Erebos RP Fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fórum česko-slovenského RP serveru Erebos


4 posters

    Jeho maličkost Twink Hasičník

    DuraSky
    DuraSky


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 12. 03. 14
    Age : 26

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro DuraSky Fri Jul 11, 2014 11:02 am

    Zdravím, tímto bych si chtěl požádat o unikátní rasu gnóma.

    Co si od RP gnóma slibuji?
    Je to opravdu zajímavé a také zábavné RP. Někdy mne už lehce unavuje klasické RP vojáka, či paladina. Tak bych rád okusil RP z trochu jiného soudku Smile

    Postavy:

    Dwayde Lightwick- RPb 13
    Scott Summers- RPb 6

    Krátký příběh (ty zdrobněliny nepíšu z důvodu, že bych byl 4%ní ale proto, že si myslím, že to k RP gnóma prostě patří Very Happy ):
    Twink bude gnóm ve středních letech. Tudíž kolem 90 či 100ky.

    Jednoho krásného rána Twink jen tak nečinně sedí a hledí na talíř se snídaní, který leží před ním a propaluje jej pohledem.

    Twink: Měl bych konečně něco vyrobit. Říkám si vynálezce a od mého posledního vynálezu už uběhl skoro měsíc a pořád mě nic nenapadá. Přeci ještě tak starý nejsem, no ne? *zachmuřele*

    Ještě pár chvil takto nečinně vysedává, dojídá svou snídani, když tu najednou prudce zvedne hlavu a ohlédne se za kouřem, který stoupá z vedlejší místnůstky jeho skromného domečku.

    U všech ozubených koleček! HOŘÍ! *zvolal poté, co rozrazil dvířka vedlejší místnůstky*

    Twink začne otáčet hlavou do všech směrů, aby našel něco, čím by mohl požár uhasit, když v tom vykulí oči a nad jeho hlavičkou se rozsvítí pomyslná žárovečka. Najednou se dají jeho nožičky do běhu a už cupitá do své laboratoře, nechávajíc hořící domeček hořícím domečkem.

    Twink: WIZZY! *volá nadšeně po té, co dorazil do laboratoře*
    Wizzy: Co je? *Wizzy otráveně zvedne hlavu, kterou měl zabořenou v hromadě součástek. Asi opět při práci usnul*
    Twink: U všech šroubů ty jsi zase usnul?! Rychle! Dostal jsem výborný nápad!

    Wizzy se naprosto nevzrušen touto větou, kterou už slyšel nejméně milionkrát zvedá od stolu a následuje svého spolupracovníka

    Twink: Rychle, rychle. Musím něco vyrobit , nebo mi shoří dům.
    Wizzy:Tobě hoří dům a šel jsi vynalézat? ZASE?!
    Twink:No jo, zase chytla sonická vodo-turbolentní ohřívačka. No co? Je to jenom prototyp. *se usměje* Navíc při pokusech vybouchla jenom dvakrát. Tudíž si dovolím říct, velmi úspěšný prototyp. Nicméně už jsem tomu dokonce vymyslel název. Bude se to jmenovat *se odmlčí* Tryskový Hasičník! *hrdě*
    Wizzy: To zase bude... *se uchechtne*

    Twink mezitím začne zuřivě hrabat v krabici se součástkami a vytáhne jich plnou náruč, kterou přináší na ponk, kde probíhá výroba většiny jejich experi...Vynálezů.

    Twink: Už dokonce vím, jak to sestrojit. Řeknu ti, jak si to představuju. *se nadechne a mezitím vyroluje papír, na který začne zakresluje* Bude to taková plechová nádoba, ze které povede trubka tady..*zakresluje*, která bude to mít 4 režimy. Tedy tryskový, turoblentní, tlakový, destruktivní..
    Wizzy: Cože? Destruktivní?
    Twink: No jasně. Můžeš tím metat třeba sněhové koule. Vnitřní obvody ti ukážu až při stavbě. Nicméně vodiče budeme používat klasické, měděné. A abych nezapoměl! *se ťukne do hlavy* Chtěl jsem dovnitř zabudovat tónový laďátor, aby jsi mohl při hašení poslouchat různé melodie. Jo a tadyhle...*opět přikreslí* Tady bude přihrádka na svačinku, a tady na pitíčko.
    Wizzy: Aha, dobře. To zní rozumně.

