    Já bych se chtěl zeptat jak to bude s unikátnímy itemy a také jsem si tady v lokaci koupil domeček, bude tohle nějak nahrazováno?
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Sat Jan 24, 2015 1:29 pm

    Divinus napsal:Hmm...rozhodně to zní velice zajímavě. Obvzláště bod 2 v oblasti velkého ALE.  Já se však chcu optat na věci okolo wipe. Před cca čtyřmi dny jsem tady založil postavu a od té doby se celé hodiny snažím shánět peníze, abych konečně měl eq a mohl rpit s tím, s čím chci. Má cenu pokračovat ?

    A co postavy samotné ? Bude to přechod ve stylu, že se naše postavy dostanou do nové oblasti, nebo budou všechny nenávratně smazány a musíme začít na novo ?

    Tak ještě jednou. Ano, má cenu pokračovat, protože se může stát, že žádný přechod nebude. Samozřejmě, že nebude mít cenu přecházet do nové lokace, pokud hráčská většina řekne, že tam nechce. To bychom byli sami proti sobě, protože by nám tam pak nikdo nehrál.
    Wipe samozřejmě zahrnuje i wipe postav, což vyplývá i z toho, že lore nebude WoW. Nejde napasovat WoW charaktery do odlišného světa. (A kdo by si myslel, že to jde, tak říkám - ne, nejde.)


    strajk napsal:Hillsbrad je fajn, ale wipe by ve finále možná prospělo. Já jsem vlastně na konec pro, jen bych rád vyjádřil velký nesouhlas s custom lore.. Doufal jsem v návrat Erebosu z části také pro to, že lore se do jisté míry drželo toho WoWkařského. Nemluvě o tom, že na tohle bylo v roleplaying.cz dost nadaváno.

    Není lore jako lore. Troufám si říci, že až to lore uvidíš, změníš názor. Nehledě na to, že bude jen naprosté minimum toho, co vám předložíme jako holé fakty, a budou to věci nutné především k tomu, abyste v tom světě vůbec mohli žít, znali jeho základní zákonitosti a podobně.


    Kopajda napsal:Já bych se chtěl zeptat jak to bude s unikátnímy itemy a také jsem si tady v lokaci koupil domeček, bude tohle nějak nahrazováno?

    Nikolivěk. Žádné nahrazování.
    Nicméně se nemusíš bát, systém unikátek i získávání takových věcí jako domů bude vstřícnější, než dosud byl (což už Brog koneckonců naznačil ve svém postu). Čili se rozhodně nedá říct, že byste wipem nějak tratili.
    Kopajda
    Kopajda


    Poèet pøíspìvkù : 113
    Join date : 25. 10. 13
    Age : 27

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Kopajda Sat Jan 24, 2015 1:36 pm

    Počkat počkat, takže třeba ani navrácení EBček (nebo alespoň jejich části)?
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Sat Jan 24, 2015 1:45 pm

    Nikoli. Takové nahrazování má smysl v kontextu jedné lokace, kdy ti třeba shořel barák při eventu, tak abys na tom nebyl OOC škodný. Ale tohle je zkrátka něco jiného. Není to jenom nová lokace, ale úplně jiný svět.
    Ale opět opakuji - vzhledem k systému, který by v tom novém světě pro získávání věcí fungoval, tak škodný nebudeš.


    Jo, ještě ohledně toho wipu, pro jistotu, aby to třeba někdo špatně nepochopil. Herní účty by vám samozřejmě zůstaly.
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Brog Sat Jan 24, 2015 1:51 pm

    Důvod, proč se zbavujeme WoW lore, je vlastně čistě prakticky. WoWko svými tématy absolutně vůbec neumožňuje hrát normální hrdinské RP. Ve WoWku je příběh o tom, že "se snažíte pomlátit nebo přepolitikařit ty druhé", nebo o tom, že "se objevilo obří zlo, které musíme všichni vymýtit", popř. ještě o tom, že "někdo narušuje běžný řád světa a my všichni ho musíme zastavit". K tomu přijde naprosto über náboženství, které stejně většina lidí nechápe, nevyznává nebo ho vyloženě odmítá a posmívá se mu, protože to není žádný pomstychtivý Bůh, který by je za to srazil k zemi, jen pouhá entita. A pak už nezbývá než si připomenout, že 2/3 WoW ras jsou xenofóbní, přestože jsou v minoritě, nebo dokonce nenávistné k převažující rase (nebo min. rase, kterou volí RPři nejčastěji) - ano, tím myslím samotářství nelfů, snadnou urážlivost a nepřátelství orků, odmítání belfů soužít s lidmi a podobně.
    Tohle všechno je jen na překážku, pokud chcete naplnit přání všech těch lidí, které věčné řešení vražd a politikaření nebaví. A übernepřítele za branami zas nemá díky Neotericu rád už vůbec nikdo. Čili na to, aby se dalo i politikařit (což v daném světě půjde, budou-li lidi chtít), ale zároveň i dělat hrdinské skutky - jako třeba zachraňovat město před drakem, který se usídlil v nedaleké sluji - nebo lovit monstra, aby cesty byly bezpečné, nebo být nekromantem, jehož nemrtví opravdu způsobí lidem úděs, protože na rozdíl od WoWka v normálních světech jsou nemrtví sakra nepřirozená a nezastavitelná věc, je lepší WoWko zahodit.

    Zkrátka, WoWko není klasická fantasy. V mnoha ohledech brání RPerům spolu vycházet a spolupracovat, pokud jim nedá "společného velkého nepřítele" (ale musím uznat, že tohle je jedna z věcí, kterou Striker/Amaroun vymyslel na Arathoru hezky), neumožňuje dokonce ani klasické zabíjení monster, z draků a jim podobných pokladomilných bestií dělá něco totálně OP a leckdy ke všemu přátelského... A v Erebos komunitě se za celý poslední rok a čtvrt ozývalo hned několik hlasů, kterým klasická fantasy chybí. A my je chápeme. Pro mnohé je RP hrou na hrdiny. A to prostě nikde na RP scéně už touhle dobou ani není. A na současném Erebu by to šlo aplikovat jen stěží.
    avatar
    Divinus


    Poèet pøíspìvkù : 16
    Join date : 27. 12. 13

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Divinus Sat Jan 24, 2015 2:08 pm

    Takže on vlastně není problém pak založit postavu se stejným jménem, vzhledem i chováním a pouze ji v některých bodech zapasovat do případného nového světa, že ? Smile
    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Brog Sat Jan 24, 2015 3:07 pm

    Absolutně vůbec to není problém.
    Lavernus
    Lavernus


    Poèet pøíspìvkù : 253
    Join date : 17. 10. 13
    Age : 30
    Location : Black Forest

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Lavernus Sat Jan 24, 2015 5:20 pm

    Kdy bude velkej boom informací?

    Napřiklad class systém asi bude fungl novej, pokud nechceš zachovat blizzardovský Světlo.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Sat Jan 24, 2015 5:47 pm

    To není úplně pravda. Classy samozřejmě zaznamenají pár změn oproti tomu, na co jste zvyklí, ale nepůjde o nic převratného.
    Informace se dozvíte v pravý čas. Víc momentálně opravdu říci nemohu, protože to nemám jak specifikovat.
    Dalvengyr
    Dalvengyr


    Poèet pøíspìvkù : 70
    Join date : 01. 11. 13
    Age : 30

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Dalvengyr Sun Jan 25, 2015 6:43 pm

    Bellatrix napsal:Tak ještě jednou. Ano, má cenu pokračovat, protože se může stát, že žádný přechod nebude.

    Kľúčovými slovami je hlavne to protože se může stát.

    Ktorý hráč sa bude snažiť niečo budovať len kvôli nejakej šanci, že možno o to celé vo veľmi krátkej dobe nepríde? Nedáva to zmysel.
    Každopádne, neviem prečo sa to má naťahovať a držať ľudí, ktorý by sa možno aj snažili niečo urobiť v pocite neistoty.
    Myslím, že by sa jednoducho malo hodiť hlasovanie : Chcete novú lokáciu s týmito podmienkami, alebo chcete ostať v starej? Vyjadrite sa, bodka.