    Twink vezme jeden velký plech, který položí na automatický klepátor, který měl původně sloužit na dveře, ale na vyklepání plechu je výrazně lepší, protože většina dveří, po styku s tímto nástrojem nezůstala vcelku. Po připojení hadičky a spousty matek, šroubů, koleček, těsnění, kabelů se Twink zvedne, otře si obličejík, který si zašpinil olejem a hrdě se podívá na svůj vynález.


    Když oba docupitají k domečku a zjistí, že ještě stojí, tak Twink napochoduje dovnitř společně se svým narychlo vyrobeným Tryskovým Hasičníkem. Významně se rozhlédne po místnosti, která je už téměř celá v plamenech, div nechytl i zbytek domečku. Jeho ručička chytí hadici a namíří i přímo proti ohni, načež se jeho prstík přesune k tlačítku a zmáčkne jej a z přístroje se začne skutečně linout bílá pěna, která začne dopadat na oheň.

    Twink: WIZZY! ONO TO FUNGUJE, ONO TO FUNGUJE! *zvolá s maximálním nadšením*
    Wizzy: Fakt? To je skvělé! *vchází do místnosti, aby také viděl vynález v akci*
    Když jsou oba v domečku Twink sáhne po druhém tlačítku.
    Twink: Sleduj, tryskový režim!
    Wizzy: Vydrž. Dal jsi tam ten kondenzátor, jak jsem ti…?

    Jak se ale říká, neříkej hop, dokud neskočíš. Z domečku se ozve mocné BOOOOOOOOOOOOOOOOOOOM a oba vyletí do vzduchu, společně s většinou zdiva, držící domeček pohromadě.
    Ještě asi tři minuty takhle leží, když se první ozve Twink.


    Twink: Wizzy, žiješ? *starostlivě*
    Wizzy:  Jasně. *zadržující smích*
    Twink: Alespoň jsme uhasili tu sonickou vodo-turbolentní ohřívačku, co? *taky zadržuje smích*
    Wizzy: No…*má stále větší problém smích zadržet* to máš…Pravdu. *propukne v zuřivý smích, ke kterému se hned přidává i Twink*

    Uběhl nějaký čas a Twink si založil malinkatý obchůdek, který prodával nejrůznější vynálezy a udělátka. Nejvíce mu však vydělal jeho Hasičník, který později předělal a přidal mu i další režimy, společně s několika nástavci na trubici a expanzní láhví, pro větší objem.

    Lidský zákazník: Zdravím, pane Hasičník. Máte už pro mě ten prototyp rotačního vidličníku, který jsme mi slíbil?
    Twink: Samozřejmě, vyčkejte. Zabudoval jsem tam dokonce... *přináší velmi malou vidličku, vážící nejméně kilo a pokládá ji na pult před muže*
    Zákazník: *přeruší Twinka po té, co si Vidličník pořádně obhlédne* Ale, pane. Já jsem vám důrazně říkal, aby ta vidlička měla velikost 10ti palců. Tahle nemá ani dva! *zvolá*
    Twink: Nesmysl, sledujte. Odměřím vám 10palců. *sundá si rukavici a začne svým palcem, který je výrazně menší než muže, odměřovat vidličník*
    Zákazník: Ale já myslel mých 10 palců, pro Světlo. *mávne rukou a odchází, zanechávajíc udiveného Twinka u pultu*
    Twink: Hmm..*si prohrábne fousky* Ti lidé jsou opravdu divní. Chtěl 10 palců, tak je dostal, no ne?

    Najednou se odnikud vynoří Wizzy, mířící si to přímo k pultu.