    Za seba poviem, že sa naozaj odmietam o niečo snažiť len protože se může stát, že to celé za mesiac-dva nepôjde do hája, spolu s mojou postavou a ja si môžem trieskať hlavu o stôl nad tým, koľko zbytočných hodín ma to stálo. A podla toho čo som počul, to zďaleka nieje len môj názor.

    Brog
    Brog


    Poèet pøíspìvkù : 921
    Join date : 07. 09. 13
    Location : Tam, kde se slunce zalévá krví

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Brog Sun Jan 25, 2015 7:25 pm

    Nenatahuje se to. Hillsbrad prodělá zásadní změny. A my chceme, aby si hráči rozmysleli, jestli v tom Hillsbradu, jaký bude potom, nebudou chtít zůstat. Protože momentální Hillsbrad je nepoužitelný pro další využití a mnozí na to, jak to v něm funguje, nadávají.

    A upřímně řečeno, nechápu, proč by nemělo někomu stát za to účastnit se něčeho, o čem víte, že to skončí. To je jak nečíst knihy, protože víte, že mají konec, nesledovat filmy, protože mají konec, a nejezdit na LARPy, protože víte, že mají konec. To, že něco může skončit a že můžete přijít o postavu je přece normální věc. Navíc... pro vaši postavu to může skončit kdykoliv tak jako tak - protože kdykoliv můžete dostat RPK. Čili je to vlastně jako nehrát kvůli tomu, že tvoje postava může umřít a díky tomu přijdeš o všechno, co na ní máš a co sis za ni inRP vydobyl.

    Že to je pro tebe zbytečné, to je tvoje věc. Věřím tomu, že správný RPer by si měl užít RP v současnosti, bavit se u něj. Ne hledět jenom na to, co by z toho RP jednou mohl mít. Ale to je pochopitelně můj osobní názor. Tvůj ti neberu.

    EDIT: Ostatně už jen proto má význam se hry účastnit... Protože jak můžete posuzovat, jestli se vám současný Hillsbrad líbí víc než nové prostředí, když ani nevíte, jak to v Hillsbradu vypadá, že. Takové hlasy se nedají brát v potaz.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Sun Jan 25, 2015 7:41 pm

    Dalvengyr napsal:Za seba poviem, že sa naozaj odmietam o niečo snažiť len protože se může stát, že to celé za mesiac-dva nepôjde do hája, spolu s mojou postavou a ja si môžem trieskať hlavu o stôl nad tým, koľko zbytočných hodín ma to stálo. A podla toho čo som počul, to zďaleka nieje len môj názor.

    Well, vyslechneme si názory každého, kdo se bude chtít vyjádřit.

    Každopádně... k celému tvému příspěvku mě napadá asi to, že se na něm projevuje, nakolik se změnila mentalita RP scény od doby, kdy jsem s RP začínala. Netuším, kdy se to zlomilo, kdy přestalo být RP o zábavě a místo toho se jenom každej do krve hádá, když má dostat RP kill nebo přijít o nějaký svoje úspěchy, ale je mi z toho docela smutno. Jak pro většinu RPerů dneska dobrý RP znamená jedině to, že jim musí vycházet absolutně všechno, na co sáhnou, a nesmí přijít ani jedinej mráček na modrým nebi.

    Jako neřekla bych, kdybyste před sebou měli představu toho, že přijdete o všechno a budete muset všichni začínat od naprosté nuly. To by mě na vašem místě taky dost demotivovalo. Ale člověk by řekl, že jsme naznačili už dostatečně jasně, že by z vás v novým světě žádný nuly a žebráci nebyli. Naopak bude v mnoha směrech o dost snažší prosadit si svoje místo na výsluní, než tomu dosud bylo.

    Jako co nadělám - mentalitu vám nezměním, ani vaše preference. Můžu jenom doufat, že se třeba ještě najdou lidi, který oceňujou skutečný pure RP hodnoty.
    Veng
    Veng


    Poèet pøíspìvkù : 86
    Join date : 23. 11. 13

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Veng Sun Jan 25, 2015 9:26 pm

    Dalvengyr napsal:
    "Za seba poviem, že sa naozaj odmietam o niečo snažiť len protože se může stát, že to celé za mesiac-dva nepôjde do hája, spolu s mojou postavou a ja si môžem trieskať hlavu o stôl nad tým, koľko zbytočných hodín ma to stálo."