    Wizzy: Ahoj, Twinku. *zvolá*
    Twink: Ahoj. *otráveně* Já už fakt nevím, co mám vyrábět. Nic mne nenapadá. A když jo, tak to většinou stojí za prdík. Asi už se opravdu blíží to stáří. *smutně*
    Wizzy: Zrovna kvůli tomuhle za tebou jdu. Rozhodl jsem se totiž, že pojedu do světa čerpat inspiraci. Co ty na to? Jel by jsi se mnou?
    Twink: U všech matiček. Jasně, že ano! *zvolá radostně* A kam vlastně pojedeme?
    Wizzy: To nevím. Uvidíme, kam nás nožičky zanesou, ne? *se pousměje a stočí si knírek*

    Poslední odstavec viz. -https://erebos-rp.forumczech.com/t609-wizzy-sroubovator


    Naposledy upravil DuraSky dne Thu Jul 17, 2014 1:32 pm, celkově upraveno 1 krát
    Xenos
    Xenos


    Poèet pøíspìvkù : 12
    Join date : 18. 12. 13

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro Xenos Wed Jul 16, 2014 9:21 pm

    Takže... dal jsem si tu práci a přečetl jsem to.

    RP gnomů neznamená používání zdrobnělin, je to hrozně rušivé, hrozně divné a taky si myslím že jestli si někdy mluvil ve wow s nějakým gnomem v rámci questu, nikdy ti neříkal abys mu donesl ty maličké nožičky z toho maličkého prasátka támhle zatím kopečkem.
    Hrozně mě to vadí.

    Je to vysoce inteligentní rase ne banda malejch děti.
    DuraSky
    DuraSky


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 12. 03. 14
    Age : 26

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro DuraSky Thu Jul 17, 2014 1:19 pm

    Nezlob se na mne, ale tvoje odpověď mi přišla docela "rýpalská". A to z toho důvodu, že tady o tom píšeš, jako by to byla fatální chyba RP gnóma. Podle mého je absolutní detail, který se dal vyřešit jednou větou, jako je například "Prosím, nepoužívej ty zdrobněliny."

    Já bych k tomu snad jenom řekl to, že nikdo, opravdu nikdo neřekl, že RP gnómů znamená používání zdrobnělin. - řekl jsem, že je můj názor, že si myslím, že to k tomu RP patří.
    Nikde, opravdu nikde jsem nenašel, že gnóm nemůže používat zdrobněliny. (A to ani nezmiňuji, že většina z nich je v emotech, ne v say. Ano, pár jich tam je, ale zdaleka ne většina) Používal jsem hlavně z toho důvodu, že gnómové jsou prostě...Gnómové. Jsou hrozně drobní.
    Dovolím si tudíž říct, že je to tvůj názor, který nespadá pod to "Jak správně RPit gnóma".

    Nicméně opravdu nemám zájem se tady s tebou hádat, i když možná má odpověď zněla offenzivně a naznačovala něco jiného.
    Pokud se vyjádří i zbytek týmu, že se to opravdu nehodí, protože je to strašně velký problém, tak to tedy vymažu.

    See ya.
    Strikecz38
    Strikecz38


    Poèet pøíspìvkù : 43
    Join date : 15. 01. 14
    Age : 25
    Location : moravskoslezský kraj

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro Strikecz38 Thu Jul 17, 2014 3:10 pm

    Sice bych sem vůbec psát neměl, ale rád bych podotknul, že i přes to, že se jedná o inteligentní rasu, tak to není důvod proč by nesměl mluvit zdrobněle, to už je věc toho daného jedince jak to zaRPí, tady by jsi měl hodnotit převážně obsah a jestli máš problém s tím, že tam je pár zdrobnělin tak se zhluboka nadechnout a ignorovat je, já totiž nikde nevidím, že by pro žádost o gnóma byla podmínka: žádné zdrobněliny. Sorry ale zakázat postavu kvůli toho, že používá zdrobněliny, je jako zakázat postavu která bude mluvit jako vidlák, Tóž sóry strécu ále to je totální hovadina. Navíc mě začíná opravdu srát, že hned když se jakákoliv postava jen trochu liší od archeotypu dané rasy, tak je okamžitě nejhorší a je to fatální chyba daného RPera, musíte si uvědomit, že i v RP světě je těch gnómů strašně moc. Tudíž není možné aby každý byl ztělesněním ideálního jedince dané rasy a to není řeč jen o gnómech, ale o všech rasách.
    Xenos
    Xenos


    Poèet pøíspìvkù : 12
    Join date : 18. 12. 13

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro Xenos Thu Jul 17, 2014 8:43 pm

    Já nemám na starosti schvalování postav. Pouze sem napsal svůj názor.
    Je mě jasné že chcete hrát ty gnomy spolu, a nechám rozhodnout bell. Mě prsotě jen pije krev jak sen
    a českých rp scénách hrají gnónomé pořád stejně. Až na pár vyjímek. Prostě je to tuctově napsaný character gnoma který nemá žádný plus. Viděl jsme jich desítky. Klidně se na mě zlob, ale je to tak.