    Nejsem si jist, jestli zrovna v tomhle ohledu můžeš mluvit aniž by sis protiřečil. Myslím, že kdyby jsi si třískal hlavou o stůl kvůli tomu o kolik postav jsi přišel kvůli bugování/cheatování tak z hlavy nic nemáš.

    Bugoval jsi na Erebosu a ještě dost nápadně. To by se dalo ještě pochopit, jelikož se ty peníze sháněly hůře.

    Přešel jsi na Astaru a dostal jsi důvěru od GM, dostal jsi super postavu s equipem. Nicméně zase tě nenapadlo nic lepšího, než cheatovat a dostal jsi ban. To docela namíchlo i mě a to jsem ani nebyl ten, kdo ti tu postavu schvaloval.

    Toť všechno za mě, jen bych ještě poprosil, pokud tu chceš hrát, aby jsi si svoje nálady strčil za klobouk a věty formuroval tak, aby mě(nás) neštvaly. Není to první příspěvek, který je psán tímto způsobem. Nápady máš konstruktivní, ale je to fakt otrava to číst.

    EDIT: Osobně mám na Erebosu staré a vcelku silné postavy, nebudu o ně přicházet úplně rád. Na druhou stranu se jako PJ budu snažit, aby nové postavy nebyly žádný lůzři a na mých eventech budu odměňovat vždy dobře, aby ten vývoj byl rychlejší.
    Fulmar
    Fulmar


    Poèet pøíspìvkù : 33
    Join date : 24. 02. 14
    Age : 26
    Location : Thorglen

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Fulmar Mon Jan 26, 2015 9:35 am

    No, proč ne? Sice mi WoW lore bude trochu chybět, ale uvidíme, co přinese to Vaše vlastní.
    DuraSky
    DuraSky


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 12. 03. 14
    Age : 26

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro DuraSky Mon Jan 26, 2015 9:45 am

    Co k tomu všemu říct?



    Dlouho jsem zvažoval pozitiva a negativa nové lokace. Popravdě...Nepřišel jsem na nic. Řídím se tedy vlastním pocitem, že mi Hillsbrad opravdu přirostl k srdci, leč už je to lokace poměrně ohraná. Ale změna mi také nebude proti srsti.


    Na Erebosu vlastním několik, velmi dobře vyeqipovaných, postav, které mají mají i relativně vysoké RP pozice. Nicméně kdyby se mě někdo zeptal na můj názor, odpověděl bych:

    "Nová lokace? Je mi to docela šumák. Ale dal bych kompletní wipe. Docela mě sere, že má každý to, na co si vzpomene, včetně mě. Jo, jasně, netěší mě, že přijdu o všechno, ale stojí mi to za to. Nejhorší ale je, že by nešlo nějak RP odůvodnit, že by se ze všech najednou stali žebráci a my zůstali v Hillsu."


    Lore. To je strašně moc subjektivní. Někomu se to líbí, někomu zase ne. Jsme lidi, navíc Češi (tedy většina z nás). Budeme si stěžovat vždy a všude. Nejsem vyloženě proti, ale ani pro.
    Wowko je prostě klasa.

    Nicméně trochu se bojím toho, že se nebojíte vložit moc do rukou všech hráčů, kteří o to budou mít zájem (takto jsem to alespoň pochopil)
    Možná je to "kruté", ale ne všichni hráči to dokáží schopně ovládat.

    TL;DR:
    Ke všemu se stavím poměrně neutrálně, kromě wipe, které chci, jelikož je ekonomika naprosto zničená.