    A dle mě je napsán tak že má nějakou psychickou poruchu.

    Odpověd pro strikera:

    Nic sem nezakázal, nic jsme nepovoli.



    DuraSky
    DuraSky


    Poèet pøíspìvkù : 34
    Join date : 12. 03. 14
    Age : 26

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro DuraSky Thu Jul 17, 2014 8:59 pm

    "Prostě je to tuctově napsaný character gnoma"
    "A dle mě je napsán tak že má nějakou psychickou poruchu."
    Nezlob se, ale tímto si absolutně protiřečíš.

    Navíc i kdyby tuto poruchu měl, -já ale osobně nechápu, kde jsi na to přišel- tak tě odkážu na článek Strikera, přesněji tuto větu:
    "musíte si uvědomit, že i v RP světě je těch gnómů strašně moc. Tudíž není možné aby každý byl ztělesněním ideálního jedince dané rasy a to není řeč jen o gnómech, ale o všech rasách."

    Nicméně, kdy se vrátím k tomu klasickému RP gnóma. Jak už se Strike zmínil, tak s ním souhlasím. Podle mého prostě lidi nejsou schopni adekvátně reagovat na někoho, kdo danou classu/rasu RPí jinak než si oni představují, že se RPit má. Čest výjimkám.


    Naposledy upravil DuraSky dne Fri Jul 18, 2014 1:12 pm, celkově upraveno 2 krát
    Strikecz38
    Strikecz38


    Poèet pøíspìvkù : 43
    Join date : 15. 01. 14
    Age : 25
    Location : moravskoslezský kraj

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro Strikecz38 Thu Jul 17, 2014 9:00 pm

    "Mě prsotě jen pije krev jak sen
    a českých rp scénách hrají gnónomé pořád stejně. Až na pár vyjímek. Prostě je to tuctově napsaný character gnoma který nemá žádný plus. Viděl jsme jich desítky. Klidně se na mě zlob, ale je to tak."

    Dovolím si nesouhlasit, můj Wízzy je asi jediný gnóm který by do toho zapadal a je napsán přesně podle toho co bylo napsáno na Erebos wiki z toho důvodu, že jsem ho vážně chtěl dostat, každopádně tu máš takového Maluse třeba.. Gnóm v obleku a klobouku co si říká lovec příšer, nebo tu byla žádost o gnómku mága, ta ale nebyla schválena, jak říkám nevšimám si moc lidí co by RPili gnómy stereotypně, podle mě se gnómové spíše moc neRPí což je strašná škoda
    Bellatrix
    Bellatrix
    Admin


    Poèet pøíspìvkù : 857
    Join date : 08. 08. 13
    Age : 31
    Location : Ny'alotha

    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro Bellatrix Sun Jul 20, 2014 6:29 pm

    SCHVÁLENO na zkoušku. Nejlepší byla přihrádka na svačinku. Smile

    Se zdrobnělinami souhlasím s Xenosem. V první polovině článku to šlo, tam to bylo celkem přirozené, od půlky už to bylo přehnané. Hlavně ten poslední odstavec - tam jsou dvě, které už mi přijdou vyloženě nevhodné.

    Na zdrobnělinách samozřejmě není nic špatného, ale nesmí být v každé druhé větě. Pak už to není roztomilé a vtipné, ale prostě jenom otravné.

    Sponsored content


    Jeho maličkost Twink Hasičník Empty Re: Jeho maličkost Twink Hasičník

    Příspěvek pro Sponsored content


      Právě je Fri May 17, 2024 10:33 am