    Naposledy upravil DuraSky dne Mon Jan 26, 2015 9:50 am, celkově upraveno 1 krát
    Vardek
    Vardek


    Poèet pøíspìvkù : 71
    Join date : 26. 10. 13

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Vardek Mon Jan 26, 2015 12:31 pm

    DuraSky napsal:
    "Nová lokace? Je mi to docela šumák. Ale dal bych kompletní wipe. Docela mě sere, že má každý to, na co si vzpomene, včetně mě. Jo, jasně, netěší mě, že přijdu o všechno, ale stojí mi to za to. Nejhorší ale je, že by nešlo nějak RP odůvodnit, že by se ze všech najednou stali žebráci a my zůstali v Hillsu."
    Přesně tak. Ono stačí jen kouknout na takové obyčejné warry. Už dávno neplatí, že mít starou plátovku si mohl dovolit jen ten největší nolifer, co farmil v kuse. To je hlavní důvod i pro mne, proč jsem pro wipe. Dát dohromady bohatství všech starších hráčů, koupíme si Stormwind i s Wrynnem.

    DuraSky napsal:
    Nicméně trochu se bojím toho, že se nebojíte vložit moc do rukou všech hráčů, kteří o to budou mít zájem (takto jsem to alespoň pochopil)
    Možná je to "kruté", ale ne všichni hráči to dokáží schopně ovládat.

    Tohle náhodou problém není, podle mého. Ne každý vůdce je dobrý, ne snad? Pro příklad můžu dát Ambru a její Alathea, nelfská kněžka. Příšerný vůdce. A přesto nám dala dost RP. Tehdá jsme se jí snažili svrhnout, zařídit její odstoupení. A dokonce jsou důsledky její vlády stále patrné v rp těch starších nelfů.
    Nebo další špatný vůdce, aneb má Lari. Zaslepená, posedlá a naprosto šílená. Ten nejhorší druh vůdce. Totálně neschopná. A přesto to, hádám, nějaké lidi dokáže zabavit, její pokusy velet.
    Tudíž tohle mi jako problém nepřijde. Smile Nic nebrání tomu, že špatný hráči se z těch pozic zkrátka odšoupnou. Alespoň zaděláno na rp. bounce
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Mon Jan 26, 2015 2:31 pm

    DuraSky napsal:Nicméně trochu se bojím toho, že se nebojíte vložit moc do rukou všech hráčů, kteří o to budou mít zájem (takto jsem to alespoň pochopil)
    Možná je to "kruté", ale ne všichni hráči to dokáží schopně ovládat.

    Samozřejmě nebudeme rozdávat nějaké vysoké posty bezhlavě. Smile Zase z toho nechceme mít holubník. A nám soudnost nechybí, to se nebojte. Jde spíše o to, že ten samotný koncept je vymyšlen tak, abyste si vy hráči více "přišli na své" a mohli si ten svět více řídit sami. Aby byl zkrátka víc "váš". (Což nejspíš pochopíte více, co tím vlastně myslím, až vám představíme koncept lore.)

    A kromě toho, jak už psal i Vardek: když se náhodou na nějaké pozici objeví někdo, u koho se ukáže, že tam nemá co dělat, může z toho být skvělé RP. Vždycky ho totiž můžete zdiskreditovat, zosnovat proti němu vzpouru nebo udělat cokoli jiného, co se vám zamane. Zase zde totiž platí moje oblíbené pravidlo: nefňukat OOC, jednat inRP.
    PánTemnoty
    PánTemnoty


    Poèet pøíspìvkù : 150
    Join date : 10. 10. 13
    Age : 109
    Location : Saint Helens, UK

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro PánTemnoty Mon Feb 02, 2015 12:04 am

    Veng napsal:
    Dalvengyr napsal:
    "Za seba poviem, že sa naozaj odmietam o niečo snažiť len protože se může stát, že to celé za mesiac-dva nepôjde do hája, spolu s mojou postavou a ja si môžem trieskať hlavu o stôl nad tým, koľko zbytočných hodín ma to stálo."

    Nejsem si jist, jestli zrovna v tomhle ohledu můžeš mluvit aniž by sis protiřečil. Myslím, že kdyby jsi si třískal hlavou o stůl kvůli tomu o kolik postav jsi přišel kvůli bugování/cheatování tak z hlavy nic nemáš.

    Bugoval jsi na Erebosu a ještě dost nápadně. To by se dalo ještě pochopit, jelikož se ty peníze sháněly hůře.

    Přešel jsi na Astaru a dostal jsi důvěru od GM, dostal jsi super postavu s equipem. Nicméně zase tě nenapadlo nic lepšího, než cheatovat a dostal jsi ban. To docela namíchlo i mě a to jsem ani nebyl ten, kdo ti tu postavu schvaloval.

    Toť všechno za mě, jen bych ještě poprosil, pokud tu chceš hrát, aby jsi si svoje nálady strčil za klobouk a věty formuroval tak, aby mě(nás) neštvaly. Není to první příspěvek, který je psán tímto způsobem. Nápady máš konstruktivní, ale je to fakt otrava to číst.


    Myslím že tu vůbec Vengu nejde o komentování jedinců a tvůj příspěvek je naprosto scestný.

    Ohledně nového prostředí, jsem za i když ztratit 70 dní played bude krutopřísné. Mám jenom malé obavy aby to vážně nedopadlo jako Aštara. Sám Brog někde postoval, že hráči jsou líní učit se nové lore. To je jeden z úrazů na který se může doplatit. Prostředí bude muset fakt vyrazit dech a stejně tak hratelnost.


    Bellatrix napsal:A kromě toho, jak už psal i Vardek: když se náhodou na nějaké pozici objeví někdo, u koho se ukáže, že tam nemá co dělat, může z toho být skvělé RP. Vždycky ho totiž můžete zdiskreditovat, zosnovat proti němu vzpouru nebo udělat cokoli jiného, co se vám zamane


    Jako s Godfrym? Very Happy
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Mon Feb 02, 2015 1:03 pm

    PánTemnoty napsal:Mám jenom malé obavy aby to vážně nedopadlo jako Aštara. Sám Brog někde postoval, že hráči jsou líní učit se nové lore. To je jeden z úrazů na který se může doplatit.

    Ano, však o tom víme. Poučili jsme se o tom nejednou a ne jenom na RP scéně. Proto s tím při tvoření lore počítáme.
    Každý hlupák snad bude schopen zapamatovat si nějaké minimum textu, když se navíc snažíme o koncept klasického fantasy. Není tam nic, co by se člověk musel nějak složitě učit. Tohle je lore, co si projedete očima, budete si u toho říkat "Aha... Jasný... Chápu..." a pak můžete vesele hrát.
    (Zjednodušeně řečeno, samozřejmě. Pochopitelně jsou postavy, pro které je zevrubnější znalost světa důležitá. Jenže zase - to už je na vás, jestli takovou postavu budete chtít hrát, nebo ne. Čili je na vás, jestli vám k hraní postačí opravdu jen ten nejstručnější základ, nebo budete chtít jít víc do hloubky.)
    Lithiri
    Lithiri


    Poèet pøíspìvkù : 59
    Join date : 09. 11. 13
    Age : 26
    Location : Narnia

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Lithiri Mon Feb 02, 2015 7:27 pm

    Teď mne tak napadá...
    Vždy se to přeci může udělat tak, že se na každém článku pěkně vypíšete (pokud se vám ovšem bude chtít, je to čistě na vás. Smile) a pak to tam ještě uvedete stručně, aby si hráči, kteří se rádi dozvídají o novém lore více přišli na své a zároveň hráči, kteří neradi čtou mohli přescrollovat rovnou na část s nadpisem "Stručně" a přečíst si ji místo toho textu více rozvedeného.
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Bellatrix Mon Feb 02, 2015 8:30 pm

    Vždyť ano. V podstatě budou jakýsi dvě úrovně lore.
    Antti
    Antti


    Poèet pøíspìvkù : 2
    Join date : 18. 01. 14
    Location : Západočeské moře

    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Antti Sat Feb 07, 2015 10:05 am

    Držím palce, každý nový svět je další možností na skvělé RP a tím i nové krásné vzpomínky. Smile

    Bellatrix napsal:Netuším, kdy se to zlomilo, kdy přestalo být RP o zábavě a místo toho se jenom každej do krve hádá...

    A o mnoho více si tě vážím i právě díky tomu, co jsi napsala. Zastávám stejný názor.

    Sponsored content


    Nové prostředí Empty Re: Nové prostředí

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Sun May 19, 2024 2:56 am